انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گرافیک زیبا برای اندروید

گرافیک زیبا برای اندروید

سلام دوستان عزیزم
برنامه های که در اندروید نوشته میشن خیلی زیبا گرافیک دارن.آدم خوشش میاد.چه راهایی برای زیباتر کردن برنامه داریم .
مثلا چطوری از فونت زیبا استفاده کنیم؟
یا مثلا دگمه ها رو چطوری زیبا کنیم؟
آیا داریم از دوستان که قالب خوشگلی برای اندروید که بزان دانلود استفاده کنیم؟
یه برنامه نوشتم ولی ظاهرش اصلا جذاب نیست.
ممنون میشم راهنمایی کنید .

پاسخ

گرافیک زیبا برای اندروید

سلام خدمت دوست عزیز اولا اگر می خوای فونت نوشته ویا نوشته های دکمه هات رو عوض کنی باید یه پوشه بنام fonts در پوشه assetsبسازی.
حالا فونت دلخواهت رو در اون قرار بده سپس در فایل جاوا اکتیویتی این کد رو بنویس دقت کن بجای zaher هر اسمی رو که دوست داری بنویس و بجای A.Sogand.ttf نام فونتی که در پوشه fonts قرار دادی رو بنویس دقت کن پسوند .ttf یادت نره.
کد پی‌اچ‌پی:
Typeface zaher Typeface.createFromAsset(getAssets(),"font/A.Sogand.ttf"); 
حالا برای اجرای فونت باید این کار رو انجام بدی چیزی رو که می خوای فونت بزاری رو باید تعریف کرده باشی بعد اسمی رو که انتخاب کردی منظورم اسم دکمه یا نوشتت هست رو می نویسی و کد زیر رو جلوی اسمش می نویسی یادته بهت گفتم یه اسم بجای Zaher انتخاب کن حالا اون اسم رو بجای zaher پایین هم بنویس.
کد پی‌اچ‌پی:
.setTypeface(zaher); 

Better then Best
پاسخ
 سپاس شده توسط armdt ، ahmad97

گرافیک زیبا برای اندروید

سلام دوباره اگر می خوای ظاهر دکمت رو واقعی کنی یعنی با فشردن اون دکمه فرو بره اینجا رو بزن.
اگر هم می خوای یه دکمه با عکس دلخواهت وجود داشته باشته اول عکس رو در drawable کپی کن بعد روی دکمه ای که می خوای پس زمینش رو عوض کنی بزن و از پنجره ی properties اون سه نقطه ی جلوی backgroand رو بزن و عکست رو انتخاب کن همانند تصویر
[عکس: buttt.PNG]
اگر هم با اندازه دکمه دچار اشکال شدی بازم خیالی نیس روی دکمه کلیک راست بکن بعد layout width رو انتخاب کن و other رو بزن و اندازه دلخواهت رو با واحد dp انتخاب کن همین کار رو هم با  layout heightبکن.

Better then Best
پاسخ
 سپاس شده توسط ahmad97

گرافیک زیبا برای اندروید

سلام مجدد معذرت می خوام هی تیکه تیکه جواب میدم .
برای زیبا تر شدن می تونی از animation ها نیز استفاده کنی.
مثلا یه دکمه یا نوشته یا هر چیز دیگه بهصورت های مختلف وارد بشن حالت هایی مانند اسلایدی یا ضاهر شدن تدریجی.اگر بلد نیستی بازم خیالی نیس چون هر کاری راهی داره.
اول تو فایل جاوا باید انیمیشن رو تعریف کنیم تا برای همه چیزا بتونیم ازش استفاده کنیم دقت بکن باید بجای zaher یه اسمی برای انیمیشنت انتخاب کنی مثل قسمت قبل
کد پی‌اچ‌پی:
Animation zaher AnimationUtils.loadAnimation(MenuActivity.thisandroid.R.anim.slide_in_left); 
اینی که ما ساختیم یه انیمیشنه که چیزا رو بصورت اسلایدی وارد صفحه می کنه.
حالا باید انیمیشن رو تنظیم کنیم اول اون دکمه یا نوشته یا هر چیز دیگه ای که می خوای انیمیشن رو در اون قرار  بدی رو تعریف کن بعد کد زیر رو بنویس
کد پی‌اچ‌پی:
اسم اون چیزی رو که می خوای انیمیشن براش نتنظیم بشه اینجا بنویس یعنی پشنت این نقطه.setAnimation(zaher); 
یادت نره بجای zaher اسمی که برای انیمیشنت انتخاب کردی رو بنویس.
اگر سوال دیگه ای داشتی بپرس با یه تشکر هم حال ما رو جا بیار یا علی دوست من خدا حافظ.

Better then Best
پاسخ
 سپاس شده توسط armdt ، ahmad97

گرافیک زیبا برای اندروید

دوست عزیز واقعا دستت درد نکنه .متشکرم .میگم شما که زحمت کشیدید توضیح دادید. حالا یه سوال آخر هم اینجا بپرسم.
وقتی داریم طراحی میکنیم .میبنی در هرگوشی یه جوری نشون داده میشه.اینو چیکار کنیم .مثلا میبنی دوتا متن که گذاشتی تو یکی نزدیکه تو اون یکی یکم رفته رو متن دیگه
ممنون میشم اینم راهنمایی بفرمایید.
پاسخ

گرافیک زیبا برای اندروید

دوست عزیز متوجه منظورت نشدم چند تا اسکرین شات قرار بده یا فایل Apk رو قرار بده تا ببینم مشکل چیه

Better then Best
پاسخ
 سپاس شده توسط ahmad97

گرافیک زیبا برای اندروید

ببنید منظورم اینه چطور مثلا دگمه میذاریم متن مینویسیم و....در همه ی گوشی ها منظم نشون داده بشن .مثلا من دگمه گذاشتم در اکتویتی اصلی (3 تا دگمه با فاصله هم و زیر هم )
تو گوشی خودم خوب نشون میده ولی میبنی تو یه گوشی دگمه آخری نصفش نشون داده میشه و...اینجوری
پاسخ

گرافیک زیبا برای اندروید

دوست خوب من آیا شما از scroll view استفاده کردی یا نه؟
یا مشکلت جای دیگه است ؟

اگر نمی دونی scroll view چیه بگو برات توضیح بدم من بیشتر مواقع آنلاین هستم
Better then Best
پاسخ
 سپاس شده توسط ahmad97

گرافیک زیبا برای اندروید

ممنون از شما
ولی وقتی فونت رو میخوام اجرا کنم برنامه رو باز نمیکنه کلا .نمیتونه اجرا کنه .ولی فونت رو برمیدارم برنامه اجرا میشه.
اون فونتی که کپی کردیم همون فونت ورود هست دیگه؟
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان