انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دانلود یک ویدیو وذخیره ان در کارت حافظه و نمایش دادن آن در برنامه

سلام 
من دارم یه برنامه ی اندروید درست میکنم که با استفاده از و ویو ، باید ویدیو هایی رو نمایش بده .
وقتی که بدون دیتا خروجی گرفتم ازش ، حجمش به 60 مگابایت رسید.
بعدش با برنامه ی avc حجم فیلم ها رو کم کردم اما کیفیت فیلمها شرم آور بود
الان به این فکر افتادم که فیلم ها رو توی هاست خودم (20 گیگ هاست از تهران هاست دارم) آپلود کنم ، بعدش لینک همه ی اونا رو به برنامه بدم ، بعدش وقتی کاربر وارد میشه ، یه دکمه که روش نوشته دانلود همه ی فیلم ها رو فشار بده و بعدش یه پروگرس بار توی یه آلرت دیالوگ (مثل پیام رسال line ) روند دانلود رو نشون بده 
بعد از دانلود ، ویدیو ها توی یه پوشه ذخیره میشن
بعدش برنامه که آدرس اون پوشه + اسم فیلمها رو داره ، فیلما رو میخونه و توی یه Video View نمایش بده

پاسخ

جای تعجب داره که هیچ جوابی ندارید
پاسخ

سلام دوست عزیز اولا اون موقع که سوال پرسیدی همه خواب بودن اما الان در خدمتیم ولی جواب سوالت:
من اون چیزی که گفتی یه دیالوگ بیاد و یه پروگرس رو برای دانلود نشون بده بلد نیستم اما بهت پیشنهاد می کنم از دانلود ها و مرور گر خود گوشی برای دالود استفاده کنی یعنی کل کد های دکمه به شکل زیر می شود
کد پی‌اچ‌پی:
Button vid = (ButtonfindViewById(R.id.button1);

vid.setOnClickListener(new OnClickListener() {

@
Override

public void onClick(View arg0) {

// TODO Auto-generated method stub

Intent download = new Intent(android.content.Intent.ACTION_VIEW);

download.setData(Uri.parse("لینک دانلود ویدیو ها رو اینجا قرار بده"));

startActivity(download);
            }
        }); 
نام دکمه من vid و آیدی آن button_1هست و نام اینتنت من downloadاست.
پس از این که روی دکمه کلیک شد دانلود اغاز میشه تازه اگر کاربر ویدیو پلیر هایی مانند mxplayer هم داشت میتونه اونا رو با ویدیو پلیر ها آنلاین ببینه.
اما بعد از این که دان شد نوبت میرسه که ویدیو ویو اون رو پخش کنه یه اکتیویتی بساز و ویدیو ویو رو در اون بزار تا کار بر وقتی وارد صفحه شد بتونه اون ویدیو رو ببینه
کد های فایل xml بصوت زیر است بعد از قرار دادن ویدیو ویو:
کد پی‌اچ‌پی:
<LinearLayout xmlns:android="http://mohammadjobeh/apk/res/android"

android:layout_width="match_parent"

android:layout_height="match_parent" >

<
VideoView
        android
:id="@+id/videoView"

android:layout_width="match_parent"

android:layout_height="match_parent" />

</
LinearLayout
سپس در اکتیویتی اصلی خود کارهای زیر را بدین صورت انجام دهیم در این مثال ویدیو من در sdcard قرار داره
کد پی‌اچ‌پی:
VideoView videoView = (VideoView)findViewById(R.id.VideoView);

videoView.setVideoPath("/sdcard/amozesh.3gp");

videoView.start(); 
در ابن مثال اسم ویدیو من amozesh هست.
اگر مثلا ویدو تو در فولدر new folder هست باید کد ها رو اینجور تغییر بدی
کد پی‌اچ‌پی:
/sdcard/newfolder/amozesh.3gp 
یادت باشه ویدیو ویو ها فقط فرمت 3gp رو پشتیبانی می که (شاید در ورژن های جدید adt اینجوری نباشه و همه فرمت ها رو پشتیبانی کنه ولی اگر در هنگام برنامه با خطلای this video cannot play مواجه شدی باید فرمت ویدو ها 3gp باشه!)
موفق و پیروز باشی
Better then Best
پاسخ
 سپاس شده توسط Erfannj

خیلی ممنونم از این توضیحت و نصف مشکلاتم حل شد
اما باید کاری کنم که برنامه هر دفعه برای دیدن اون ویدیو ، ویدو رو دانلود نکنه
یعنی وقتی یه ویدیو دانلود میشه ، برنامه بدونه که دانلودشده و وقتی کاربر از برنامه میره بیرون ، دفعه ی بعدی که اومد توی برنامه دانلود دوباره انجام نشه
یه چیزی مثل شیرد پریفرنسس میخاد اما شی شیرد پریفرنسس مشکلش اینجاست که وقتی برنامه پاک میشه و دوباره نصب میشه اطلاعاتش هم پاک میه
باید یه جوری حافظه برسی بشه که همچین ویدوی توی اون آدرس هست یا نه
میشه منو راهنمایی کنین که چطوری کاری کنم که برنامه برسی کنه که ویدیو توی اون آدرس وجود داره یا نه؟
بعد یه سوال دیگه ، 
من میخام یه آلرت دیالوگ درست کنم که توش یه پprogressBar باشه و این پراگرس بار وضعیت اینکه چقدر از فیلم دانلود شده رو نشون بده
فقط همین

پاسخ

سلام دوباره اگر می خواید برنامه ویدیو ها رو چک کنه هیچ مشکلی نیس اگه از این راه بری حتی اگر هم پاک بشه دوباره نصب بشه بازم چک می کنه اما راه:
کد پی‌اچ‌پی:
File myfile = new File(مکان دقیق ویدیو);
if (
myfile.exists()) {

// فایل موجود است و می توانید کد پخش را اینجا قرار دهید
} else {

// فایل موجود نیست و باید کد دانلود رو اینجا قرار دهید

درباره اون دیالوگ هم بهت گفتم بلد نیستم ولی اون راهی که بهت پیشنهاد کردم بنظر من بهتره چون از برنامه دانلود های گوشی (که حرفه ای تره) استفاده می کنه اما به هر حال خودت صاحب اختیاری.
Better then Best
پاسخ

خیلی از توجهت ممنونم اما این وسط یه مشکلی هست
وقتی که کاربر ویدیو ها رو دانلود میکنه فرض رو میذاریم اسم فولدر (htto) است ، میتونه با یه فایل منیجر مثل es file manager یا حتی فایل منیجر خود گوشی ، بره و فیلم ها رو با یه مدیا پلیر ببینه و احتیاجی به برنامه ی من نداشته باشه و حتی میتونه ویدیو ها رو با بقیه به اشتراک بذاره 
این برنامه پولیه و وقتی که کاربر ویدیو ها رو داشته باشه میتونه اونا رو پخش کنه و دیگه کسی نمیاد برنامه رو از من بخره ، آیا میتونم کاری کنم که ویدیو ها رو فقط نرم افزار من پخش کنه ؟
یه چیزی مثل یه پسوند که فقط برنامه ی من بتونه پردازش کنه یا رمز گذاری ای که فقط برنامه ی من اون رمز رو داشته باشه و بتونه رمز رو باز کنه
آیا میشه همچین کاری کرد؟

پاسخ

سلام مجدد ببخش ار تاخیر یه راه دارم که می تونی ویدیو ها رو hide کنی قبل از هر چیز باید تذکر بدهم که منظور از پنهان کردن یک فایل یا پوشه (folder)، تنها این است که اگر کاربر به پوشه بندی اصلی گوشی اندروید خود (یعنی حافظه خارجی) رفت، فایل ها یا پوشه هایی که ما با برنامه اندروید ساخته ایم را نتواند ببیند و هدف تنها این است که پوشه بندی گوشی کاربر، با فایل ها و پوشه هایی که نیاز نیست وی ببیند، شلوغ نشود، بنابراین نباید این مورد را با حفاظت از اطلاعات اشتباه گرفت زیرا با اتصال گوشی به کامپیوتر و طی کردن یک سری مراحل، می توان آن فایل های مخفی (hidden) را نیز مشاهده کرد.خوب اکنون که متوجه شدید این روش برای حافظت از اطلاعات نیست، نکته بسیار ساده این روش را ذکر می کنیم. شما برای اینکه تعیین کنید که یک فایل یا پوشه (folder) در حافظه خارجی (External Storage) قابل مشاهده توسط کاربر نباشد، تنها کافی است که در ابتدای نام فایل یا پوشه، علامت نقطه (.) را قرار بدهید، به همین سادگی، با یک نقطه ناقابل در ابتدای نام، دیگر فایل یا پوشه قابل مشاهده نیست و به صورت مخفی (hidden) خواهد بود (این یک قرارداد است).حتی این مورد را می توان با یک گوشی اندروید و بدون کدنویسی، امتحان کرد. به پوشه بندی یک گوشی اندروید بروید و سپس یک فولدر بسازید (ابتدا بدون نقطه). پوشه نمایش داده می شود، اکنون نام پوشه را تغییر بدهید (Rename)، یعنی یک نقطه (.) به ابتدای نام پوشه اضافه کنید، مشاهده خواهید کرد که دیگر پوشه نمایش داده نمی شود، پوشه همچنان وجود دارد، اما به صورت مخفی (hidden) می باشد.
Better then Best
پاسخ

این روش بدرد نمیخوره 
این با root brower  و ای اس فایل اکسپلورر دیده میشه
من قبلا یه برنامه دیدم که ویدیوهاش به یه فرمت بودن که فقط اون برنامه میتونست اون ویدیو ها رو بخونه
میتونی کمکی بهم بکنی ؟

پاسخ

Unfortunatelyمغز من has stoped working
Better then Best
پاسخ

Unfortunatelyشکم منhas stoped working
[align=justify]
(مغزم توی شکممه)
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023