انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مقاوم سازی اتصال اینترنت در هنگام بارگذاری در برنامه نویسی اندروید

توجه کنید این پست مربوط به مقاوم سازی اتصال اینترنت قبل از بارگذاری نیست!
سلام
من با روش json اطلاعاتی رو از اینترنت دریافت میکنم، چه مقاوم سازی انجام بدم که اگر در حین دریافت اطلاعات اینترنت قطع شد یا اطلاعات درستی نرسید force close نده برنامه؟؟

پاسخ

سلام به نظرم میتونی از دستور try استفاده کنی :

کد پی‌اچ‌پی:
try {
//کد مورد نظر
} catch(Exception e)
{

e.printStackTrace();//e = علت خطا در صورت وجود خطا بدون بسته شدن برنامه

پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، kousha.nikkar

سلام.
بله دقیقا.
از try و catch به همان شکلی که ذکر کردند، استفاده کنید.
فقط یک نکته مهم وجود دارد و آن این است که گاهی دوستان می گویند که از try و catch استفاده شده، اما باز هم با Force Close روبرو می شوند. بعد وقتی من نگاهی به کدهای آنها می اندازم، می بینم که مثلا در کلاس json parser مورد استفاده آنها، بخشی از مراحل، try و catch ندارد یا اینکه اگر دارد، Exception کلی برای همه خطاهای موجود که همان عبارت زیر است، در میان Exception های آن ذکر نشده :

کد پی‌اچ‌پی:
} catch(Exception e){ 

بنابراین اگر واقعا قصد دارید که هرگز با Force Close روبرو نشوید، باید تمامی مراحل اجرای کدها را چک کنید و اطمینان پیدا کنید که در تمام مراحل، از :
1-  try و catch
و همچنین 
2- Exception کلی برای همه خطاهای موجود (Exception e)
استفاده شده باشد.

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط aliasghar ، kousha.nikkar ، sohrabjam ، شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان