انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دیتابیس آنلاین (در برنامه نویسی اندروید)

سلام. یه سوال! ممنون میشم راهنمایی کنین...
اگه من یه برنامه ایجاد کنم که شامل یک دیتابیس باشه و این دیتابیس اطلاعات داخلش رو از کاربر بگیره .حالا  اگه بخوام محتویات دیتابیس با وصل شدن به اینترنت آپدیت بشه چطور باید این قابلیت رو ایجاد کنم؟
 در واقع اطلاعاتی که کاربر دوم (هرکسایی که این برنامه رو نصب کردن)وارد میکنه رو میخوام تو دیتابیس کاریر اول قرار بگیره  و برعکس (اطلاعات کاربر اول هم تو دیتابیس کاربر دوم بره)؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ

سلام.
باید پایگاه داده ای در سمت سرور اینترنتی داشته باشیم که اطلاعات کلیه کاربران در آن ذخیره شود.
این طور که متوجه شدم، قصد دارید کاربر در حالت آفلاین بتواند اطلاعات خود را در خود پایگاه داده برنامه اندروید ذخیره کند، پس ما در ابتدای اجرای یکی از Activity های برنامه اندروید، کدی را می نویسیم که ابتدا چک کند اطلاعاتی در خود پایگاه داده برنامه اندروید ذخیره شده یا نه، اگر ذخیره شده بود، بعد یک متغیر را چک می کند که آیا اطلاعات در پایگاه داده سرور اینترنتی ذخیره شده یا نه (یک متغیر را برای این منظور تعریف می کنیم، مثلا با SharedPreferences یا اختصاص یک ستون در جدول ها که نشان دهد اطلاعات هر ردیف، قبلا به سرور ارسال شده است یا نه)، اگر معلوم شد که ذخیره نشده، آنگاه اتصال به اینترنت چک می شود و بعد اطلاعات به سرور اینترنتی ارسال خواهد شد، بعد هم چک می کند که اگر اطلاعاتی از سایر کاربران در پایگاه داده سرور اینترنتی موجود است که در پایگاه داده خود برنامه اندروید وجود ندارد، آنها را دریافت و در برنامه ذخیره خواهد کرد.
کلید زیر را بخوانید :

کلید شماره 2546

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط داش بهروز ، leila

سلام. ببخشید اگه بخوام از سیستم خودم به جای هاست استفاده کنم باید چیکار کنم؟

پاسخ

(۱۳۹۴/۰۸/۱۱, ۰۱:۰۴ ب.ظ)'leila' نوشته: سلام. ببخشید اگه بخوام از سیستم خودم به جای هاست استفاده کنم باید چیکار کنم؟

این مورد توصیه نمی شود چون کامپیوترتان باید شبانه روز روشن بوده و به اینترنت متصل باشد (چون دارید آن را به یک سرور تبدیل می کنید). البته آموزش های این کار (تبدیل کامپیوتر خانگی به یک سرور) در اینترنت موجود است، اما بیشتر به درد تمرین می خورد. توصیه می کنم یک هاست تهیه کنید. هاست های با امکانات سبک (برای تعداد بازدید معمولی)، معمولا قیمت مناسبی دارند.

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط Ayma ، شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان