انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک در ساخت برنامه آزمون (برنامه نویسی اندروید)

سلام دوستان مک قصد دارم یک برنامه ازمون درست کنم به این صورتی که ما کلا ده سوال داربم که هر سوال پنج امتیاز داره 
من میخوام تو هر سوال اگر درست جواب داد مقدار عدد پنج رو به یک صفحه ارسال کنه اگر درست جواب نداد هیچی نشه 
خودم اینطوری که فکر میکنم باید به این صورت باشه که سوال های که کاربر درست جواب میده مقدار عدد پنج در یک استرینگ یا یک ارایه ذخیره شده و در اون صفحه اصلی جمع این استرینگ یا ارایه رو نشون بده میشه کمکم کنید
پاسخ

سلام دوست عزیز من دقیقا همچنین برنامه ای پروژه دانشگاهم بوده اگر کمک خواستی با ایمیل زیر درتماس باش
davood.g38@gmail.com
پاسخ

دوستان اگر کسی میدونه لطفا کمکم کنه اینجا
پاسخ

سلام

شما میتونید از چندین روش استفاده کنید

یک روش ساده این هستش که شما یه لیست درست کنید و و جوابها رو درون لیست قرار بدید ( تعداد عناصر لیست میشه تعداد سوالات شما)
به این صورت که
اگه جوابهای شما تنها بله و خیر دارن میتونید یک لیست از نوع Boolean درست کنید و جواب درست رو True و جواب نادرست رو False در نظر بگیرید بعدش با یه حلقه تعداد جوابهای درست رو پیدا و در امتیاز هر جواب درست ضرب کنید و نتجیه آزمون رو بدست بیارید

اگه جوابهای شما دارای امتیازهای مختلف مثلا از 1 تا 5 امتیاز دارن میتونید لیست رو از نوع int درست کنید و امتیاز هر سوال رو دروت لیست قرار بدید و مثلا قبل با یک حلقه و جمع مجموعه جوابها امتیاز رو بدست بیارید
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، zanyyy

راحت ترین کار استفاده از شروط در برنامه نویسیه. اولا اینو بگم که برای تغییر سوالات به فرگمنت نیاز دارید برای خود آزمون هم باید برای پاسخ های درست یک اینت و برای پاسخ های غلط اینتی رو لحاظ کنید بعد در آنکلیک هر دکمه(برای گزینه ها از دکمه استفاده کنید) از دستور شرطی if استفاده کنید.
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان