انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل در استفاده از query در دو دیتابیس (در برنامه نویسی اندروید)

سلام
دو دیتابیس آماده رو بطور آزمایشی دربرنامه قرار دادم ، مشکل جالبی که دارم اینکه یکی از دیتا بیس ها با کد زیر عمل نمیکنه و برنامه فورس کلوز میده در حالیکه با دیگری مشکلی نداره ، دقیقا از کدهای یکسانی استفاده کردم ، به نظرتون مشکل از کجاست آیا ساختار دیتابیس ها تفاوت دارد

کد پی‌اچ‌پی:
public Integer findItem_count(String table){

Cursor cu=mydb.rawQuery("SELECT * FROM " table " WHERE _id=1 group by ID"null);

int s cu.getCount();
        return 
s
پاسخ

سلام.
چون دو تا database ساخته اید، بنابراین باید دو متغیر هم برای آنها داشته باشید (متغیر از جنس SQLiteDatabase برای اشاره به یک پایگاه داده) و هر query را بر روی متغیر مورد نظر اجرا کنید (متغیر مربوط به پایگاه داده ای که table مورد نظر در آن قرار دارد).
این کد شما است :
کد پی‌اچ‌پی:
Cursor cu=mydb.rawQuery("SELECT * FROM " table " WHERE _id=1 group by ID"null); 

الآن mydb مربوط به یکی از پایگاه داده ها می باشد، پس یک متغیر دیگر هم باید برای پایگاه داده دوم داشته باشید.

از کلید شماره 325 ، کد زیر را ذکر می کنم (متغیر از جنس SQLiteDatabase برای اشاره به یک پایگاه داده) :

کد پی‌اچ‌پی:
SQLiteDatabase mydb openOrCreateDatabase(DATABASE_NAMEContext.MODE_PRIVATE,null); 

---------------------------

اگر درست عمل کرده بودید و مشکل از این نکته نبود، ممکن است نام table ها یا ستون ها (Columns) را اشتباه وارد می کنید (باید نام table ها و cloumn های موجود در آنها را به طور دقیق بررسی کنید).

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط osam20 ، شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان