انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
متن با دو رنگ مختلف (در برنامه نویسی اندروید)

سلام،
دوستان  من یه تکست دارم
که  عربی و معنی فارسی هستش

میخام  دو رنگ مختلف باشه...... یعنی متن عربی یه رنگ و  معنی فارسی اون یه رنگ دیگه باشه

ممنون
کار نشد نداره.... توکل کن....
پاسخ

(۱۳۹۴/۰۶/۲۷, ۱۰:۴۱ ق.ظ)'hamidcuber72' نوشته: سلام،
دوستان  من یه تکست دارم

میخام  دو رنگ مختلف باشه...... یعنی متن عربی یه رنگ و  معنی فارسی اون یه رنگ دیگه باشه

ممنون

سلام 
متن هاتون داخل یک تسکت ویو هست ؟ و داخل String هست ؟ اگه داخل String هست کلا داخل یک string هست یا چند تا ؟

پاسخ

سلام.
1- یک راه حل، استفاده از کد HTML و نمایش اجرای آن در WebView می باشد (کلید شماره 226) (این روش، آزادی کامل در اجرای کدهای HTML را به ما می دهد و می توانیم از تمامی تگ های HTML و مشخصه های CSS استفاده کنیم).
در کد HTML ، از تگ span برای جداسازی بخش هایی از متن ها استفاده می کنید و سپس برای هر بخش، با استفاده از مشخصه های CSS ، یک رنگ خاص تعیین می کنید.

2- راه حل دیگر، اجرای کدهای HTML در خود TextView است (که البته تنها برخی تگ های HTML می توانند در این روش به کار روند) (کلید شماره 827).
مثال (منبع کد) :

کد پی‌اچ‌پی:
String text "This is <font color='red'>red</font>. This is <font color='blue'>blue</font>.";
textView.setText(Html.fromHtml(text), TextView.BufferType.SPANNABLE); 

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

(۱۳۹۴/۰۶/۲۷, ۱۲:۵۸ ب.ظ)'rouhollah' نوشته:
(۱۳۹۴/۰۶/۲۷, ۱۰:۴۱ ق.ظ)'hamidcuber72' نوشته: سلام،
دوستان  من یه تکست دارم

ممنون

سلام 
متن هاتون داخل یک تسکت ویو هست ؟ و داخل String هست ؟ اگه داخل String هست کلا داخل یک string هست یا چند تا ؟

سلام اره یه تکست ویو .....  یه string

کار نشد نداره.... توکل کن....
پاسخ

نقل قول:
نقل قول: 

سلام اره یه تکست ویو .....  یه string

سلام 
من اون بالا که اونها رو نوشتم اول منظورتون رو خیلی خوب متوجه نشدم . داخل سایت stackoverflow هم یه سری چیز ها رو چک کردم . اما بازم به همون روش آقای ادمین رسیدم شما هم بهتره با همون روش پیش برید .
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان