انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سرعت پایین دانلود (برنامه نویسی اندروید)

سلام وقت بخیر مدیر عزیز باز هم ممنونم از زحمات شما برای ایجاد چنین سایت مفیدی.
من در رابطه با کلید شماره 296 چند سوال داشتم اول اینکه چیکار کنم پنجره دانلود زمانیکه کاربر کلیک کرد قطع نشه!؟ و دوم اینکه سرعت دانلودش پایینه! برای رفعش چیکار کنم ؟ و سوال آخر اینکه چطوری دانلود ها را در یک زبانه جداگانه باشه به جای پنجره لایت باکس ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط admin

سلام.
ممنون.  Flower

در کلید شماره 296 ، کد زیر را بیابید :

کد پی‌اچ‌پی:
mProgressDialog.setCancelable(true); 

در آن، عبارت true را به false تغییر بدهید تا با اشاره کاربر، cancel نشود.

-----------------------

در مورد سرعت دانلود، اگر کد به درستی نوشته شده باشد، نباید تاثیری در سرعت دانلود داشته باشد (سرعت دانلود به سرور اینترنتی و همچنین ارتباط اینترنتی شما با آن سرور بستگی دارد، یعنی یا محدودیت از خود سرور اینترنتی حاوی فایل است یا از سرعت اتصال شما به اینترنت). اگر در مورد اینکه کدها سرعت را پایین می آورند (که البته بعید است) شک داشتید، پروژه اندروید موجود در موضوع زیر را دریافت نموده و مقایسه کنید :

http://www.kelidestan.com/forum/showthread.php?tid=4963

اما به هر حال توصیه می کنم قابلیت های شرح داده شده در موضوع بالا را حتما بخوانید، زیرا نسبت به کلیدی که ذکر کردید، حرفه ای تر است.

-----------------------

در مورد نمایش میزان پیشرفت دانلود در بخشی دیگر، معمولا دانلودها توسط Service انجام می شوند تا حتی با خروج کاربر از برنامه اندروید، دانلود ادامه پیدا کند (در موضوعی که معرفی کردم، از Service استفاده شده)، در این موارد، اگر بخواهند میزان پیشرفت را در یک Activity نمایش بدهند (یا در محل های مختلف از برنامه اندروید)، از BroadcastReceiver استفاده می شود. مفاهیم مربوط به BroadcastReceiver را بررسی نمایید (یا یک مثال از آن برای نمایش میزان پیشرفت دانلود را در اینترنت بیابید).

Flower
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط mcn.nice ، داش بهروز

(۱۳۹۴/۱۰/۰۲, ۱۰:۵۰ ق.ظ)admin نوشته: سلام.
ممنون.  Flower

در کلید شماره 296 ، کد زیر را بیابید :

کد پی‌اچ‌پی:
mProgressDialog.setCancelable(true); 

در آن، عبارت true را به false تغییر بدهید تا با اشاره کاربر، cancel نشود.

-----------------------

در مورد سرعت دانلود، اگر کد به درستی نوشته شده باشد، نباید تاثیری در سرعت دانلود داشته باشد (سرعت دانلود به سرور اینترنتی و همچنین ارتباط اینترنتی شما با آن سرور بستگی دارد، یعنی یا محدودیت از خود سرور اینترنتی حاوی فایل است یا از سرعت اتصال شما به اینترنت). اگر در مورد اینکه کدها سرعت را پایین می آورند (که البته بعید است) شک داشتید، پروژه اندروید موجود در موضوع زیر را دریافت نموده و مقایسه کنید :

http://www.kelidestan.com/forum/showthread.php?tid=4963

اما به هر حال توصیه می کنم قابلیت های شرح داده شده در موضوع بالا را حتما بخوانید، زیرا نسبت به کلیدی که ذکر کردید، حرفه ای تر است.

-----------------------

در مورد نمایش میزان پیشرفت دانلود در بخشی دیگر، معمولا دانلودها توسط Service انجام می شوند تا حتی با خروج کاربر از برنامه اندروید، دانلود ادامه پیدا کند (در موضوعی که معرفی کردم، از Service استفاده شده)، در این موارد، اگر بخواهند میزان پیشرفت را در یک Activity نمایش بدهند (یا در محل های مختلف از برنامه اندروید)، از BroadcastReceiver استفاده می شود. مفاهیم مربوط به BroadcastReceiver را بررسی نمایید (یا یک مثال از آن برای نمایش میزان پیشرفت دانلود را در اینترنت بیابید).

Flower

دوست عزیز خدایش حرف نداری هم خودت و هم سایتت بهترین هستید .
خلاصه چاکرتم stackoverflow ایران هر مشکلی داشتم از سایتت برطرف کردم مرسی خدا عمرتو زیاد کنه.
پاسخ
 سپاس شده توسط admin

سلام وقت بخیر .
جناب آقای مدیر گرامی من داشتم به راحتی از http://www.kelidestan.com/forum/showthread.php?tid=4963  دانلود منیجر که شما بیان کردید استفاده می کردم ولی متاسفانه امروز که آن را روی یک avd دیگر و حتی موبایل اندروید تست می کردم پیغام برنامه متوقف شده است را می دهد !
فکر می کنم اشکال کار من در کد زیر داخل فایل manifest باشد چون وجودش باعث میشه برنامه کامپایل نشه! من حذفش کردم داخل avd پیشفرض کار می کرد ولی داخل موبایل و avd های دیگر خطا می دهد .

کد پی‌اچ‌پی:
<provider
            android
:name="com.mozillaonline.providers.downloads.DownloadProvider"

android:authorities="com.mozillaonline.downloads" /> 

به نظر شما برای رفع آن چیکار کنم؟
پاسخ

(۱۳۹۴/۱۰/۰۴, ۰۶:۰۲ ب.ظ)mcn.nice نوشته: سلام وقت بخیر .
جناب آقای مدیر گرامی من داشتم به راحتی از http://www.kelidestan.com/forum/showthread.php?tid=4963  دانلود منیجر که شما بیان کردید استفاده می کردم ولی متاسفانه امروز که آن را روی یک avd دیگر و حتی موبایل اندروید تست می کردم پیغام برنامه متوقف شده است را می دهد !
فکر می کنم اشکال کار من در کد زیر داخل فایل manifest باشد چون وجودش باعث میشه برنامه کامپایل نشه! من حذفش کردم داخل avd پیشفرض کار می کرد ولی داخل موبایل و avd های دیگر خطا می دهد .

کد پی‌اچ‌پی:
<provider
            android

نباید کدهای مربوط به AndroidManifest.xml را حذف کنید. کد حذف شده را دوباره بنویسید و سعی کنید که مشکل کامپایل شدن رو حل کنید.
با بازگردانی کد، دقیقا با چه خطایی روبرو می شوید؟ (متن خطا را ذکر کنید)

Flower
bookbook 
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

(۱۳۹۴/۱۰/۰۵, ۰۲:۲۰ ب.ظ)admin نوشته:
(۱۳۹۴/۱۰/۰۴, ۰۶:۰۲ ب.ظ)mcn.nice نوشته: سلام وقت بخیر .

کد پی‌اچ‌پی:
<provider
            android

نباید کدهای مربوط به AndroidManifest.xml را حذف کنید. کد حذف شده را دوباره بنویسید و سعی کنید که مشکل کامپایل شدن رو حل کنید.
با بازگردانی کد، دقیقا با چه خطایی روبرو می شوید؟ (متن خطا را ذکر کنید)

Flower

سلام دوست عزیز من کد مورد نظر را در فایل manifest قرار دادم و با موفقیت کامپایل هم شد ولی متاسفانه بر روی قطعه کد پایین متوقف می شود و من علت آن را متوجه نمی شوم !!

کد پی‌اچ‌پی:
    Uri downloadUri mResolver.insert(Downloads.CONTENT_URIvalues); 

این قطعه کد داخل فایل downloadmanager برنامه است .
پاسخ

دوباره سلام این خطا ها آیا ممکن است مربوط به لایسنس Apache License, Version 2.0  باشد؟ داخل خود فایل readme گام چهارم را لایسنس نوشته !

کد پی‌اچ‌پی:
1. com.mozillaonline.downloadprovider
A simple demo shows how to schedule a download 
and list all downloads.

2. com.mozillaonline.providers
The package of the Android DownloadProvider
I modified the original code to let it work without root permission
I also remove redundant code respective to RMMediaScanner and system caches.

"com.mozillaonline.providers.DownloadManager", as name suggestsis where you manage the downloads
Most of work could be done with this class. For convenienceI add methods of pausing and resuming a download.

3. Remarks
com
.mozillaonline.providers.downloads.Downloads.AUTHORITY defines the authority of the DownloadProvider
Change the authority both in the code and the AndroidManifest.xml file to avoid conflict with other applicaitons.

4. License
Apache License
Version 2.0 

اگر چنین است لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم؟
با تشکر
پاسخ

شما باید خطایابی کنید و متن خطا را بیابید :

کلید شماره 813

کلید شماره 3083

بر اساس سرنخ هایی که از متن خطا به دست می آورید، منبع مشکل را پیدا کنید (همچنین می توانید Log نویسی کنید). متن خطا را در اینترنت جستجو کنید تا راه حل ها را بیابید (اگر خطا در ((پروژه اصلی)) ایجاد شده بود، نه پروژه خودتان، تذکر بدهید تا سایر دوستان نیز آگاه شوند).

اگر خود پروژه اصلی درست کار می کند (که بنده نیز آن را تست کرده ام)، اما هنگامی که آن را در پروژه اندروید خود به کار می برید، با مشکل روبرو می شوید، آنگاه باید ببینید که چه بخشی از کدها در هنگام انتقال به پروژه دیگر، نیاز به تغییرات دارند (یا آنها را به اشتباه در پروژه خود به کار برده اید). بنده قبلا این کار را انجام داده ام، اما حضور ذهن ندارم تا بتوانم شما را راهنمایی کنم.

اگر مشکلی در خود ((پروژه اصلی)) بود، آن را ذکر کنید (متن خطا را بیان کنید و بفرمایید در چه نسخه اندرویدی مشکل به وجود آمده).

Flower
bookbook 
پاسخ

(۱۳۹۴/۱۰/۰۷, ۱۰:۰۷ ق.ظ)admin نوشته: شما باید خطایابی کنید و متن خطا را بیابید :

کلید شماره 813

کلید شماره 3083

بر اساس سرنخ هایی که از متن خطا به دست می آورید، منبع مشکل را پیدا کنید (همچنین می توانید Log نویسی کنید). متن خطا را در اینترنت جستجو کنید تا راه حل ها را بیابید (اگر خطا در ((پروژه اصلی)) ایجاد شده بود، نه پروژه خودتان، تذکر بدهید تا سایر دوستان نیز آگاه شوند).

اگر خود پروژه اصلی درست کار می کند (که بنده نیز آن را تست کرده ام)، اما هنگامی که آن را در پروژه اندروید خود به کار می برید، با مشکل روبرو می شوید، آنگاه باید ببینید که چه بخشی از کدها در هنگام انتقال به پروژه دیگر، نیاز به تغییرات دارند (یا آنها را به اشتباه در پروژه خود به کار برده اید). بنده قبلا این کار را انجام داده ام، اما حضور ذهن ندارم تا بتوانم شما را راهنمایی کنم.

اگر مشکلی در خود ((پروژه اصلی)) بود، آن را ذکر کنید (متن خطا را بیان کنید و بفرمایید در چه نسخه اندرویدی مشکل به وجود آمده).

Flower

پیغام source not found را می دهد! من در کادر متن لینک را نمایان کردم و هیچ مشکلی در لینک وجود ندارد! پس چرا چنین خطایی می دهد؟!
پاسخ

دوستانیکه مشکل من را دارند توجه کنند که نام package های مربوط به سورس اصلی را تغییر ندهند ! خب قبلا من مشکلم این بود که تا روی گزینه دانلود کلیک می کردم برنامه متوقف می شد ! حالا مشکلی که به وجود آمد اینه که فایل ها دانلود نمی شوند و در لیست دانلود ها همه failed شده اند!

کسی نمی داند مشکل جدید من به چه خاطر است؟
پاسخ

دوستان من یک button داخل mainactivity قرار دادم و لینک دانلود داخلش گذاشتم کار میکنه ! اما من می خوام هنگامیکه کاربر روی button های لیست ویو کلیک کرد عمل دانلود انجام بشه .
کد های مربوطه را رفتم داخل کلاس CustomListViewAdapter که مربوط به مقداردهی لیست است قرار دادم ولی کار درست انجام نمیشه حالا چیکارکنم .
پاسخ

سلام کسی نیست منو از این بن بست رد کنه؟؟؟؟
پاسخ

سلام دوستان لطف می کنید کارایی کد پایین را بگید؟

کد پی‌اچ‌پی:
       registerReceiver(receiver, new IntentFilter(

DownloadManager.ACTION_DOWNLOAD_COMPLETE)); 

ایا ربطی به دانلود نشدن بعضی آدرس ها با دانلود منیجر خود اندروید دارد؟
آخه اکثر لینک هایی که در لیست ویو وجود دارند دانلود نمی شوند !!!
مثلا از 10 لینک دو تاش قابل دانلود هستند! در صورتیکه تمام لینک ها صحیح اند .
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان