انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یک سوال کلی که فقط حرفه ای ها جواب میدن (راه اندازی مارکت اندروید)

سلام من چند وقت پیش میخاستم یه مارکت بزنم [عکس: biggrin.gif] اون موقع نمیدونستم چقد کار میخاد و پروژه شکست خورداصولا آدمی نیستم که یه کارو نیمه تمام بذارم پس الان بعد حدود یک سال دوباره میخام یه مارکت بزنممهم نیست مارکت مزخرف باشه یا یه چیز در حد گوگل پلی ، اما من باید مارکتو بزنم پس به سوالات زیر پاسخ دهید نوکرتونم : 1- برای شروع به حداقل چند نفر کارمند نیاز هست ؟2-برای شروع حدود چقدر سرمایه لازمه ؟ 3- مهم ترین سوال اینه که چطوری برنامه ی اندروید این مارکت رو بسازم - اصلا نمیخام جزئی برام جواب بدین یه چیز کلی بگین مثلا ( باید برنامه رو وصل کنی به دیتابیس سایت مارکت و همش بروز رسانیش کنی و...) لطفا لطفا لطفا نگید برو ی سرچ بزن تو گوگل که به این جمله حساسیت پیدا کردم دیگه[عکس: biggrin.gif] کسایی که خودشون هیچی بلدنیستن میگن تو گوگل سرچ کنلطفا لطفا لطفا فقط حرفه ای ها جواب بدنلطفا لطفا لطفا از خودتون مزخرفات در نیارین مثلا برای شروع 20000000 میلیون تومن نیاز داری با 10000 نفر کارمند - مارکت پلازا بیشتر از 50-60 کارمند نداره و مزخرف بافتن فقط گند میزنه به رویای مردم اینو بدونین که اگه رویایی نداشته باشین نمیتونین پیشرفت کنینو اگه برنامه نویسای ایران پیشرفت نکنن علم ایران هم پیشرفت نمیکنهچند وقت یگه هم تحریم های گوگل برداشته میشه دهن کافه بازار و .. سرویسه پس حواستون باشهاگه این پروژه شکست نخوره ، من تی مارکتی که راه میندازم از برنامه نویسا 15 درصد مالیات میگیرم این یعنی نصف بقیه مارکت ها که ازتون 30 درصد میگرنخدا پشت و پناهتون کمکم کنید
---------------------------------------
منظر کاربران حرفه ای تر مثل اقای گلمکانی و mohammadjobeh و داش بهروز و... هستم
پاسخ

حرفه ای ها کجایید پس
آقای گلمکانی لطفا یکم راهنمایی کن
کاربر mohammadjobeh -داش بهروز کجایین 
(البته میدونم وظیفه ندارین جواب بدین)
ولی یه حالی بدین به ما
پاسخ

بنده درحده اطلاعات خودم جواب میدم.

قبل از جواب دادن به سوالتون ،اینکه شخصی هدف بزرگی داره خیلی قابل تقدیره و اینکه برای رسیدن بهش تلاش کنی ،نه تنها چیز بدی نیست بلکه ،خیلی هم خوبه.
اما باید چند مورد رو بهش توجه کنید.

1- دلیل انتخاب این هدف چیه؟
2- برای رسیدن به این هدف به چه مهارتهایی  احتیاج داریم؟
3-در محیط رقابت، چه رقبایی داریم؟
4-رقیب پیشتاز توی این عرصه چه ویژگیهای و امتیازهایی داره؟(شرکتهای پیشتاز یعنی شرکتهایی که در ابتدا وارد این عرصه شدن و از امتیاز پیشتاز بودن برخوردار هستند)
5-من واسه رقابت چه چیز جدید و نویی برای عرضه دارم؟تا بتونم مشتری و مصرف کنندهای شرکت پیشتاز(در این جا کافه بازار) به سمت محصول خودم بکشم.

برای ساخت محصول خودتون و ارائه اون به بازار باید ،به سوالای بالا دقیق فکر کنید و چندین بار مرورکنید.تا بتونید موفق باشید .

خب با مقدمه بالا ،میشه راحت به سوالتون جواب داد
.
اینکه برای شروع کار به چند نفر و  چقدر سرمایه ای  احتیاج  دارید؟
میشه گفت واسه شروع میتونید به تنهایی  یک مارکتینگ بزنید.با سرمایه خیلی کم.،
اما شما همون طور که گفتید میخواید با مارکتینگهای معتبر رقابت کنید.
پس حوزه رقابتی شما گسترده است،پس وقتی صحبت از مارکتینگ بزرگ هست، پس قسمت امنیت و سرعت و....مطرح میشه ،که حداقل باید برخی از این قسمتها رو به به عهده افراد متخصص قرار بدید.

از نظر سرمایه هم شما باید هاست دانلود گسترده و بزرگ و  از نظر سرعت هم درحد خوب رو اجاره کنید،با نگاه کردن به قیمتهای هاست ،که مخصوص این کارها هست.شما مثلا برای هاستی که فضا فقط 200G ارائه میده، باید حداقل هزینه 200 هزار تومن در ماه بدید.حالا با یه حساب ساده میفهمید که چه مقدار سرمایه حداقل برای یک سال میخواید.

چالش در اینجا ساخت یک  مارکتینگ نیست ، و خیلی از افراد توانایی ساخت و راه اندازی  یک مارکتینگ دارند،

بحث مهم اینه که شما میتونید با رقبا رقابت کنید؟  قابلیت جدیدی میتونید به مارکتینگ خودتون اضافه کنید که جدید و نو باشه؟

بزارید یه مثال بزنم ،وقتی مارکتینگ چهار سو ایرانسل راه اندازی شد، خیلی از افراد صاحب نظر گفتن ایرانسل در 2 صورت میتونه بازار رقابت رو از کافه بازار بگیره.

یکی که بتونه قابلیت USSD  رو برای خرید بزاره .به طوری که شخص واسه خرید نرم افزار شارژش کم بشه .چون خیلی از کاربرا یا خرید اینترنتی بلد نیستند یا ترس از خرید اینترنتی دارند و از مارکتینگها خرید نمیکند.

دومین مورد هم اینکه بخاطر سرمایه عظیمی که ایرانسل داره میتونه در بخش تبلیغات  مارکتینگ خودش معرفی کنه به مردم.
و یک موردی هم که باعث میشه برنامه نویسها مایل باشند داخل این مارکتینگ نرم افزار خودشون بزارند  این باشه که ایرانسل یک نرم افزار رو به صورت پیامک به بقیه اطلاع بده.
اما میبینید که هنوز چهارسو نتونسته یا نخواسته یا ....به یک مارکتینگ معتبر تبدیل بشه.

بزارید یه مثال دیگه بزنم :

مارکتینگ ایران اپس ،بعد از یک شکست و تغییر مدیریت که داد،به نظر من خیلی حرفه ای تر از قبل داره کار میکنه.هم در بخش تعامل با کاربرا
(قرار دادن دیتا بازی ها_که کافه بازار هنوز این قابلیت توی برنامه خودش قرار نداده و قرار دادن بازی های و نرم افزارهای زیاد)هم تعامل با برنامه نویسها (نحوه ی برخورد و تایید برنامه ها به نظر من خیلی بهتر از کافه بازار هست،)
اما میبینید که هنوز درحال پوست اندازی هست ،

اگه ایران اپس همین منوال پیش بره به نظر من میتونه آینده خوبی داشته باشه.

حالا با توجه به اطلاعات بالا ،شما اگر دقیق وارد این حوزه نشید ،مطمئنا بعد از مدتی که زیان ده میشید اینکار رو میزارید کنار.
منظور بنده خدایی نکرده ناامیدی نیست ،بلکه میگم هدف شما از مارکتینگ زدن کسب درآمد هست و اگر به نکات بالا دقت نکنید نمیتونید موفق باشید.
اگر برای موارد بالا تونستید که جواب کامل برای خودتون پیدا کنید ،
میتونید وارد این عرصه شید و موفق بشید.

پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان