انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هر کی میتونه کمکم کنه بگه

سلام
دوستان من تازه عضو شدم تازه میخوام کلید برنامه نویسیم روشن کنم از دوستان بزرگوارانی چون شما کمک می خوام اولین برنامه من برا شهدا هست مشکلی که دارم تو عکس توضیح دادم هر کدوم از عزیزان بلدن کدش بهم یاد بدن ممنون میشم
[عکس: yadvare_11.png]

پاسخ

مطالبت چیه (نوشته ، عکس ، دکمه و غیره) دوم این که باید یه دکمه بسازی برای نمایش فکر کنم کد دکمه رو بلدی بلد نیستی بگو تا برات توضیح بدم سوال دیگه خواستی در خدمت هستیم
Better then Best
پاسخ

سلام دوست عزیز
اگه منظورت اینه که بعد از کلیک روی نمایش متن نمایش داده بشه این راهکارشه 
کد دکمه نمایش
:<Button
  android:layout_height="wrap_content" 
android:text="Button"
  android:layout_width="wrap_content" 
android:onClick="view"/> 
کد تکست ویویی که متن توش نمایش داده میشه
:<TextView 
android:layout_height="wrap_content"  android:text="text" 
android:layout_width="match_parent" 
android:gravity="center"  android:id="@+id/TextView1"/> خوب تا اینجا کدای نمایشی بود که باید توی xml بنویسی حالا کداصلی که باید توی فایل با پسوند جاوا هست بنویسی این هست:} @Override public void view (View v) {TextView tv = (TextView) findViewById(R.id.TextView1);  tv.setText(R.string.text); که میتونی به جای R.string.doran متن رو بنویسی اما بهتره از همین روش استفاده کن و برو تو پوشه res بعد values و بعدهم فایل string رو باز کن و این رو داخلش بنویس:<string name="text">matn</string>و بجای matn متن خودتو بنویس این روش بهتره .
پاسخ

ببخشید کدها یکم بهم ریخته شداز اول میگم 
کد دکمه
<Button  android:layout_height="wrap_content"  android:text="Button"  android:layout_width="wrap_content"  android:onClick="view"/>
کد تکست و<TextView  android:layout_height="wrap_content"  android:text="text"  android:layout_width="match_parent"  android:gravity="center"  android:id="@+id/TextView1"/>یو
کدجاوا
 @Override public void view (View v) {TextView tv = (TextView) findViewById(R.id.TextView1);  tv.setText(R.string.text);
 کدstring
<string name="text">matn</string>

پاسخ
 سپاس شده توسط rezajmax

سلام دوستان
 بابت راهنمایی هاتون ممنون
ببخشیدکه ناقص گفتم کردم
. وقتی رو دکمه نمایش می خوام کلیک بشه بجای این که بره صحفه بعد مطالب تو اون کاردر نشون بده (فقط تو کادر) دکمه سرجاش باشه هیچ تغییری نکنه . وقتی که تو کاردر مورد نظر باز شد . باز تو همون کادر سه تا دکمه دیگه اضامه می کنم که یکی دکمه تصاویره یکی خاطرات و زندگی نامه بعد رو هر کدوم که کلیک کنم مطلب مورد نظر همون نمایش بده
[عکس: yadvare_11.jpg]
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان