انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوالی که دارم : چطوری برنامه ی اندروید 2 زبانه بسازم؟

سلام
من جدیدا تونستم توی مارکت گوگل پلی یه ابزار توسعه دهنده (DeveloperConsole) بگیرم و برنامه های خودمو منتشر کنم
اما مشکل اینجاست که برنامه های فارسی اونجا محبوبیت ندارن و باید یا زبان برنامه انگلیسی باشه یا اینکه چند زبانه باشه

اگه بازی کلش آف کلنز رو داشته باشید ، میبینید که توی بخش تنظیماتش میشه زبان بازی رو هم عوض کرد من میخام یه چیز اونطوری بذارم تو تنظیمات
مطمئنم کار سختی نیست
فقط یکی نیست به من یادم بده

موفق باشید 
منتظر جواباتون هستم مخصوصا آقای گلپایگانی (گلمکانی) (مدیر سایت) و کاربر Mohaamadjobeh
پاسخ

سلام دوسته عزیز وقت بخیر من یه روش بلدم میگم شاید  به رفع مشکلت کمک کنه اگه دوستان دیگه روش بهتری سراغ دارن بگن تا استفاده کنیم
تو پوشه values یک فایل استرینگ ایجاد کن برای زبان مورد نظرت ، تنها کاری که باید بکنیم اینه که کدهای string برنامه ات رو داخل  این  رشته هم کپی کنی با این تفاوت که خاصیت های اون رو به زبان مورد علاقت برگردونی در کل یه چیزی مثل کد زیر باید بشه

کد پی‌اچ‌پی:
<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<resources>

<string name="multilanguage">چند زبانه</string>
<string name="action_settings">تنظیمات</string>
<string name="hello_world">سلام دنیا!</string>

</resources> 

در ضمن نام مدیر سایت گلمکانی هستش که شما اشتباه تایپ کردین
موفق باشید
فهمیدن بهتر از دانستن است.
پاسخ
 سپاس شده توسط admin

معذرت میخام واسه ی اسمتون
من وقتی سرچ میکردم به یه آموزش برخوردم که میشد با استفاده ازش ، زبان برنامه رو با زبان پیشفرض سیستم ست کرد ، این خوبه اما ممکنه یکی تپی ایران باشه و زبان گوشیش انگلیسی
واسه ی همین میگم باید کاربر خودش بتونه زبان رو انتخاب کنه و به برنامه بگه از این زبان استفاده کن
یا اینکه بگه از این فایل استرینگ ، متغیر استخراج کن
فک کنم با دستورات جاوا بشه همچین کاری کرد
پاسخ

سلام دوست عزیز 
همونطور که دوست خوبمون s.saeid گفتش استفاده از value هایی موجود در فایل string یکی از بهترین راه حل هاس
به این صورت که اگه روی تغییر زبان زده شد حالا یا مقادیر اون value ها عوض شه یا اینکه متن ویجتایی ( مثل editText , textview ,...) برابر با یه سری ولیو های دیگه بشه 
راه حل های دیگه هم هست به احتمال زیاد ولی این از نظر من تازه کار عملی تره
موفق باشی
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان