انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کار با یه اکتیویتی دیگه (در برنامه نویسی اندروید)

سلام
چی کار کنیم وقتی روی دکمه کلیک شد یه اکتیویتی دیگه رو مدیریت کنه
یعنی مثلا وقتی رود یه دکمه تو اکتیویتی a کلیک شد یه تصویر رو توی اکتیویتی b نشون بده.
دقت کنید کد نمایش تصویر رو می دونم فقط نمیدونم چی کار کنم که روی یه اکتیویتی دیگه انجام یشه
پاسخ

سلام.
ممکن است یکی از 2 حالت زیر مد نظرتان باشد :

1- شما قصد دارید زمانی که در Activity اول هستیم، بدون رفتن به Activity دوم، تغییراتی را در Activity دوم اعمال کنیم (کدهایی اجرا شوند).
برای این منظور، می توان کد مورد نظرمان را در یک روش (method) در همان Activity دوم نوشته و سپس هنگامی که در Activity اول هستیم، با استفاده از یک کلاس (Class)، آن روش (method) موجود در Activity دوم را اجرا کنیم (بدون رفتن به Activity دوم).
برای این منظور، کلید زیر را بخوانید که در مورد اجرای یک روش (method) از یک Activity ، از طریق کدنویسی در کلاسی (Class) دیگر، می باشد :

کلید شماره 3044

------------------------------------

2-  وقتی می گویید یک تصویر را در Activity دیگر نمایش بدهد، اگر منظورتان همان لحظه است (یعنی همان لحظه به آن Activity می رویم)، با Intent به Activity مورد نظر می رویم و یک مقدار را به Activity ارسال می کنیم (کلید شماره 236) و در کدهای Activity دوم باید چک شود که اگر آن مقدار به Activity ارسال شود، مثلا یک روش (method) خاص از Activity اجرا گردد (چک کردن با if).

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط داش بهروز

ممنون از راهنمایی
منظور من مورد اول بود که کلید مذکور رو خوندم
ولی متاسفانه متوجه نشدم
الان من میخوام کاری کنم با کلیک روی دکمه A که در اکتیویتی a قرار داره دکمه B در اکتیویتی b نمایان بشه(الان دکمه در حالت gone قرار داره)
کد برای invisible و gone رو بلدم فقط نمی دونم چه طوری استفاده کنم
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
پاسخ

لطفا جواب بدین
پاسخ

شما بر اساس نکته همان کلید عمل کنید. تنها باید Context مربوط به آن Activity را به دست آورید (کد مناسب برای این منظور را بیابید) و سپس کد مشابه کد زیر در Activity دیگر اجرا شود (چون Activity  هم خودش یک کلاس هست، پس وقتی در آن کلید گفتیم در یک کلاس دیگر، می تواند یک Activity دیگر باشد، فقط فرقش این است که برای ساخت یک کلاس عادی، راحت Context را به آن ارسال می کردیم، ولی در یک Activity دیگر، باید Context را با روش دیگری به دست آوریم) :

کد پی‌اچ‌پی:
((MainActivitymyContext).myMethod(1); 

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان