انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
افزودن به علاقه مندی (در برنامه نویسی اندروید)

Exclamation 
سلام خسته نباشید

من کلید http://www.kelidestan.com/keys/keys.php?key=2259 را خوندم ولی مشکل من به صورت دیگه از حالت این کلید است

من یک لیست ویو دارم که میخام با کلیک بر روی هر سطر، همان سطر به علاقه مندی ها اضافه بشه
دقت داشته باشید سطر های لیست من شامل توضیحاتی در یک اکتیویتی جدید نیست و هدف اضافه و حذف خود سطر به علاقه مندی هست
ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ

دوستان اگه کسی مشکلمو کامل حل کنه حق الزحمشو تقدیم میکنم
حیاتیه

پاسخ

ببینید درست متوجه شدم یانه؟
شما یک لیست ویو دارید که هر آیتم اون یه متنی رو نشون میده..حالا میخواید با کلیک شدن روی هر آیتم اون سطر حذف و به لیست علاقه مندی اضافه بشه؟
خب من یه راهنمایی کلی میکنم.
1- مطمئنا یک آرایه ای از متن دارید که  درون لیست ویو نمایشش میدید.  مثلا مثل آرایه زیر

کد پی‌اچ‌پی:
String [] names

2-کافیه داخل متد onItemliesnear لیست ویو. وقتی که کاربر آیتم رو کلیک کرد .شماره اون آیتم رو بگیرید. با متغییرposition .
مثلا اگر آیتم دوم کلیک شد.متغییر positon شماره اون آیتم توی خودش نگه میداره.
3-(فرض کنید آیتم دوم  میخواید بفرستید توی علاقه مندی) متغییر position  این شماره رو توی خودش نگه میداره. .پس با استفاده از این شماره برید  خونه دوم آرایه ای names که متن هست رو حذف کنید. و آرایه رو ذخیره کنید.
4-همچنین مقداری که میخواد حذف شه ، توی یک آرایه جدید برای لیست علاقه مندی قرار بدید.
5-این آرایه رو ذخیره کنید با ShereadPrefrensed .تا در اجراهای بدید بتونید ازش استفاده کنید.
6-صفحه لیست ویو رو  دوباره با متد refresh()  صدا بزنید تا تغییرات اعمال شود. واسه تابع رفرش میتونید متدهای مختلف بنویسید.مثلا

کد پی‌اچ‌پی:
public void refresh()
{
Intent x=new Intent(MainActivit.this,MainActivity.class)
StartActivity(x);

متد بالا باعث میشه اکتیویتی دوباره صدا زده بشه.
7-واسه علاقه مندی هم میتونید از اون آرایه ای که ذخیره کردید استفاده کنید.
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، netmaster.m

خیلی ممنون داش بهروز که وقت گذاشتید برای بنده
من تاحالا چندین راه را امتحان کردم و چون مبتدی هستم خیلی سخته برام باگ ها را پیدا کنم
امکانش هست من سورس را براتون بفرستم یک لیست علاقه مندی برای من درست کنید که قابلیت حذف و اضافه داشته و حق الزحمه رو من بهتون تقبل کنم
خیلی برام مهمه به خدا

نکته: میخام وقتی روی هر ایتم از لیست کلیلک میشه اون ایتم با محتویاتش به لیست علاقه مندی که در یک اکتیویتی دیگه هست اضافه بشه
همچنین در لیست علاقه مندی هم با کلیک بر روی هر ایتم ان ایتم از لیست علاقه مندی حذف بشه
توجه:برای اضافه کردن به لیست علاقه مندی لازم نیست آن ایتم از لیست اصلی حذف بشه، همین که به لیست علاقه مندی اضافه بشه کافیه

0939-987-27-47 اگه لازم بود تماس بگیرید
ممنون از مدیر انجمن و دوستانی که بتونند به بنده کمک کنند

پاسخ

بچه ها مشکلم حل شد
قضیه چی بود؟
من یه لیست ویو داشتم که این لیست از طریق دیتابیس روی سرور (توسط json ) بارگذاری میشد ، من میخاستم گزینه علاقه مندی را سطر هر لیست اضافه کنم که وقتی کاربری روی کلیک میکنه اون سطر به همراه محتویاتش به لیست علاقه مندی بره
کاری که shared preferences  انجام میده اینه که یه سری اطلاعات توی خودش ذخیره میکنه که کاربر تا وقتی برنامه را unistall نکنه این اطلاعات ذخیره خواهد ماند، برای علاقه مندی هر برنامه هم میشه از shared preferences استفاده کرد ، اما کاری که من انجام دادم (توسط کمک یه دوست)یه ترفند دیگه بود

وقتی روی کلیک میشه یک دیتابیس داخلی بر روی خود گوشی ساخته میشه که این دیتابیس اطلاعات اکتیویتی علاقه مندی را در خودش ذخیره میکنه و در خودش نگه میداره، این کار هم دقیقا مانند shared prefens عمل میکنه و کاربر تا زمانی که برنامه را از گوشی حذف نکنه اطلاعات ذخیره خواهد ماند
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان