انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ساخت صفحه تنظیمات برای تغییر فونت صفحه HTML در WebView (برنامه نویسی اندروید)

سلام
من یه برنامه ساختم با html و webview وحالا تو تنظیمات قسمت تغییر فونت مشکل دارم یعنی میتونم فونت html رو عوض کنم ولی نمیشه چند تا فونت گذاشت که کاربر بتونه هر کدومو خواست انتخاب کنه.
یچیزی به ذهن خودم رسید که با انتخاب هرغونت اون فونت از پوشه raw تو قسمت مورد نظر کپی شه با اون مشخصه هایی که تو html دادم ولی بعدش فهمیدم که پوشه های داخلی اپلیکیشن read only هستند.
حالا من میتونم فایل مورد نظر که همون فونت هست رو تو external storage کپی کنم ولی مشکل بنده اینه که نمیدونم چطور آدر خافظه خارجی رو به html بدم...
آیا راهی هست؟؟؟
ممنون...
پاسخ

کسی نبود جواب مارو بده؟؟؟
ادمین جووووون کجایی برادر؟؟
پاسخ

سلام.
بنده راه حلی را بیان می کنم، اما ممکن است دوستان راه حل های بهتری را بشناسند.
در کلید زیر، چگونگی نمایش نتیجه یک کد HTML ذخیره شده در یک رشته (String) را شرح داده ایم (مستقل از هرگونه فایل) :

کلید شماره 226

شما می توانید کدهای فایل HTML موجود در پوشه assets را خوانده و در یک رشته (String) ذخیره کنید. بعد یک کد به آن اضافه می کنید (کدهای CSS که برای تعیین فونت به کار می روند) (این کد بر اساس تنظیمات کاربر مشخص می شود که قبلا یکی از فونت ها را انتخاب کرده است) و سپس رشته حاصل را برای نمایش در WebView به کار می برید.

در مورد نحوه تعیین فونت در فایل HTMl (کدهایی که باید به کد فایل HTML اضافه کنید)، لینک زیر را ببینید (تنها به کد توجه کنید، چون در راهنماهای لینک زیر، مستقیما از فایل استفاده شده) :

http://stackoverflow.com/questions/39006...in-android

و همچنین کلید زیر :

کلید شماره 536

---------------------

فایل فونت ها در همان assets قرار داشته باشد و تنها با کدهایی که اضافه می کنید، یکی را انتخاب نمایید.

Flower
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط sinabelle ، sohrabjam ، شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان