انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ساخت مجموعه تصویری آموزش برنامه نویسی اندروید توسط مدیر سایت کلیدستان

با سلام خدمت کاربران سایت کلیدستان. 
بیش از 2 سال از شروع آموزش برنامه نویسی اندروید در سایت کلیدستان می گذرد. تا به امروز، بیش از 380 مبحث آموزشی (کلید) رایگان در این زمینه نوشته شده است (توسط اینجانب)، که درصد بالایی از نیازمندی های برنامه نویسان اندروید را پوشش می دهد. همچنین سعی شده است که به تعداد زیادی از سوالات کاربران در انجمن سایت پاسخ داده شود.
با پایان کدنویسی بخش های مختلف فروشگاه اندروید کلیدستان  (دانلود فروشگاه)، بنده فرصتی تازه برای ارائه خدمتی دیگر در این زمینه دارم. البته پیشنهادهایی در زمینه همکاری به بنده ارائه شده است، اما قطعی نیست (احتمالا منتفی است) و بنابراین قصد دارم که یک خدمت تازه را شروع کنم.
سایت کلیدستان تا به امروز آموزش تصویری (به صورت فایل های ویدئو) ارائه نکرده است. البته سعی بنده این بوده که تمامی نیازهای برنامه نویسان اندروید در خود مباحث متنی برطرف شود، اما برخی از مخاطبان ممکن است که تمایل به تماشای آموزش های تصویری داشته باشند. همچنین آموزش های تصویری، امکان آموزش پروژه های بزرگتر و کامل تر را فراهم می کند.
بنده نیز با پشت سر گذاشتن تجربه فروشگاه اندروید کلیدستان، این آمادگی را دارم که تجارب خود را از سطح مبتدی تا سطح پیشرفته در اختیار کاربران قرار بدهم. همچنین تابستان در پیش است و فرصتی مناسب برای ارائه این مجموعه می باشد.
باید توجه داشت با توجه به زمان و انرژی که صرف این کار خواهد شد، آموزش ها رایگان نخواهد بود و احتمالا تنها چند مبحث ابتدایی آموزش ها برای آشنایی کاربران با کیفیت مجموعه مورد نظر، به صورت رایگان منتشر می شود.
بنابراین بنده تصمیم گرفتم که یک ارزیابی در مورد میزان تمایل کاربران برای ارائه این مجموعه داشته باشم. یعنی تنها در صورتی ساخت این مجموعه شروع می شود که در کاربران سایت، تمایلی برای خریداری آن مشاهده کنم.
بنابراین نظر شما کاربران سایت برایم بسیار با اهمیت است و دوست ندارم بدون نظرسنجی از شما، هیچگونه اقدامی انجام بدهم.
مواردی که می توانید در مورد آنها بحث کرده و نظر خود را اعلام بفرمایید :

1- مواردی که در آموزش ها گنجانده شوند (سرفصل های آموزشی)
2- قیمت مجموعه (متناسب با محتوای آموزشی مورد درخواست شما)
3- زمان ارائه اولین سری مجموعه (احتمالا در اولین روزهای تابستان) و همچنین روند زمانی ادامه داشتن آن 
4- شیوه ساخت آموزش ها (تنها به صورت فیلم و یا تعاملی با کاربر و یا شیوه های ترکیبی دیگر)
5- شیوه ارائه مفاهیم پایه و مفاهیم پیشرفته تر
6- شیوه آموزش پروژه های اندروید نمونه
و ... (هر چیزی که برایتان اهمیت دارد را ذکر نمایید)

اگر احساس کنم که این مجموعه تعداد مخاطبان زیادی خواهد داشت، ان شاء الله ساخت آن را شروع می کنم. 
سعی می کنم بر اساس نظر کاربران، این ارسال را ویرایش کرده و نکاتی را به آن اضافه کنم.
خواهشمندم حتما سرفصل های آموزشی مورد نظر خود و همچنین قیمتی که برای آن مناسب می دانید را ذکر نمایید. دقت کنید که محدودیتی در سرفصل ها وجود ندارد و حتی پیچیده ترین پروژه های اندروید را نیز می توانیم در سرفصل ها ذکر کنیم، اما باید قیمت مجموعه نیز متناسب با این سرفصل ها باشد، یعنی هرچقدر که سرفصل ها شامل پروژه های پیچیده تر باشند، قیمت مجموعه نیز افزایش خواهد یافت.
منتظر نظرات دوستان هستم.

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط am5152 ، 00Alireza00 ، khunires ، داش بهروز ، mpi ، Java_man ، iman ، دیب دمینی ، zanyyy

بسیار هم عالی

فقط اگر میشه لطف می کنید بفرمایید چه مباحثی یا سرفصل هایی پوشش داده میشه؟
ممنون

پاسخ

(۱۳۹۴/۰۳/۱۶, ۰۹:۱۵ ب.ظ)'am5152' نوشته: بسیار هم عالی

فقط اگر میشه لطف می کنید بفرمایید چه مباحثی یا سرفصل هایی پوشش داده میشه؟
ممنون

سرفصل ها بر اساس نظرات کاربران تدوین خواهد شد. ان شاء الله دوستان که نظرشان را اعلام کنند، به مرور سرفصل ها را مشخص کرده و در همان ارسال اول ذکر می کنم.
مسلما مفاهیم پایه، معرفی ابزارها و نرم افزارهای مرتبط و نحوه نصب و استفاده از آنها، آشنایی با ساختار پروژه اندروید، ارائه تعدادی پروژه اندروید با موضوعات مختلف، آشنایی با عناصر مختلف قابل تعریف در پروژه، آشنایی با مفاهیم برنامه نویسی شیء گرا (OOP)، پایگاه داده SQLite ، کار با صوت و تصویر، کار با فایل ها در حافظه گوشی، نمایش انیمیشن، تعامل با سرور اینترنتی و ... (خیلی موارد دیگر) جزء فصل های ابتدایی خواهند بود. 
کار با پایگاه داده MySQL و همچنین موارد ضروری از زبان PHP نیز در مجموعه گنجانده می شود تا دوستان چگونگی ارتباط با سرور اینترنتی را نیز آموزش ببینند.
تمامی مواردی مثل آموزش کامل ساخت بازی با گرافیک ساده، ساخت بازی با گرافیک بالا، بازی آنلاین، برنامه های آنلاین، برنامه های محتوا محور و ... می توانند در مجموعه مورد نظر درج شوند. اما متناسب با آن، قیمت مجموعه افزایش خواهد یافت.

bookbook 
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط am5152

با سلام و خسته نباشید خدمت مدیر .
صد در صد این کار ایده خوبی هست اون هم با توجه به خیل عظیمی از ایرانی ها که دارن رو میارن به برنامه نویسی اندروید ، اما منبعی مدون و گویا و به زبان فارسی در دسترسشون نیست .
پیشنهاد های من :
1- شکی نیست که در برابر وقت و انرژی و هزینه ای که صرف می کنید باید متناسب با این موارد بازگشت سرمایه نقدی داشته باشین .
از لحاظ قیمت گذاری به نظرم باید ریزبینانه عمل بشه تا همه کاربران رو پوشش بده ... 

2-فصل های  آموزشی رو به صورت یک پکیج نزارین ... خیلی از کاربرا فقط به بخش هایی ازفصل ها احتیاج دارن ...

3- نحوه آموزش خیلی مهمه ... خیلی از ویدیو های آموزشی فقط میان کپی و پیست کردن کدها رو آموزش میدن ... من خودم به شخصه این مدل آموزش رو نمی پسندم .
اگه آموزش ها شامل معرفی کلاس ها ، متدها و ... باشه به نظر من اونوقت صد در صد ارزش خرید رو داره ....

موفق باشید .

*** بحث نکن ، به فکر راه حل باش  ***
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، _ali_

(۱۳۹۴/۰۳/۱۷, ۰۹:۴۵ ق.ظ)'00Alireza00' نوشته: 2-فصل های  آموزشی رو به صورت یک پکیج نزارین ... خیلی از کاربرا فقط به بخش هایی ازفصل ها احتیاج دارن ...

بله بنده نیز تقریبا به این نتیجه رسیده ام که بهتر است آموزش ها به صورت مبحث های جداگانه قابل خرید (و نه یک مجموعه که کاربر مجبور باشد کل آن را بخرد) ارائه شود. اینگونه فرد می تواند ابتدا بخش های رایگان را مشاهده کند، بعد که از کیفیت راضی بود، چند مبحث (کلید) ابتدایی را خریداری نموده و آنها را پیاده سازی نماید و همین طور با پیشرفت در یادگیری، به خرید بخش های جدیدتر اقدام نماید. 
البته به این صورت، مبلغ اولیه خریدها پایین می آید، اما انگیزه بنده برای افزایش کیفیت مبحث ها و همچنین تعداد مخاطبین، افزایش خواهد یافت. 

-----------------------------------------------

اگر آموزش ها به این صورت ارائه شوند، حتی خود کاربران سایت هم می توانند در تهیه ((آموزش های اضافی)) مشارکت کنند، به این صورت که درصد زیادی از مبلغ خرید، به کاربر سازنده آن آموزش پرداخت و بخشی نیز سهم کلیدستان باشد. کاربران نیز مجبور به خرید دامنه و هاست برای ارائه آموزش های خود نخواهند بود. 
منظورم از ((آموزش های اضافی)) این است که بنده کلیه مباحث مورد نظرم را خواهم ساخت و اینگونه نیست که مثلا اگر یک مبحث پایه توسط یک کاربر آموزش داده شود، بنده آن را رها کنم. کاربران می توانند به آموزش هر مبحث دلخواه بپردازند و بنده نیز آموزش هایی برای تمامی سرفصل های مهم خواهم ساخت و سعی می کنم مجموعه آموزشی خود (غیر از مباحث کاربران) را به یک مجموعه کامل و با کیفیت تبدیل کنم. سپس همه این موارد در کنار هم در دسته بندی های مناسب نمایش داده می شوند و مخطبین می توانند مباحث انتخابی و مورد نظر خود را خریداری نمایند.
دوستانی که در این زمینه تمایل به همکاری دارند (برای ساخت آموزش های اضافی و جدا از آموزش های این مجموعه)، به بنده پیام خصوصی بدهند. لطفا قبل از هماهنگی با اینجانب، تهیه آموزش را شروع نکنید.

bookbook 
پاسخ
 سپاس شده توسط 00Alireza00

ادمین جان بهترین کار ممکنه همینه که قراره اجراش کنید! ایول!!!!

آموزش درست کنید تیکه تیکه، پارت بندی کنید! بعد آخر هر آموزش سورسش رو هم ضمیمه مجموعه کنید! اینجوری واقعا میشه یاد گرفت! ایول!
پاسخ
 سپاس شده توسط admin

با سلام
ایده جالبیه فقط باید سعی بشه با پکیج های موجود تفاوت داشته باشه و آموزش ها از بیس و پایه بشه و ترجیحا تلفیقی از آموزش اندروید و جاوا باشه چون مکمل هم هستند نه این که صرفا از یک سری کد های پیش ساخته استفاده بشه.پکیج هم باید پروژه محور و کاربری باشه با طراحی های آپ های امروزی نه این که نهایتا در انتهای یه نرم شروهنرممار اسلاید شو عکس ساخته بشه!موفق و سربلند باشید

پاسخ
 سپاس شده توسط admin

سلام استاد ضمن عرض خسته نباشید و خدا قوت  قبلش لازمه یه نکته یاداوری کنم که آموختن علم  دعای خیر وارزوی موفقیت روز افزون  آموزندگان رو برای شما بزرگوار به همراه داره(من یکی که خودم دبیرم و ارزش علمو خوب میفهمم)
ایده تهیه فیلمهای مبحثی از بخش های مختلف بسیار بسیار کار ارزنده و واجبیه  و همونطور که دوستای عزیزمون هم یاداور شدن اگه فیلمها هم  به همون روش ارایه  متون موجود در سایت  بصورت طبقه بندی شده و با قیمت مجزا باشن بسیار عالی و مشکل گشا خواهد بود
خدا قوت و دست مریزاد استاد ((تنت به تیغ طبیبان نیازمند مباد )).

پاسخ
 سپاس شده توسط admin

سلام 
ايدتون عاليه 
فقط يه نظر كوچيك دارم كه سعي كنيد از مبتدي شروع كنيد و به مباحث حرفه اي برسيد
نه اين كه همش مباحث مبتدي يا همش مباحث حرفه اي باشه.
متشكرم.
|     به يزدان اگر ما خرد داشتيم      |
|     كجا اين سرانجام بد داشتيم     |

|‌‌                         «فردوسي»                          |
پاسخ
 سپاس شده توسط admin

بسیار هم عالی 
نیازی نیست که کامل بشه بعد ارایه بشه هر قسمت که ظبط کردید رو میتونید ارایه بدید و با اضافه شدن مجموعه ها قیمت رو زیاد کنید. برای شروه قیمت 60 هزار تومن میتونه خوب باشه و وقتی مطالب به حد زیادی شد برای کسانی که جدید آموزش ها رو میخرن تا 200 هزار تومن هم میتونه باشه ولی برای کسانی که قبلا خریدند افزایش نباید داشته باشه.
اگه با اندروید استودیو باشه من اولین نفری هستم که میخرم آموزشها رو شک نکنید
سپاس از شما
پاسخ
 سپاس شده توسط admin

کل مباحث یک درس رو هم در یه پارت طولانی بگید تاثیرش هزار برابر اینه که توی پارت های کم و تکه تکه بگید... تابستون داره شروع میشه الان بهترین زمان شروعه...
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، sportfa

با سلام و احترام

خیلی ایده عالی است
ممنون که دانشتون رو در اختیار دیگران قرار می دهید
پاسخ
 سپاس شده توسط admin

سلام

واقعا ایده ی خوبی هست

فقط بهتره که مجموعه از پایه و ابتدا باشه و برای شروع به آموزش های متنی سایت ارجاع داده نشه

و هر بخش رو جداگونه بزارید با قیمت اندک ، شما فرض کنید اگر مثلا هر فایل 30-40 دقیقه ای رو با قیمت اندک 1500 تومن بزارید و اگر فقط 200 نفر هم دانلود کنن فکر میکنم بخشی از زحمات شما جبران شده باشه

یا میتونید کاربران vip تعریف کنید که هزینه ی اشتراک پرداخت کنن و توی اون مدت اجازه ی دانلود رو داشته باشن

همچنین خوب میشه اگر به گونه ای برنامه ریزی کنید که تا اول مهر چیزی دست هنرجو ها رو گرفته ، یعنی کسایی که با این دوره پیش میان بعد از گذشت تابستون بتونن بگن که آره مثلا ما الان فلان برنامه رو میتونیم بنویسیم

متشکر از زحماتتون
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، دیب دمینی

سلام ایده خوبیه و من یکی استقبال میکنم
فقط نکته ای لازمه اشاره کنم اینه اگر آموزش ها پروژه محور باشه عالی میشه و هم یادگیریش برای کاربر راحتتره
و در مورد هزینه هم بنده موافقم
چون باعث میشه کیفیت مطالب خودبه خود بالا بره

پاسخ
 سپاس شده توسط admin

سلام

به نظر منم کار مفیدیه ولی بر خلاف اکثر دوستان به نظر من سطح پروژه باید بالا باشه و نه اینکه از ابتدا شروع بشه!!
مباحث ابتدایی طبق زحمت چند ساله مدیر در سایت موجود هست ولی چیزی که مهم هست اینه که برنامه های مبتدی دیگه در مارکت ها جایی ندارند و بهتر اینه که سطح خودمونو بالا ببریم
و مباحثی مثل اضافه کردن کتابخونه ها و تفاوت ها و تغییراتی که در نسخه های جدید اندروید اعمال شده بسیار مهم هستند و کاربردی
نمونش مشکل برودکست که از کیت کت به بعد برداشته شد و کارو بسی مشکل کرد Explanation
امیدوارم آموزش هاتون به ارتباط با سرور و پروژه های محتوایی و کار با Sqlite محدود نشه یا حد اقل یک ثسمت از اموش هاتون حرفه ای باشه

و البته این که فیلم ها صدا داشته باشند چون نمونه هایی دیدم که صدا نداره و مدرس تایپ میکنه که این سبک اموزش ها قدیمی شده
موفق باشید Flower
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، electroncompany

(۱۳۹۴/۰۹/۲۸, ۰۹:۲۲ ب.ظ)foad.pezeshkian نوشته: سلام

به نظر منم کار مفیدیه ولی بر خلاف اکثر دوستان به نظر من سطح پروژه باید بالا باشه و نه اینکه از ابتدا شروع بشه!!
مباحث ابتدایی طبق زحمت چند ساله مدیر در سایت موجود هست ولی چیزی که مهم هست اینه که برنامه های مبتدی دیگه در مارکت ها جایی ندارند و بهتر اینه که سطح خودمونو بالا ببریم
و مباحثی مثل اضافه کردن کتابخونه ها و تفاوت ها و تغییراتی که در نسخه های جدید اندروید اعمال شده بسیار مهم هستند و کاربردی
نمونش مشکل برودکست که از کیت کت به بعد برداشته شد و کارو بسی مشکل کرد Explanation
امیدوارم آموزش هاتون به ارتباط با سرور و پروژه های محتوایی و کار با Sqlite محدود نشه یا حد اقل یک ثسمت از اموش هاتون حرفه ای باشه

و البته این که فیلم ها صدا داشته باشند چون نمونه هایی دیدم که صدا نداره و مدرس تایپ میکنه که این سبک اموزش ها قدیمی شده
موفق باشید Flower
من با نظر شما موافقم رفیق
[عکس: 018k_electron1.jpg]
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان