انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل کار با تکست ویو (TextView) و نمایش متن با دکمه ها (در اندروید)

با سلام
دو تا دکمه دارم و یه تکست ویو، وقتی روی دکمه1 کلیک کنید یک متن مثل "hi" رو تو تکست ویو نشون می ده، و وقتی روی دکمه2 کلیک می کنی یه متن مثل "by" رو تو تکست ویو نمایش می ده، باید چیکار کنم وقتی متن "hi" تو تکست ویو هست
دکمه2 رو کلیک کردم کلمه "hi" پاک نشه و کلمه "by" رو تو تکست ویو نشون بده. یعنی هر دو کلمه با هم باشند
پاسخ

سلام
خب همون رو هم داخل اون یکی تکست ویوت بنویس .  

این جوابی بود که من از سوالت برداشت کردم .
پاسخ

نه ایطور نه
می خوام برای دکمه1 Hi باشه و برای دکمه2 by باشه
لطفا یک راه دیگه نشونم بدید

پاسخ

سلام.
یک متغیر از جنس رشته (String) تعریف کنید که با هر بار اشاره بر روی دکمه ها (Button)، ابتدا عبارت جدید را در آن ذخیره کنیم و بعد String حاصل را در TextView نمایش می دهیم. بنابراین همیشه آخرین عبارت را در این String داریم.
بعد عملیت های دکمه ها را با if شرطی می کنیم. مثلا دکمه مربوط به نمایش by (یا bye)، وقتی بر روی آن اشاره شد، باید ابتدا با if چک کنیم که اگر مقدار String برابر تهی (بدون کاراکتر) است، String را برابر by قرار بدهیم، اما اگر مقدار آن برابر hi است، عبارت hi by را در آن ذخیره کنیم (یا عبارت by را به انتهای رشته اضافه کنیم). بعد هم نمایش String  در TextView .

--------------------------------------------------

روش دوم هم این است که String تعریف نکنیم و به جای آن، بعد از هر بار اشاره روی دکمه ها، ابتدا متن موجود در TextView را به دست آوریم و بعد عبارت شرطی با if را خواهیم داشت.

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط داش بهروز ، ccc3 ، شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان