انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
به کاربرد عکس (imageview) در متن کتاب در اندروید

سلام خدمت دوستان عزیز میخواستم وقتی از sql lit expret استفاده میکنم بشه  ی داستان 20 صفحه ای رو  که وقتی مثلا 30 تا عکس درون این صفحات استفاده می کنم تو بعضی صفحات هیچ عکسی نباشه ولی تو صفحه دیگه مثلا دوتا باشه در کل تو صفحات مورد نظر عکس باشه و با متن تنظیم باشه میخواستم ببینم باید دقیقا چیکار کنم لازم ب ذکر ک بنده موضوع درون انجمن هست با عنوان چگونه میشه به دیتابیس یه عکس اظافه کرد؟از داخل برنامه؟ (در اندروید)  مطالعه کردم و کلید 3001  روخوندم منتها درست متوجه نشدم ک چطوری توی صفحات خاص استفاده کنم و چطوری تنظیم کنم ک سایز عکس مناسب با متن باشه 
پاسخ

سلام.
برای مواردی که محتوای آموزشی دارای ساختار معینی نیست و ترکیبی از متن ها و عکس های پی در پی می باشد، راه حلی در موضوع زیر ذکر شده است :

http://www.kelidestan.com/forum/showthread.php?tid=5573

در موضوع مورد نظر، در مورد محتوا محور بودن برنامه اندروید صحبت شده است که منظور، مطالب موجود در کلید زیر می باشد :

کلید شماره 2253

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط esikley

سلام مجدد ببخشید این راه حل یه خورده سخت شد و درک آن ،مشکل 
مطالب کلید2253 هم  رو مطالعه کردم منتها اونطور یادنگرفتم ک چی ب چیه  بنده روشاستفاده از فایل های HTML برای محتویات اطلاعاتی (ترکیب متن و عکس) و فایل strings.xml برای عنوان ها (متن)  با توجه به اسان بودن این روش نسبت ب بقیه روش ها البته درحال حاضر ،  برای کتابم انتخاب میکنم مطالب نمایش یک صفحه اینترنتی یا کدهای HTML (کار با WebView) و ساخت لینک، در برنامه نویسی اندروید  هم خوندم و یه خورده کللیت کار دستم اومد منتها مثلا من میخوام هر فصل یا وداستان مثلا N تا صفحه داره تو این روش بکار ببرم و چطوری این فایل HTML رو با دیتابیس sqlliteهمسان سازی کنم متاسفانه اونطور ک باید و شاید مطالب html و css و پیگیری نکردم ک الان بتونم دقیق بکار ببرم ایا فیلم اموزشی که بشه طبق اون این مطالب html  و دیتابیس sqllite رو پیاده سازی کرد ؟ اگه به شکل فارسی ک خیلی هم خوبه. یا باید تو یوتیوب اینجور جاها دنبال این مطالب گشت؟   
پاسخ

منظورم تنها استفاده از فایل های HTML می باشد (به عنوان ساده ترین روش). یعنی دیگر کاری با پایگاه داده SQLite نداریم.

-----------------------------------------------------------

اگر قرار باشد حتما از پایگاه داده SQLite استفاده کنیم، کار سختتر می شود و در این حالت، کاری با فایل های HTML نداریم، بلکه باید پاراگراف های مختلف از متن را در ردیف های (rows) مختلف از جدول پایگاه داده، ذخیره کنیم. عکس ها هم در پوشه های drawable قرار می گیرند تا در ImageView نمایش داده شوند. برای هر داستان، باید یک آرایه (Array) یا لیست آرایه ای (ArrayList) بسازید که در آن، شماره های متناظر با متن ها و عکس ها که به ترتیب در داستان قرار می گیرند، ذخیره شده باشد. مثلا یک ساختار دلخواه :

کد پی‌اچ‌پی:
img-1 txt-1 txt-2 img-

فرض کنید آرایه از جنس رشته باشد، هر عنصر آن را می خوانیم و ابتدا سه حرف اول آن را چک می کنیم که ببینیم عکس (به اختصار img) می باشد و یا متن (به اختصار txt) و با خواندن عدد بعد از علامت - هم به شماره متناظر با آن می رسیم (دقت شود که تعداد رقم عدد متغیر است، مگر اینکه آن را به صورت 0001 شروع کنید). شماره متنها، همان شماره ردیف (row) در جدول پایگاه داده می باشد و شماره عکس ها هم، متناظر با پسوند عددی آنها می باشد (مثلا آنها را به صورت myImage_1.png و myImage_2.png و ... و myImage_999.png نامگذاری می کنیم).

بعد بر اساس آن، بر اساس اینکه متن داریم یا عکس، از عنصر ImageView یا TextView باید استفاده کنید. مسلما چون تعداد عناصر در داستان های مختلف، متفاوت است، پس باید دو عنصر ImageView یا TextView را با کدنویسی java بسازیم، نه با تعریف در فایل xml (کلید شماره 324).
بنده این روند را برای کسانی شرح دادم که حتما قصد دارند که از HTML استفاده نکنند و هر طور شده از همان ساختارها و عنصرهای عادی برنامه نویسی اندروید بهره ببرند. ممکن است شخص دیگری، یک روند ساده تر برای این منظور به ذهنش برسد.

bookbook 
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط esikley

خب اگه از html استفاده کنم برای دکمه بعد و قبل و مثلا سرچ و علاقمندی اینا مشکلی پیش نمیاد؟
پاسخ

(۱۳۹۴/۰۳/۰۱, ۱۰:۱۱ ب.ظ)'esikley' نوشته: خب اگه از html استفاده کنم برای دکمه بعد و قبل و مثلا سرچ و علاقمندی اینا مشکلی پیش نمیاد؟

دکمه ها (Button) و سایر عناصر مرتبط با منطق برنامه اندروید را باید جدا از فایل های HTML در نظر بگیرید. یعنی شما در Activity ، یک WebView برای نمایش فایل های HTML دارید و علاوه بر آن، دکمه هایی برای رفتن به مبحث های دیگر (مثلا دکمه های مبحث قبل و مبحث بعد) که با اشاره بر روی آنها، فایل HTML بعدی یا قبلی را در WebView نمایش می دهید. این دکمه ها می توانند در زیر عنصر WebView قرار بگیرند.
دقت داشته باشید که ما تنها باید یک Activity داشته باشیم که شماره متناظر با فایل HTML را به آن ارسال می کنیم و بر اساس آن، فایل HTML متناظر با شماره، در WebView نمایش داده می شود.
برای لیست علاقه مندی و جستجو (جستجو در عنوان مبحث ها، نه متن مبحث ها) هم باید منطق آنها را یاد بگیرید و برای این ساختار پیاده سازی کنید.

bookbook 
پاسخ
 سپاس شده توسط esikley

ببخشید میشه منبع فارسی یا خارجی برای این مبحث معرفی کنید ویا کلمات کلیدی برای سرچ این موضوع؟ چون تو گوگل سرچهای کردم منتها نتیجه های مورد نظر نگرفتم احتمالا درست سرچ نکردم توی یوتیوب هم گشتم ولی درست متوجه نشدم ک دقیقا باید دنبال چی بگردم مثلا اول باید دنبال تعیین نوع عکس در sqlite expert  بگردم ویا چیز دیگه ..؟

پاسخ

سلام مجدد بنده بعد از کلی وبگردی متوجه شدم ک چطور عکس تو دیتابیس قرار بگیره و اتصال اون ب ایکلیپس منتها ی مشکل ک هست اینه ک اینکار با دستور شرطی صورت گرفته یعنی طرف باید ای دی رو توی تکس ویو وارد بکنه بعد عکس از دیتابیس روی image viewe  نمایش داده میشه من میخوام تو بین صفحات ک توی دیتابیس هست وسط اینا عکس باشه ی راهنمایی با ذکر مثال  میخواستم ک چکار کنم ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند.
پاسخ

منتظر راهنمایی دوستان عزیز هستم
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان