انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
محتوا محور (برنامه نویسی اندروید)

سلام دوستان من یک برنامه میخوام بسازم ولی دوراه به فکرم رسیده واسه صفحاتش.کل مباحث بیست عدد هست
یکی از طریق کد نویسی xml کارو انحام بدم یا بیام برای هر کدوم یک صفحه html درست کنم 
مرسی
پاسخ

(۱۳۹۴/۱۰/۲۹, ۱۰:۳۶ ب.ظ)hamidreza2000 نوشته: سلام دوستان من یک برنامه میخوام بسازم ولی دوراه به فکرم رسیده واسه صفحاتش.کل مباحث بیست عدد هست
یکی از طریق کد نویسی xml کارو انحام بدم یا بیام برای هر کدوم یک صفحه html درست کنم 
مرسی

سلام دوست عزیز. اگه عکس هم داخل محتوا دارید از روش دوم استفاده کنید ولی اگه فقط متنه از یه اکتیویتی استفاده کنید و ۲۰ عدد string هم بسازید بعد از صفحه قبل با یک لیست ویو مقدار کلیک شده رو بیارید تو اکتیویتی جدید و string مربوطه رو فراخوانی کنید و در یک textview نمایش بدهید به همین سادگی.
یاعلی... Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، zanyyy

مرسی از راهنماییت رفیق
فقط یک مشکل یه جایی گفتی بیا یه لیست ویو بساز (باتن نمیشه؟؟) بعد مقدار کلیک شده رو بیار تو صفحه بعد استرینگ مربوطه رو فراخوانی کن میشه در باره کمکم کنید میشه اگه زحمت نیس با کد کمکم کنبد
پاسخ

(۱۳۹۴/۱۰/۳۰, ۱۱:۳۰ ق.ظ)hamidreza2000 نوشته: مرسی از راهنماییت رفیق
فقط یک مشکل یه جایی گفتی بیا یه لیست ویو بساز (باتن نمیشه؟؟) بعد مقدار کلیک شده رو بیار تو صفحه بعد استرینگ مربوطه رو فراخوانی کن میشه در باره کمکم کنید میشه اگه زحمت نیس با کد کمکم کنبد

سلام دوست عزیز چرا باتن هم میشه و اگه مبتدی هستید باتن میتونه دستتون رو برای زیباسازیش بازتر بزاره ولی خوب لیست ویو خیلی راحتر از آب در میاد.
ببینید روش کار به این صورته که مثلا شما یک اکتیویتی برای نمایش موضوع ها میسازید بعد تمام موضوع هاتون روتو فایل string قرار میدید و برای هر کدوم یه اسم میذارید بعد از صفحه قبل برای هر کدوم از باتن هاتون یک setOnClickListener معرفی میکنید.
به این صورت:

کد پی‌اچ‌پی:
Button b = (ButtonfindViewById(R.id.button1);

b.setOnClickListener(new OnClickListener() {

@Override
            public void onClick
(View v) {

// your code

}

});

بعد تو قسمتی که نوشته your code باید یک put extraبرای هر کدوم از باتن هات تعریف کنی که یک مقدار که همون اسم رشته مورد نظر برای مطلب مربوط به اون باتن هست رو به اکتیویتی که قبلش برای نمایش مطالب ساختیم انتقال بده!!
به این صورت:

کد پی‌اچ‌پی:
String n;
nنام رشته مورد نظر ;
Intent s=new Intent(Main.this,Page2.class);

s.putExtra("geted"n);

startActivity(s);
overridePendingTransition (00); 

که اینجا Main اسم اکتیویتی فعلی و Page2 هم نام اکتیویتی نمایش دهنده مطالب هستش. و یک رشته String هم تعریف کردیم به نام n که نام رشته ای که قراره تو فایل string فراخوانی بشه رو تو خودش ذخیره کرده.
تا اینجا یاد گرفتیم چطور نام رشته مورد نظر رو به وسیله یک باتن به اکتیویتی مورد نظر انتقال لدیمُ حالا باید بریم سر اصل مطلب یعنی چگونگی نمایش هر مطلب در اون اکتیویتی.
خب تو لایه گرافیکی اکتیویتی مورد نظر یک TextView بسازید. و برای دریافت مقدار string فرستاده شده  از طریق putExtra یک getExtra   به صورت زیر تعریف میکنیم:

کد پی‌اچ‌پی:
Bundle extra=getIntent().getExtras();
String n;
n=extra.getString("geted"); 

و بعدش تکست ویو رو به صورت زیر تعریف میکنیم:

کد پی‌اچ‌پی:
TextView tv = (TextViewfindViewById(R.id.textView1); 

خب اینجا یک تکست ویو داریم به اسم tv که قراره متن مورد نظر رو از فایل string فراخوانی کرده و درش نمایش بدیم.برای نمایش یک متن در تکست ویو با کدهای جاوا از کد زیر استفاده میکنیم.

کد پی‌اچ‌پی:
tv.setText(...); 

در اینجا یک String تعریف میکنیم به نام items که برابره با n که در اینجا items نام رشته مورد نظر در فایل string هستش.به این صورت:

کد پی‌اچ‌پی:
String[] items n

n همون مقدار دریافتی از اکتیویتی قبله و برای نمایش اون رشته string در تکست ویو اینجوری عمل میکنیم:

کد پی‌اچ‌پی:
tv.setText(items); 

دوست عزیز فک کنم یکم سخت توضیح دادم ولی خب اگه دانش برنامه نویسیتون خوب باشه راحت میتونید از کدهای داده شده طبق نیاز خودتون استفاده کنید بازم اگه مشکلی بود بنده در خدمتم.
موفق باشید...
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، zanyyy ، mahdi10539

واقعا مرسی این نه تنها برای من بلکه واسه همه مبتدی ها نیاز بود
بازم مرسی
پاسخ
 سپاس شده توسط sinabelle ، zanyyy

ممنون از پاسخ دوست عزیزsinabelle
این دقیقا سوال الان من هست.میخپام اولین برنامه ی جدی ام بنویسم ایشالا.حالا هر مطلب من کلی عکس داره و یه مقدار متن.حالا برای هر اموزش یه صفحه html طراحی کنم.بعد این صفحه ها رو کجا ذخیره و چطور فراخوانی کنم?

راستش چندماه پیش تمام کلیدهای اموزشی ادمین عزیز,برای اندروید رو خوندم الان یادم نیست و حتما مطالعش میکنم.اما اگه ممکنه راهنمایی کنید که بدونم از کجا شروع کنم.

سوال دوم اینکه برای چه برنامه هایی از دیتابیس استفاده میکنیم?(از همین برنامه های محتوامحور منظورمه).
خیلی ممنون
پاسخ

(۱۳۹۴/۱۱/۰۶, ۰۱:۵۱ ق.ظ)zanyyy نوشته: ممنون از پاسخ دوست عزیزsinabelle
این دقیقا سوال الان من هست.میخپام اولین برنامه ی جدی ام بنویسم ایشالا.حالا هر مطلب من کلی عکس داره و یه مقدار متن.حالا برای هر اموزش یه صفحه html طراحی کنم.بعد این صفحه ها رو کجا ذخیره و چطور فراخوانی کنم?

راستش چندماه پیش تمام کلیدهای اموزشی ادمین عزیز,برای اندروید رو خوندم الان یادم نیست و حتما مطالعش میکنم.اما اگه ممکنه راهنمایی کنید که بدونم از کجا شروع کنم.

سوال دوم اینکه برای چه برنامه هایی از دیتابیس استفاده میکنیم?(از همین برنامه های محتوامحور منظورمه).
خیلی ممنون

سلام دوست عزیز.
برای سوال اول اینکه بایدفایل های html رو در پوشه assets قرار بدید، حتما هم لازم نیست در خود پوشه assets باشند بلکه میتونید زیر پوشه هایی براش درست کرده و اونارو در اون پوشه ها قرار بدید.اینجوری مدیریتشون آسونتر میشه. Big Grin
خب روش فراخوانی اونا رو به دو روش ساده میتونید انجام بدید:
1. تعریف Button برای فراخوانی هرکدام
2. تعریف list view
ببینید من اون بالا روشی که درش از button استفاده میشه رو گفتم به همین خاطر اینجا روش listview رو میگم که خیلی هم آسونتره.
خب قبلش با استفاده از کلید های زیر یک لیست یو دلخواه بسازید:

246

843

حالا فایل های html رو بایک نام ولی با پسوندهای مختلف که از عدد تشکیل شدن بسازید مثل :

text1
text2
text3
text4
text5

و اونارو در پوشه assets قرار بدید.برای فراخوانی و نمایش اونا باید یک اکتیویتی جدید ایجاد کنید و در اون یک وب ویو قرار بدید و اون وب ویو رو در فایل جاوا تعریف کرده و سپس برای نمایش یک فایل html از یک پوشه داخلی به وسیله webview از کد زیر استفاده می کنیم:

کد پی‌اچ‌پی:
webview.loadUrl("file:///android_asset/text.htm"); 

در اینجا یک وب ویو به نام webview تعریف کردیم و فایل html به نام text که در assets قرار داره رو در اون نمایش دادیم.
ولی خوب ما میخایم طبق کلیک برروی آیتم های لیست ویو فایل های مختلفی رو نمایش بده پس به وسیله put extra که در بالا توضیح دادم مقدار position آیتم listview رو به این اکتیویتی که قراره مطالب رو نمایش بده انتقال میدیم.به این صورت:

کد پی‌اچ‌پی:
  Intent intent = new Intent(getApplicationContext(), Showtext.class);

int iposition itemPosition;

intent.putExtra("btnnumber"iposition);

startActivity
(intent); 

در اینجا مقدار position یک عدده پس باید این عدد رو در اکتیویتی نمایش دهنده در پسوند text قرار بدیم که مثلا اگه رو آیتم یک کلیک شد عدد 1 انتقال داده بشه و فایل text1 نمایش داده بشه. پس در اکتیویتی نمایش دهنده مقدار این putextra رو به وسیله getextra میگیریم:

کد پی‌اچ‌پی:
    Bundle extras getIntent().getExtras();
        if (
extras != null) {

int  txtnumber extras.getInt("btnnumber");

Bundle extra=getIntent().getExtras(); 

در اینجا txtnumber شامل همون عدد از اکتیویتی قبل هست پس برای قرار دادن مقدار اون در پسوند text به این صورت عمل میکنیم:

کد پی‌اچ‌پی:
     webview.loadUrl("file:///android_asset/text"+txtnumber+".htm"); 

دوست عزیز برای استفاده از این کدها باید یکم باهاشون کار کنید و طبق خواسته خودتون ازشون استفاده کنید و برای این کار باید یکمی دانش برنامه نویسیتون خوب باشه بنده روش انجام کارو گفتم شما خودتون باید طبق نیازتون ازش استفاده کنید.
موفق باشید... Flower Flower
پاسخ
 سپاس شده توسط zanyyy ، admin

برای برنامه ای که هر قسمتش یا فقط شامل عکس همراه توضیحات و یا فیلم همراه توضیحات هست,چه شیوه ای برای برنامه نویسی پیشنهاد میشه?
حالا اگه هر قمست(یعنی برای هر مثلا موضوع) هم فیلم و هم عکس همراه با توضیحات داشته باشه چطور?
(یه برنامه ی اموزشی مثل اموزش اشپزی رو در نظر بگیرید)

ممنون از پاسخ دهنده ها
پاسخ

داداش از html و webView استفاده کن خیلی راحت...
اگه مطلبات از 200 تا بیشتره شاید حالتو بگیره و مجبور باشی بری سمت دیتابیس ولی چون تو دیتابیس فقط با متن خالی کار کردم نمیدونم نحوه قرار دادن عکس و... درش چیه!!
پاسخ
 سپاس شده توسط zanyyy ، شماره مجازی امارات

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان