انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست از توسعه دهنده ها

در ابتدا لازمه بگم بنده در این پست نمیخوام قضاوت کورکورانه کنم.

ولی یکی از دوستان  همین سایت که خیلی از سیاست مارکتینگ کافه بازار ،گلایه داشت ، مبنی براینکه نرم افزار های ایشون در روزهای به اصطلاح روزهای طلایی عرضه نمیشه.
ایشون از بنده خواست که در این قسمت بهشون کمک کنم و تمامی موارد که ممکن  مارکتینگ کافه بازار نرم افزار رو رد کنه بهشون بگم و ایشان اعمال کنه.
بنده تمامی ضوابط وقوانین که در داخل سایت  قرار داشته رو مطالعه کردم.
برنامه این دوستمون  محتوا محور بود و بیشتر مطالب از وبلاگها و سایتهای آزاد جمع آوری شده بود.
بعد از ارسال نرم افزار ،گویا پس از گذشت چهار روز ایمیلی مبنی بر اینکه برای احترام به حقوق صاحبان اصلی محتوا، ذکر منابع استفاده شده در برنامه‌ها اجباری‌ست.
برای بنده خیلی جالب بود چون سایتهای که در توضیحات برنامه به عنوان منبع ذکر شده بود ،تمامی آنها استفاده از مطالب خودشون حتی بدون منبع هم جایز دونستند و احتیاجی به ذکر آنها نیست،
همون طور که در گذشته هم گفتم چند ده مورد بنده خودم این مورد بالا رو برای دوستان و افراد دیگه مشاهده کردم.

این مورد رو گفتم ،چون واقعا جای تاسف هست،که یک مارکتینگ پس از معروف شدن ،به این راحتی حقوق برنامه نویسهایی که با عشق و بدون هیچ پشتوانه مالی کار میکنند رو نادیده میگیره،درحالی که سرمایه این مارکتینگها همین برنامه نویسها هستند،

اما گویا کافه بازار گویا این مطلب رو فراموش کرده ،به اصطلاح فکر میکنه که با این رویه میتونه این بازار انحصاری رو نگه داره واما باید بدونه دیر یا زود با این سیاست به مشکل میخورند.

از دوستانی که تازه شروع به ساخت اپ کردند،یا در این حوزه تجربه دارند،خواهشی که دارم این است،نرم افزارهای خودتون در تمامی مارکتنیگ های  معتبر موجود عرضه کنید، با اینکه ممکن است فروش چندانی در این مارکتینگ نکنید ،ولی مطمئنا باعث میشد این مارکتینگ ها به کار خودشون ادامه بدن،
اگر اینکار رو نکنید ،مطمئنا اولین کسی که ضربه میخوره شما برنامه نویسها هستید،که دراین صورت در آینده مارکتینگ کافه بازار هر سیاستی که بخواد پیش میگیره،چون خودتون خواستید که یک مارکتینگ به صورت انحصاری به کار خودش ادامه بده
چه بسا در آینده شاهده بالا رفتن سهم باشید و درصد  بازار از اپلیکیشن شما افزایش پیدا کنه.
باید خوده شما ،به کارتون ارزش بدید .

پاسخ
 سپاس شده توسط developer_app(CYR) ، 00Alireza00 ، s.saeid

بازار برنامه ای که من ساختم و گفت مجوز واسش بگیر یه هفته بعد ی نفر برنامه ای با امکانات برنامه منو ساخته بود بدون مجوز تایید کرده بود منم با بازار مشکل دارم همش ادم حس میکنه واس تازه کارا سخت میگیره
همه آدما برای رسیدن به جایی که هستند از تجربه دیگران استفاده کردند
پس چرا ما از اندک تجربه ای که داریم برای راهنمایی دیگران استفاده نکنیم؟؟

پاسخ

سلام 

کافه بازار کار درستی رو انجام میده و شما خیلی سخت میگیرید مثلا اگه شما داخل برنامه تون بنویسید که منبع مطالب فلان جا هست مگه چیزی ازتون کم میشه ؟ و شاید مثلا شما مطالبتون رو از وبی کپی کرده باشید که اجازه ی کپی رو داده اما شما از کجا میدونید ، شاید همون وب این مطالب رو از جایی کپی کرده که اون سایت کپی رو آزاد نزاشته پس ذکر منبع اصلا از نظر انسانی لازمه که داخل برنامه باشه.
بعدشم بازار خیلی مدیریت خوبی داره فقط خیلی از دوستان که برنامه های به شدت بد کیفیت رو میسازن انتظار دارن باهاشون مثل برنامه نویس های خوب برخورد بشه. من خودم به تازگی برنامه نویسی رو شروع کردم و تا بحال سود خوبی داشتم و بازار کوچکترین خللی در کارم ایجاد نکرده چون برنامه هام با اینکه محتوا محور بودن تا بحال مواردی مثل کپی رایت رو رعایت کردن . 
و اگه محتوای برنامه تون رو توسط خودتون نوشته بشه بازار خودش اینو میفهمه و ایرادی جهت "ذکر منبع" از شما نمیگیره چون خودم تست کردم . 

و کار خوبی نیست که این همه زحمت های کافه بازار رو در این زمینه نادیده بگیرید. و بخوایید مانعی بشید که جلوی کار این مارکت رو بگیرید . 

و به نظر من ای کاش باز هم کافه بازار کمی سخت گیری هاش رو زیاد تر میکرد چون واقعا خیلی از برنامه های داخل بازار خیلی بدکیفیت هستند و یه روز هم برای اون برنامه جهت کدنویسی وقت نزاشتن.

پاسخ
 سپاس شده توسط s.saeid

(۱۳۹۴/۰۷/۱۴, ۰۴:۳۵ ب.ظ)'rouhollah' نوشته: سلام 

کافه بازار کار درستی رو انجام میده و شما خیلی سخت میگیرید مثلا اگه شما داخل برنامه تون بنویسید که منبع مطالب فلان جا هست مگه چیزی ازتون کم میشه ؟ و شاید مثلا شما مطالبتون رو از وبی کپی کرده باشید که اجازه ی کپی رو داده اما شما از کجا میدونید ، شاید همون وب این مطالب رو از جایی کپی کرده که اون سایت کپی رو آزاد نزاشته پس ذکر منبع اصلا از نظر انسانی لازمه که داخل برنامه باشه.
بعدشم بازار خیلی مدیریت خوبی داره فقط خیلی از دوستان که برنامه های به شدت بد کیفیت رو میسازن انتظار دارن باهاشون مثل برنامه نویس های خوب برخورد بشه. من خودم به تازگی برنامه نویسی رو شروع کردم و تا بحال سود خوبی داشتم و بازار کوچکترین خللی در کارم ایجاد نکرده چون برنامه هام با اینکه محتوا محور بودن تا بحال مواردی مثل کپی رایت رو رعایت کردن . 
و اگه محتوای برنامه تون رو توسط خودتون نوشته بشه بازار خودش اینو میفهمه و ایرادی جهت "ذکر منبع" از شما نمیگیره چون خودم تست کردم . 

و کار خوبی نیست که این همه زحمت های کافه بازار رو در این زمینه نادیده بگیرید. و بخوایید مانعی بشید که جلوی کار این مارکت رو بگیرید . 

و به نظر من ای کاش باز هم کافه بازار کمی سخت گیری هاش رو زیاد تر میکرد چون واقعا خیلی از برنامه های داخل بازار خیلی بدکیفیت هستند و یه روز هم برای اون برنامه جهت کدنویسی وقت نزاشتن.

شما بهتره مطالب بنده رو درست بخونید تا درست بتونید جواب بدید.
اولا بنده خوشبختانه یا متاسفانه توی این چند سال  ،یک نرم افزار هم واسه مارکیتنگ بازار نساختم .
دوما بنده هیچ مشکلی با قانون کپی رایت ندارم ،چون یکی از اصول اخلاقی رعایت قوانین دیگران است.
پس بهتره مباحث با هم قاطی نکنید ،
ثالثا همون طور که گفتم مطالب برداشتهای آزاد از چند وبلاگ  و سایت شخصی بود که مدیر وبلاگ و سایت ،تحلیل های خودشون نوشته بودند،پس تمامی حقوق مطالب به عهده خود صاحب وبلاگ بود ،و ذکر منبع رو بلا مانع دونستند.
رابعا همون طور که گفتم این دوستمون منبع رو در توضیحات ذکر کرده بود .
و بهتره شما بنده(10-9) قوانین خوده کافه بازار رو بخونید.

و درآخر بحث به هیچ عنوان کیفیت اپلیکیشن نبود که شما مطرح میکنید.
همون طور مشخض است از عنوان موضوع ،بحث سلیقه ای برخورد کردن برخی کارشناسان ممیزی کافه بازار هستند .
دلیل اون هم برمیگرده به بازار انحصاری در این حوزه.مطمئنا اگر در این حوزه مارکتنیگ های دیگه رشد کنند که (خوشبختانه 2 مورد رو بنده میشناسم که رشد خیلی خوبی داشتند)
باعث میشه ،کافه بازار به توسعه دهندگانش بیشتر احترام بزاره.

پاسخ

من وقتی موضوع رو خوندم عضو این انجمن شدم تا یه نظر درمورد این پست بدم و برم.
داش بهروز این موردی که  گفتید خودم به عینه بالای 20 مورد در انجمن خودمون  دیدم،
و حرفات تایید میکنم
کافه بازار خیلی باحاله ،روزایی که پیک شلوغی هست ،خودجوش روی اپ های شما ایرادهای میزاره که آدم نمیدونه بخنده یا گریه کنه.

من و دوستام داخل سایت ایران کدر عضو هستیم و واقعا آدمهایی میشناسم که واقعا قوی هستند توی اندروید،و خودم هم 6 سال میشه که برنامه نویسی کار میکنم
جالبه اگه اشتباه نکنم 2 سال پیش بود به مدیر سایت ایران کدر که استاد ما هست و تمامی دوستان بنده که الان توی گوگل پلیر نرم افزار میزارند مدیون ایشون هستن،

گفتیم استاد درباره باگهای خرید درون برنامه ای بازار یه روشی بگید تا نشه هک کرد،جوابی که داد شاید اون لحظه توی ذوق ما خورد ولی بعدا فهمیدیم که واقعا حرفش طلا بود.گفت من دوست ندارم آموزش این مبحث بدم چون از انحصار طلبی بدم میاد!

این بحثای شما رو ما دوسال پیش باهاش برخورد کردیم.حتی رسیدیم به راه اندازی کمپین و این حرفا ولی جواب گو نبود،چرا ؟ چون بدبختی ما هماهنگ نبودمونه.

الان هم من و دوستام یک سال بیشتره که کافه بازار بوس کردیم و گذاشتیم کنار ،چون جایی که ارزش نمیزارند همون بهتر که کار نکنی و الان هم راضی هستیم و با گوگل پلیر کار میکنیم  و راضی هستیم.

وقتی بازار برای گلایه هات فقط چند مورد پیام اتوماتیک وار واسه ات میفرسته و اصلا وقتی نمیزاره همون بهتر بره به درک(لفظ بهتر پیدا نکردم)

در مورد نظر کاربر روح الله  یه چیز بگم
خودت هم گفتی که تازه شروع به اپ کردی و اگر از لحاظ استانداردها بخوای نمره بدی ،نرم افزارهای که ساختی (لینکی که قرار دادی) جز اپ های محتوا محور است که هیچ قابلیت بارزی نداره.

پس بحث نرم افزار ضعیف نیست برادر.چون اگر بخوای کل اپهای مارکتینگهای ایرانی نگاه کنی درصد خیلی بالایی جز اپهای ضعیف هست.
اما نکته اینه که برخی اپها زمان انتشارش مهمتر از بقیه پارامتراش هست ،که مشکل بیشتر توسعه دهنده ها با این بخشه.بازار توی این قسمت واسه خودش ساز میزنه میرقصه ،هرکدوم حال کنه زودتر انتشار میده.

مثلا یکی توی انجمن ما یه اپی ساخته بود واقعا اپ خوبی بود اما ،اینقدر توی تایید برنامه اش بالا و پایین کردن ،که یک برنامه باهمون ساختار توی همون هفته، اومد بالا که فروش میلیونی کرد و فروش این بیچاره به 200 هزار تومن با زور رسید.

فکر میکنی کی برنامه من و تو  رو تایید میکنه؟فکر میکنی مدیر کافه بازار بیکار نشسته بیاد برنامه ما رو تایید کنه؟ نخیر سپرده دست چندتا برنامه نویس (که توی همه مارکتنیگها مرسومه) اگر روی این برنامه نویس ها نظارت نشه ،قشنگ میتونند ایده ات کپی برداری کنند،قشنگ میتونند واسه تایید نرم افزارت اذیت کنند تا نرم افزار توی اون روز خاص (مثلا مناسبتها ) عرضه نشه ،راه واسه اپهای خودشون باز کنند،نظارت بازار روی کارشناساش افتضاحه ،

ذات ما ایرانی اینه که تا یکم معروف میشیم یادمون میره از کجا رسیدیم به اینجا،حکایت بازار هم همینه.
اونم بخاطر اینه که فکر میکنه رقیب نداره،اما روزی میبینم که همین بازار از اینکارش پشیمون میشه.

مثل یاهو که وقتی اومد فکر کرد تمومه ،ولی دیدی که گوگل چطور بازار از دستش گرفت.به امید اون روز که بازار بفهمه کی باعث شده اینجا باشه .
من واقعا واسه مدیران ایران اپس احترام قائلم چون واقعا واسه گفته هات ارزش میزارند و امیدوارم بعدا ایران اپس به جایی رسید مثل بازار رنگش مثل شل زرد عوض نکنه و تا آخر اینجور بمونه.
پاسخ
 سپاس شده توسط s.saeid

سلام
یکی از دوستان من برنامه ای نوشته بود و تقريبا مشابه ان در بازار وجود داشت،  بازار گفت که برنامه شما مشابه برنامه های دیگر است ولی  ما اجازه مي دهيم خود كاربران برنامه بهتر را انتخاب كنند و شما سعي كنيد بيشتر برنامه را بروز كنيد تا کاربر پسند تر باشد
ولی بعضی اوقات هم میینید که کارشناسانی که مسئول بررسی برنامه هستند به برنامه ای ایراد میگیرن که شاید خیلی خیلی کم مشابه اون تو بازار باشه و تائیدش نکنن
در کل اگر بخوام نظر خودم رو در این خصوص بگم باید بگم که این سیاست بازار خوبه ولی به شرطی که برای همه افراد و توسعه دهندگان برابر باشه این قوانین اینجور نباشه که هر موقع کارشناسان سرحال بودن برنامه رو تائید کنن و زمانی هم که حوصله ندارن برنامه رو رد کنن به دلایل خیلی بی ربط 
امیدوارم که تحریم ها برداشته بشه و توسعه دهنده های ایرانی بتونن اپ های خودشون را در مارکت های جهانی منتشر کنند
موفق باشید

فهمیدن بهتر از دانستن است.
پاسخ

به نظرم من فقط Google Play عشقه 
پاسخ

(۱۳۹۴/۰۷/۱۴, ۰۶:۳۴ ب.ظ)'developer_app(CYR)' نوشته: در مورد نظر کاربر روح الله  یه چیز بگم
خودت هم گفتی که تازه شروع به اپ کردی و اگر از لحاظ استانداردها بخوای نمره بدی ،نرم افزارهای که ساختی (لینکی که قرار دادی) جز اپ های محتوا محور است که هیچ قابلیت بارزی نداره.

پس بحث نرم افزار ضعیف نیست برادر.چون اگر بخوای کل اپهای مارکتینگهای ایرانی نگاه کنی درصد خیلی بالایی جز اپهای ضعیف هست.
اما نکته اینه که برخی اپها زمان انتشارش مهمتر از بقیه پارامتراش هست ،که مشکل بیشتر توسعه دهنده ها با این بخشه.بازار توی این قسمت واسه خودش ساز میزنه میرقصه ،هرکدوم حال کنه زودتر انتشار میده.

مثلا یکی توی انجمن ما یه اپی ساخته بود واقعا اپ خوبی بود اما ،اینقدر توی تایید برنامه اش بالا و پایین کردن ،که یک برنامه باهمون ساختار توی همون هفته، اومد بالا که فروش میلیونی کرد و فروش این بیچاره به 200 هزار تومن با زور رسید.

فکر میکنی کی برنامه من و تو  رو تایید میکنه؟فکر میکنی مدیر کافه بازار بیکار نشسته بیاد برنامه ما رو تایید کنه؟ نخیر سپرده دست چندتا برنامه نویس (که توی همه مارکتنیگها مرسومه) اگر روی این برنامه نویس ها نظارت نشه ،قشنگ میتونند ایده ات کپی برداری کنند،قشنگ میتونند واسه تایید نرم افزارت اذیت کنند تا نرم افزار توی اون روز خاص (مثلا مناسبتها ) عرضه نشه ،راه واسه اپهای خودشون باز کنند،نظارت بازار روی کارشناساش افتضاحه ،

من داخل نظرم تقریبا تجربه ی کاریم رو با کافه بازار گفتم . 
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان