انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتخاب دیتا بیس برای برنامه اندرویدی

سلام دوستان . من اولین سفارش خودمو گرفتم و بشدت به کمک دوستان نیازمندم . عاجزانه خواهش مبکنم که بهم کمک کنید .

ی نرم افزار :

Client : مشتری جنس مورد نظر خودشو سفارش میده . که برای سفارش  ( نام ، نام خانوادگی ، آدرس ، تعداد و . . . ) 

Server :  اطلاعات مشتری که جنس سفارش داد رو توی List View نمایش میده .

حالا من تو این انتخاب پایگاه داده مشکل دارم . اصن نمیدونم باید با پایگاه داده چیکار کنم که بتونم اطلاعات رو بین Server و Client تبادل کنم و نمیدونم که کدوم 

پایگاه داده رو انتخاب کنم  . خواهش میکنم راهنمایی کنید .
پاسخ

سلام دوست عزیز

تا جایی که من متوجه شدم شما می توانید در سمت سرور از دیتا بیس mysql و در برنامه ی اندروید از دیتابیس داخلی sqlite استفاده کنید .
می توانید برنامه ی خود را به این صورت طراحی کنید :
در برنامه تون یک لایوت بسازید با تعدادی ادیت تکست در فایل جاوای این لایه از طریق یک کلاس AsyncTask اطلاعات ادیت تکست ها را به یک فایل php که خودت باید طراحی کنی و در سرور قرار بدی میفر ستی و کدهای فایل php طوری طراحی میشه که اطلاعات را در دیتابیس mysql در سرور ذخیره می کند .برای گرفتن اطلاعات از سرور میتونی یک فایل php دیگر در سرور بسازی که اطلاعات را از mysql بگیرد و از برنامه ی اندروید توسط یک کلاس AsyncTask یک در خواست به این فیل php فرستاده مشود.برنامه اطلاعات را دریافت کرده و در دیتابیس داخلی sqlite ذخیره کرده و لیست ویو ی شما با اطلاعات دیتابیس داخلی اندرویدتان مقداردهی می شود.
فایل های آموزشی زیادی در اینترنت وجود داره که ارتباط برنامه ی اندروید با دیتابیس mysql را آموزش می دهد احتمالا در همین سایت کلیدستان هم وجود داشته باشد البته این آموزش ها رایگان نیستند
اگر مایل بودی به این روش برنامه ات را بسازی بهم بگو که آموزش این روشو برات بفرستم(رایگان) البته حجمش زیاده احتمالا با تلگرام بتونم برات بفرستم.
ایمیل من:atadarvishnya@yahoo.com

در سایت نیک اندروید نیز آموزش ساخت برنامه به روشی که گفتم وجود دارد
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، عادل_رفیعی

بستگی به نوع سرور داره که چه دیتابیسی رو قبول میکنه
ابتدا باید به نوع سرور دقت کنید
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان