انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نمایش یک کلمه در TextView بعد از هر بار کلیک روی Button (برنامه نویسی اندروید)

یه دکمه دارم که وقتی روی اون کلیک می کنه کلمه "ک" رو تو یه تکست ویو نمایش می ده.من می خوام وقتی دو بار روی دکمه، کلیک شده دو تا کلمه "ک" تو تکست ویو نمایش داده بشه و بیشتر. باید چیکار کنم
با تشکر
پاسخ

سلام.
روش اول :
یک متغیر از جنس رشته (String) تعریف کنید که حاوی متن نمایش داده شده در TextView باشد و عملکرد آن Button را هم به گونه ای تعریف کنید که با هر بار اشاره، یک حرف ((ک)) به انتهای رشته افزوده شده و سپس رشته در TextView نمایش داده شود (علامت + برای متصل کردن دو رشته به یکدیگر به کار می رود).

روش دوم :
هر بار که روی Button اشاره شد، متن TextView را دریافت کرده (کلید شماره 3122) و یک حرف ((ک)) به آن اضافه کنید و نتیجه را در TextView نمایش بدهید.

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط داش بهروز ، ccc3

خدایش دمت گرم

پاسخ
 سپاس شده توسط admin

یه سوال
چطور می تونم به یک دکمه دیگه دستور بدم که متن نوشته شده روی تکست ویو رو پاک کن.البته یکی یکی پاک کنه

پاسخ

(۱۳۹۴/۰۶/۲۹, ۰۴:۳۲ ب.ظ)'ccc3' نوشته: یه دکمه دارم که وقتی روی اون کلیک می کنه کلمه "ک" رو تو یه تکست ویو نمایش می ده.من می خوام وقتی دو بار روی دکمه، کلیک شده دو تا کلمه "ک" تو تکست ویو نمایش داده بشه و بیشتر. باید چیکار کنم
با تشکر

با این روش تقریبا میشه کیبورد ساخت ؟

پاسخ

(۱۳۹۴/۰۶/۳۰, ۰۳:۲۶ ب.ظ)'rouhollah' نوشته:
(۱۳۹۴/۰۶/۲۹, ۰۴:۳۲ ب.ظ)'ccc3' نوشته: یه دکمه دارم که وقتی روی اون کلیک می کنه کلمه "ک" رو تو یه تکست ویو نمایش می ده.من می خوام وقتی دو بار روی دکمه، کلیک شده دو تا کلمه "ک" تو تکست ویو نمایش داده بشه و بیشتر. باید چیکار کنم
با تشکر

با این روش تقریبا میشه کیبورد ساخت ؟

میتونی از append استفاده کنی

پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان