انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دریافت عکس از اینترنت و نمایش آن و مشکل با ListView (در برنامه نویسی اندروید)

سلام دوستان و admin عزیز
با استفاده از کلید 294 داخل یک لیست ویو عکسهامو از وب لود کردم و نشون دادم، به این صورت که لود شدن عکس رو در داخل آداپتر لیست ویو در متد fill تعریف کردم، مشکلی که دارم بعد از هر بار که لیست رو بالا یا پایین میبرم عکس ها دوباره لود میشوند و این کار سرعت برنامه رو کم کرده و حتی برنامه خیلی وقتا کرش میکنه، ممنون میشم راه حلشو بگین 

پاسخ
 سپاس شده توسط rayej.ir

باید عکس ها رو  پس از دانلود ذخیره کنی  . شما با هر بار بالا پایین بردن دوباره عکسها رو دریافت میکنه
پاسخ

به نام خدا
سلام،من ادرس عکس هارو از اینترنت دریافت میکنم،توی دیتابیس ذخیره میکنم بعد دانلودش میکنم.
ودر اخر هم عکس رو ذخیره میکنم،وقتی که توی لیست ویو قرارشم میدم مشکل همین دوستمون رو دارم یعنی هنگام بالا و پایین رفتن عکس های لود شده دوباره لود میشن.
میشه راهنمایی کنید.
پاسخ

سلام.
load شدن دوباره item های ListView اجتناب ناپذیر است، زیرا ساختار ListView به این صورت است که وقتی یک item می خواهد وارد صفحه شود، View مربوط به آن را می سازد و وقتی هم که item ای از صفحه بیرون می رود، View مربوط به آن را از بین می برد (destroy می کند). دلیل آن هم دقیقا همان عدم کرش کردن برنامه اندروید به دلیل کمبود حافظه است.
پس باید کدهایی برای ذخیره سازی عکس ها اجرا کنیم.
همان طور که تذکر دادند، باید عکس ها را cache کنیم تا نیازی به دانلود دوباره آنها نباشد. بنده کلید زیر را توصیه می کنم :

کلید شماره 2777

همچنین اگر باز هم مشکل داشتید، قرار دادن عکس های خیلی بزرگ (که باید از اینترنت دانلود شوند) در ListView توصیه نمی شود و می توانید از آنها نسخه کوچکتری (thumbnail) تهیه کنید که با اشاره کاربر بر روی آن، عکس بزرگتر load شده و نمایش داده شود.
علاوه بر این، کدهای روش getView در Adapter سازنده item ها را هم چک کنید که استاندارد نوشته شده باشند (گاهی بد نوشتن کدهای این بخش، باعث کندی حرکت ListView می شود).

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط rayej.ir ، شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان