انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 4 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گلایه از دوستان

گلایه از دوستان

متاسفانه برخی از دوستان در سوال پرسیدن برخی موارد رو رعایت نمیکنند.
تا جایی که بنده میدونم این انجمن برای رفع مشکلات دوستان در بخش کد نویسی اندروید است،نه ارائه کد آماده و حاضر .چون بیشتر کسایی که اندروید کار میکنند و مهارت پیدا کردند،سعی کردند خودشون با سعی و تلاش مشکلات بوجود آمده رو حل کنند،نه اینکه  با کد آماده به اصطلاح حاضر خوری کنند. این انجمن هم بنابر گفته خوده آدمین سعی میکنه مشکلاتی که برای دوستان بوجود آمده رو تاحد توان برطرف کنه.

مثلا چندین مورد که خیلی من مشاهده کردم:
1- آدمین یا بنده ویا  برخی دوستان ،به مشکل دوستان جواب دادیم،سعی کردیم که جواب طوری  باشه که شخص بتونه مشکلش رو حل کنه.اما میبینیم اون شخصی که موضوع رو مطرح کرده میاد زیرش مطالبی با این عنوان میزاره: " آقا کد آماده اش هم بزارید!.. یا "اگه لطف کنید این به صورت پروژه دربیارید و واسم ارسال کنید!"......

2- برخی از دوستان سوالشون به صورت کلی است.  مثلا: "دوستان بنده با ساخت لیست ویو مشکل دارم"
خب مشکل کجاست؟.اینکه دنبال آموزش هستید ،داخل سایت مطالب آموزشی اندروید رو بخونید. یا اگر به دنبال یه کد حاضر آماده هستید.قوانین انجمن اینه که ارائه کد آماده نمیده.

3- برخی از دوستان مشکل مطرح میکنند اما بدون اطلاعات دقیق :."مثلا برنامه من فورس کلوس میده. "
این بدونید فورس کلوس بینهایت دلیل میتونه داشته باشه.و بدون قرار دادن لوگ کت نمیشه پاسخگویی کرد.

خواهشا موارد بالا رو رعایت کنید. سعی کنید مشکلی که بوجود میاد اول تلاش کنید و موارد ها رو به دقت چک کنید اگر به نتیجه نرسیدید مشکل مطرح کنید.

آدمین اگه مواردی هست بگید یا اگه قسمتی از حرف من درست نیست تصحیح کنید.

پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، 00Alireza00 ، s.saeid ، دیب دمینی ، rayej.ir ، so2011 ، onestar ، rouhollah

گلایه از دوستان

سلام.
این نکات بیشتر به نفع خود کاربران است، زیرا مثلا وقتی کاربری خروجی بخش LogCat را قرار می دهد و یا حتی عکسی از پنجره Problems می گذارد، خیلی راحتتر می توان به وی کمک کرد.
موارد 2 و 3 را بنده 100 درصد قبول دارم (همان طور که گفتم برای اینکه خود کاربر سریعتر به پاسخ مناسب برسد).
فقط درباره مورد شماره 1 ، بهتر است کمی بیشتر توضیح بدهیم تا کاربران دچار سوءتفاهم نشوند :
در مورد عدم نوشتن کد و یا ویرایش پروژه کاربران، این مورد بستگی به خود کاربران دارد. یعنی شاید کاربری در حال یادگیری همان موارد مربوط به سوال باشد و برای تمرین، پروژه فرد دیگری را تکمیل کند، ولی معمولا شخصی که آنها را قبلا یاد گرفته است، وقتی برای اینگونه موارد نمی گذارد.
مثلا بنده نیز مواردی بوده که کاربر پروژه گداشته و سوال آنقدر با اهمیت بوده که پروژه را دانلود و تکمیل کردم و به عنوان یک پروژه مفید برای سایر کاربران استفاده شده است. بنابراین نمی توانیم از کاربران بخواهیم که درخواست نوشتن کد جدید و یا درخواست تکمیل پروژه نداشته باشند (در این مورد کاربران را آزاد می گذاریم)، ولی باید این نکته را بدانند که خیلی از برنامه نویسان، حداکثر پاسخی که به این نوع سوالات خواهند داد، ذکر چند لینک به مباحث است (در واقع بیشتر دوست دارند که ماهی گیری یاد بدهند، نه اینکه برای کاربر ماهی بگیرند).
به نظرم اگر پس از راهنمایی، کاربر درخواست نوشتن کد داشته باشد، همینکه دیگر پاسخی داده نشود، کاربر متوجه می شود که فرصتی برای این کار نبوده (یا اینکه حداقل برای شخصی که راهنمایی کرده، پاسخ به این درخواست امکان پذیر نبوده است).
این پاسخ ندادن به ادامه موضوع، یک امر کاملا اجتناب ناپذیر است (در همه انجمن ها). من خودم در همان اوایل که انجمن کلیدستان را ساختم، اگر شخصی را راهنمایی می کردم و بعد سوالاتی می پرسید که پاسخ را نمی دانستم و یا فرصت پاسخ دهی نداشتم، فکر می کردم که حتما باید در یک ارسال جدید به وی این نکته را بگویم (تا مبادا کاربر احساس بی احترامی کند)، اما با گسترده تر شدن تعداد مخاطبان انجمن، دیگر ادامه ندادن موضوع به یک روند عادی برایم تبدیل شد (در واقع مدیر سایت که به اینجا می رسد، دیگر مجبور است). بنابراین همانند سایر انجمن ها، همینکه شخص پاسخ جدید ارسال نکند، یعنی مکالمه در آن موضوع خاتمه یافته است (حالا به دلیل ندانستن یا فرصت نداشتن یا هر مورد دیگر).
بنده خودم اگر کدی را قبلا نوشته باشم در اختیار کاربر قرار می دهم ولی تنها برای مواردی فرصت کدنویسی جدید دارم که مباحث پایه ای و یا مهم باشند و کمکی به دیگر کاربران کند. اما اگر ترکیبی از همان مباحث آموزش داده شده در سایت باشد، به نظر من اشتباه است که کاربر انتظار کدنویسی جدید از دیگران داشته باشد (حالا شاید کاربری برای تمرین این کار را انجام بدهد و مشکلی از این نظر نیست). 
((داش بهروز)) نیز تا به امروز خیلی در انجمن کلیدستان به دوستان پاسخ داده اند و تذکرشان برای بهتر شدن انجمن است (در این زمینه، هم عقیده هستیم). بنده همینجا از ایشان به خاطر زحمت هایشان در انجمن و همچنین این تذکری که مطرح کردند، تشکر می کنم. 

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط s.saeid ، داش بهروز ، rouhollah ، 00Alireza00

گلایه از دوستان

سلام
مرسی از دوستمون که این تذکر رو بیان کردن به قول شما خیلی از دوستان فقط صورت مشکل رو بیان میکنند و بدون دادن لوگ کت و یا سایر اطلاعاتی که میتونه بیانگر مشکل باشه میان سوالشون رو مطرح میکنند که باید در پستی دوباره ازش خواسته بشه تا لوگ کت رو بذاره(اینجوری به ضرر سوال کننده میشه)چون باید وقت بیشتر رو انتظار بکشه تا به جواب برسه
درضمن من خودم در بساری از پست هایی که دوستان مطرح کردن دیدم که آقای آدمین در صورت نیاز یک پروژه اندرویدی برای کسی که سوال رو مطرح کرده ساخته و به اینگونه مشکلش رو برطرف کرده
و تاجایی که تونستن به مشکلات دوستان رسیدگی کردن(بعنوان مثال لینک های زیر رو نگاه کنید)
من هم تاجایی که بشه و  رو موضوعی که مطرح میکنن تسلط داشته باشم به دوستان هم سورس میدم، هم کد آماده چون باید احتمال داد که شخص تازه وارد هست و اینگونه شاید بشه به یادگیریش کمک بیشتری کرد((چون بعضی وقتا خودم رو بعضی از مباحث که گیر میکنم زیاد از رو توضیحات نمیتونم متوجه درک اون موضوع بشم و حتما باید یک سورس و یا قطعه کدی رو داشته باشم و از رو اون بتونم اون مبحث یا مشکل رو یاد بگیرم واسه همین انتظار دارم کسی که اگر وقتش رو داره و تاجایی که امکان داره به دوستان کمک کنه))بعنوان مثال واسه شما امکان داره خیلی حرفه ای باشید و قرار دادن یه کد چند خطی درون سورس برنامه برای شما مثل اب خوردن باشه ولی واسه کسایی که زیاد تجربه ای ندارن و به اصطلاح تازه کار هستن شاید وقت گیر باشه

http://www.kelidestan.com/forum/showthread.php?tid=3702
http://www.kelidestan.com/forum/showthread.php?tid=4727
http://www.kelidestan.com/forum/showthre...71#pid8471
مرسی که این موضوع رو مطرح کردین

فهمیدن بهتر از دانستن است.
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، rouhollah ، داش بهروز ، شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان