انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
bold یا italic کردن بخش های مختلف متن به صورت جداگانه (در برنامه نویسی اندروید)

دوستان چون متن من فارسی هستش اون رو از طریق استرینگ معرفی کردم حالا اگه بخوام قسمتی از متن رو bold یا italic یا هر تغییر دیگه ای روش انجام بدم باید چیکار کنم؟
پاسخ

(۱۳۹۴/۰۵/۱۰, ۱۱:۳۶ ب.ظ)'hamid95' نوشته: دوستان چون متن من فارسی هستش اون رو از طریق استرینگ معرفی کردم حالا اگه بخوام قسمتی از متن رو bold یا italic یا هر تغییر دیگه ای روش انجام بدم باید چیکار کنم؟

راه حل، استفاده از تگ های HTML است :

http://www.kelidestan.com/html/index.php

یعنی در رشته (String) از تگ های HTML برای Style بندی بخش های مختلف متن استفاده می کنید. بعد بسته به اینکه از چه عنصری برای نمایش متن استفاده کرده باشیم، دو حالت زیر را داریم :
نمایش نتیجه کد HTML در TextView :

کلید شماره 827

نمایش نتیجه کد HTML در WebView :

کلید شماره 226

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

اینکار بسیار راحته و هیچ نیازی به استفاده از تگ های html یا web view نیست فقط بصورت زیر عمل , دو روش بهت میگم :
1:اگر قبلا داخل قسمت xml اون رو تعریف کردی فقط لازمه تا خصوصیت text style رو تغییر بدی , بعدش هر چقدر متن داخلش عوض بشه باز هم رو blod میمونه.
2: روش دوم استفاده از فونت هست , یک فونت با خصوصیت مورد نظرت پیدا کن و اون رو داخل پوشه assets قرار بده و کد هاتو بصورت زیر بنویس :
TextView myTV = (TextView) findViewById(R.id.myTV);
        Typeface font = Typeface.createFromAsset(getAssets(), "myfontName.ttf");
        myTV.setText("//متن مورد نظز");
        myTV.setTypeface(font);
3 : یا بصورت زیر خودت یک چیزی تقریبا مثل یک فونت ایجاد بکنی و ازش استفاده بکنی , از کد های زیر استفاده کن:
TextView myTV = (TextView) findViewById(R.id.myTV);
        Typeface font = Typeface.DEFAULT_BOLD;
        myTV.setText("//متن مورد نظز");
        myTV.setTypeface(font);

اگر مطلب بالا برای کسی موفق آموز بود , لطفا یک صلوات برام بفرستید

من یک ایرانی ام و هر ایرانی یعنی یک دنیا
پاسخ
 سپاس شده توسط mohamad1999

Iran Iran Iran Iran Iran Iran Iran Iran Iran Iran

[/b]واقعا ممنونم کار من که راه افتاد من میخواستم توی Adapter استفاده کنم و کدم رو به این صورت زدم:

کد:
;(MOTEGHAYERSHOMA.setTypeface(Typeface.DEFAULT_BOLD

[/quote]
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان