انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونه در راهنمای نمودار متلب از زیرنویس یا اندیس استفاده کنم.

Question 
با سلام و سپاس من چند نمودار با رنگهای متفاوت در یک صفحه متلب دارم که باید از راهنما استفاده کنم برای نامگذاری رنگهای مختلف نیاز به اندیس های 1و2و3 دارم مثلا در فایل پیوست در راهنمای نمودار باید t1,t2,...بنویسم .لطفا راهنمایی کنید. چگونه نوشتن اندیس را در این محیط فعال کنم

فایل‌های پیوست

دانلود iv.pdf

نام فایل iv.pdf
نوع فایل .pdf
دفعات دانلود 298
اندازه 4.21 KB
ارسال کننده فایل موسوی
پاسخ

سلام دوست عزیز
برای قرار دادن اسم روی نمودار دو روش وجود داره،یا شاید راه های بیشتری باشه ولی من فقط این دو راه را بلدم.
1-بعداز اینکه نمودار رسم شد وارد صفحه تنظیماتش بشی که این صفحه باز به دو طریق میاد یا روی نمودار دبل کلیک کنی یا از نوار ابزار بالا بر روی گزینه show plot tools and dock figuer کلیک کنی تو ورژن من زیر گزینه هلپ دوتا مربع هست که مربع دومی ابزار مورد نظره. تو صفحه باز شده ابزار برای ایجاد تغییرات روی نمودار وجود داره از جمله انتخاب اسم،نام گذاری محور x,y,z، اضافه کردت متن روی هریک از نمودارها
2-روش دوم اضافه کردن هرگونه متن به شکل از طریق نوشتن برنامه است.برای نام گذاری کلی نمودار از دستور title استفاده می شود.('متن')title
برای درج متن در محور x از دستور ('متن')xlabel
برای محمور y هم مثل ایکس فقط به جای ایکس لیبل بنویس y لیبل
موفق باشید
پاسخ
 سپاس شده توسط موسوی

سلام.
از علامت _ استفاده کنید (underline).

مثال :

کد پی‌اچ‌پی:
clear all
close all
clc

x
=0:0.1:2*pi;
y=sin(x);
plot(x,y)
title('t_2'); 

نتیجه اجرای کد متلب بالا :

و اگر باید چند حرف به صورت پیوسته به شکل زیرنویس نوشته شوند، باید همه آنها را در علامت های {} قرار دهید. مثال :

کد پی‌اچ‌پی:
clear all
close all
clc

x
=0:0.1:2*pi;
y=sin(x);
plot(x,y)
title('t_{123}'); 

نتیجه اجرای کد متلب بالا :

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط موسوی

از راهنمایی دو بزرگوار بسیار سپاسگذارم مشکل اندیس در اسم نمودار با اندرلاین حل شد .مشکل اصلی من اندیس در راهنمای نمودار است میشه باز راهنمایی بفرمایید
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان