انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال در مورد debug کردن برنامه اندروید

با سلام و درود
دوستان متاسفانه به دلیل سواد کمی که در برنامه نویسی اندروید دارم
در قسمت debug کلا گیر کردم و نمیدونم که دقیقا الان باید چه کاری انجام بدم
ببخشید بخاطر مبتدی بودن این مسئله اما واقعا هیچ اطلاعتی نتونستم به دست بیارم
تا همین جا هم با کلید813 پیش رفتم !
این هم عکس از صفحه
الان چجوری میتونم خطا هارو رفع کنم

پاسخ

سلام.
در قسمت LogCat پیام هایی بر اساس روند اجرای برنامه اندروید به شما نمایش داده می شود. مواردی که با رنگ قرمز نمایش داده می شوند، مهم هستند و اگر با Force Close روبرو شده اید، باید در پیام های قرمز رنگ به دنبال سرنخ باشید. معمولا مثلا اگر 10 خط پیام قرمز رنگ در زمان مواجه با Force Close نمایش داده شود، یک یا دو خط ممکن است که سرنخ کاملی از مشکل به ما بدهند. جستجوی متن خطاها در google هم می تواند مفید باشد.
شما تنها می توانید متوجه شوید که خطا از چه چیزی است (که البته ممکن است گاهی دشوار باشد) و بعد برای رفع آن، باید به کدهای همان قسمت در پروژه اندروید خود مراجعه نموده و آنها را تصحیح نمایید.
در مورد LogCat ، کلید زیر را هم بخوانید تا با ساختار پیام های آن و میزان اهمیت آنها آشنا شوید :

کلید شماره 2719

برای کپی گرفتن از متن یک یا چند خط از LogCat ، آنها را با موس انتخاب کرده و بعد کلیدهای Ctrl و C از کیبورد را به صورت همزمان فشار دهید. بعد می توانید قسمت مهمی از آن را در google کپی کرده و جستجو کنید تا راه حل هایی در سایت ها بیابید.

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط daniall ، am5152 ، شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان