انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عکس جلد(imageview) کتاب در اندروید

Question 
سلام خدمت دوستان عزیز
ی کتاب داریم ک وقتی اجرا میشه صفحه فهرست و علاقه مندی و جستجو ووو بالا میاد حالا من میخوام قبل از این صفحه ی ایمیج ویو بزارم و عکسم رو داخلش ایمپورت کنم وهنگامی ک کاربر عکس یا همون جلد کتاب رو لمس کرد اونوقت صفحه فهرست و علاقه مندی و جستجو ووو بالا بیاد داخل main activity.java ک کدهای مربوط ب همون فهرست و جستجو وو هست من اومدم یا فایل بانام   joldketab.xml ساختم و ی imageview ساختم و بعدش عکسم رو وارد image view کردم  و همچنین ی فایل جاوا بنام joldketab.java هم ساختم والان نمیدونم چی بنویسم اول این صفحه ایمیج ویو بالا بیاد بعد با لمس کردم ایمیج ویو صفحه بعد یعنی همون صفحه فهرست و علاقمندی و جستجو بالا بیاد.
ببخشید دوستان ک سوالم خیلی مبتدی بود 
منتظر راهنمایی شما عزیزان هستم 
با تشکر 

پاسخ

با سلام .
چرا از  Splash Screen  استفاده نمی کنین ؟
اکثر نرم افزار ها از این روش استفاده می کنن ، حتی app های کتاب هم واسه جلدشون خیلی از این روش استفاده می کنن .
با این روش خودتون تعیین می کنین که جلد کتاب واسه چند ثانیه به کاربر نمایش داده بشه و بعد از اون مدت زمان اتوماتیک وار کاربر به صفحه موضوعات و لیست علاقه مندی ها و ... (MainActivity) هدایت بشه .

حالا اگه این روش مدنظرتون نیست ، من این راه حل ها  رو پیشنهاد می کنم :

راه حل اول :

از ImageButton هم اگه کارتون رو راه بندازه می تونین استفاده کنین.عکس جلد کتاب رو داخل button بزارین و طول و عرضش رو match_parent تعریف کنین ،اینجوری کاربر با کلیک کردن (لمس کردن ) عکس وارد MainActivity مورد نظر شما میشه....

راه حل دوم :

اگه ImageView فقط کارتون رو راه می ندازه ، میتونین این کار رو بکنین :
layout خودتون رو از نوع RelativeLayoute انتخاب کنین .بعد از اینکه 
ImageView خودتون رو تعریف کردین ،حالا بیاین یه Button  روی این ImageView قرار بدین .
خب حالا برای اینکه دکمه معلوم نباشه باید تنظیمات اون رو تغییر بدین :
1- Text دکمه رو پاک کنین .
2- طول و عرضش رو هم match_parent انتخاب کنین .
3-برای اینکه دکمه مشخص نباشه background اون رو 0000# وارد می کنین تا پس زمینه دکمه شفاف بشه .

این از تنظیمات UI صفحه جلد کتاب .
توی فایل جاوا هم کد button رو تعریف می کنین که با کلیک کردن روی اون شما رو به صفحه اصلی کتاب هدایت کنه (MainActivity).

برای اینکه MainActivity خودتون رو عوض کنین (اولین صفحه موقع اجرای app ) وارد فایل AndroidManifest میشین و هر کدوم از Activity ها رو که می خواین در حکم MainActivity واستون باشه ، کد زیر رو در بین کد های اون اکتیویتی قرار می دین :

کد پی‌اچ‌پی:
<intent-filter>
            <
action android:name="android.intent.action.MAIN" />
            <
category android:name="android.intent.category.LAUNCHER" />
        </
intent-filter

به عنوان مثال بعد از قرار دادن کد فوق باید کد اون اکتیویتی به شکل زیر باشه :

کد پی‌اچ‌پی:
<activity
            android
:name=".MainActivity"

android:label="@string/app_name" >
            <
intent-filter>
                <

<
            </
intent-filter>
        </
activity

موفق باشید .
 *** بحث نکن ، به فکر راه حل باش  ***
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، esikley

سلام.
برای ((نمایش لوگوی برنامه، در ابتدای برنامه اندروید و به مدت چند ثانیه))، کلید زیر را بخوانید :

کلید شماره 242

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط khunires ، esikley

سلام مجدد
بسیار ممنون از دوستان عزیز جناب 00Alireza00  عزیز  ب خاطر راهنمایی که کردند و همچنین admin  

محترم ،بنده از اونجایی ک مبتدی هستم عذر میخوام بابت سوال مبتدی، کلید شماره 242  رو خوندم سوالم اینه ک اون منوی فهرست و علاقه مندی جستجو تو همون main activity اصلی برنامه هست ایا باید ی فایل جاوا و ی فایل xml دیگه برای این منو بسازم یا اینکه مثلا میشه اون کد عکس رو قبل از این کدهای مین اکتیویتی اصلی قرار بدم وکار رو تموم کنم ، ممنون میشم راهنمایی فرمایید

پاسخ

(۱۳۹۴/۰۲/۲۲, ۱۱:۲۲ ب.ظ)'esikley' نوشته:  کلید شماره 242  رو خوندم سوالم اینه ک اون منوی فهرست و علاقه مندی جستجو تو همون main activity اصلی برنامه هست ایا باید ی فایل جاوا و ی فایل xml دیگه برای این منو بسازم یا اینکه مثلا میشه اون کد عکس رو قبل از این کدهای مین اکتیویتی اصلی قرار بدم وکار رو تموم کنم ، ممنون میشم راهنمایی فرمایید

نیازی نیست که حتما این Activity شامل منوها را تغییر بدهید. بلکه یک Activity جدید بسازید و کدهای آن را مطابق کدهای آن کلید بنویسید. عکس لوگو هم در پس زمینه آن قرار می گیرد. بعد در آن، نام همین Activity شامل منو را ذکر می کنید تا بعد از شمارش معکوس، به صورت خودکار وارد آن شود.
همچنین این Activity جدید که همان لوگوی برنامه اندروید است را باید به عنوان Activity اصلی برنامه اندروید قرار بدهید (زیرا در ابتدای شروع برنامه اندروید، باید اول وارد آن شویم) :

کلید شماره 2726

bookbook 
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط esikley

خیلی ممنون ک پاسخ دادید 
بنده ابتدا کلید 242 عمل و سپس طبق کلید 2726 منتها این وسط هرکاری کردم نتونستم ارور رو برطرف کنم ی سوالی ک داشتم چطوری بدونم ارور ها رو چطور باید رفع کرد ایا تاپیک جامع برای اررور ها هم وجود داره ک ما اشنا بشیم و بدونیم مشکل از چیه و رفع کنیم 
عکسی از اروری ک برخوردم 

پاسخ

(۱۳۹۴/۰۲/۲۳, ۱۰:۳۸ ب.ظ)'esikley' نوشته: خیلی ممنون ک پاسخ دادید 
بنده ابتدا کلید 242 عمل و سپس طبق کلید 2726 منتها این وسط هرکاری کردم نتونستم ارور رو برطرف کنم ی سوالی ک داشتم چطوری بدونم ارور ها رو چطور باید رفع کرد ایا تاپیک جامع برای اررور ها هم وجود داره ک ما اشنا بشیم و بدونیم مشکل از چیه و رفع کنیم 
عکسی از اروری ک برخوردم 

با سلام .
این error هایی که شما باهاشون برخورد کردین ، error های پیچیده ای نیستن .
برای برطرف کردنشون فقط کافیه متن error  رو بخونید ، مثلا نوشته :
syntax error  = این به این معنی هست که شما "خطای دستوری " دارید ، یعنی قواعد دستوری برنامه نویسی جاوا رو رعایت نکردین.... به ادامه خطا توجه کنین :
 "{" syntax error on token  =  این خطا میگه که خطای دستوری شما مربوط به نشانه "{" هست .
در ادامه راه حل برطرف کردنش رو هم گفته :
delete this token   =  میگه باید نشانه "{" رو پاک کنین تا خطا برطرف بشه ...

پس مفهوم خطای line 33 اینه که شما یه { اضافی گذاشتین و باید اون رو پاک کنین تا خطا برطرف بشه .
 و به همین صورت خطاهای دیگه رو باید بررسی کنین :
line23 = یه } کم گذاشتین
line 42 = آخر دستور ; نذاشتین.
و ....

اون پایین هم 12 مورد اخطار بهتون داده :
مثلا گفته class هایی که import کردین استفاده نشده ، با پاک کردنش این اخطارها برطرف میشه ....

همین طور که می بینید این خطاها و اخطارها زیاد پیچیده نیستند ، در صورتی که با خطای پیچیده ای مواجه شدین راحت ترین راهش اینه که  متن خطا رو سرچ کنین ...

موفق باشید .
 *** بحث نکن ، به فکر راه حل باش  ***
پاسخ
 سپاس شده توسط esikley ، admin

دست شما درد نکنه بابت راهنمایی همونطور ک گفتید ی خورده باهاش ور رفتم و مشکل برطرف شد اما الان ک برنامه رو اجرا میکنم صفحه سفید میاره بعد چند ثانیه ی کادر تیره دور صفحه ایجاد میشه انگار ک مثلا میخواد بره ی صفحه دیگه ولی باز صفحه سفید همینطور بعد چند ثانیه این عمل تکرار میشه طبق راهنمایی ک ادمین عزیز کردن انجام دادم اون مرحله گذاشتن اکتیویتی دوم ب عنوان اصلی هم انجام دادم ک الان اینطوری شده بیشتر یعنی جای اکتیویتی ها ک عوض کردم اینطور میشه ولی جاشون ک درست میکنم صفحه اول همون صفحه فهرست اینا بالا میاره ؟

کد پی‌اچ‌پی:
<activity
            android
:name="com.amirahmadadibi.project.app.book.MainActivity"

<
intent-filter>
            <

<
            </
intent-filter>
        </
activity>

<
activity
            android
:name="com.amirahmadadibi.project.app.book.joldbook"

</
activity

که بعد از تغییرات طبق راهنمایی ک توی اینکلید شماره 2726   بود  باید ب این شکل باشه 

کد پی‌اچ‌پی:
<activity
            android

<
intent-filter>
            <

<
            </
intent-filter>
        </
activity>

<
activity
            android

</
activity

بازم عذر میخوام بابت سوالات مبتدیان و اینکه وقت شما عزیزان رو میگیرم 
پاسخ

(۱۳۹۴/۰۲/۲۳, ۱۰:۳۸ ب.ظ)'esikley' نوشته: خیلی ممنون ک پاسخ دادید 
عکسی از اروری ک برخوردم 

شما روش onCreate در Activity را حذف کرده اید. بنابراین کل ساختار کدنویسی Activity به هم ریخته. کدهای روش onCreate ، به محض شروع Activity ، اجرا خواهند شد. در این مورد، بد نیست کلید زیر را بخوانید تا با روش های مرتبط با Activity (یعنی onCreate  و onStop و ...) و اینکه چه کدهایی را باید در آنها بنویسیم، آشنا شوید :

کلید شماره 2802

بنابراین طبق نکات گفته شده، ساختار کدنویسی برای یک Activity با نام دلخواه (به همراه کدهای مربوط به نمایش لوگو)، باید مشابه کد زیر باشد :

کد پی‌اچ‌پی:
package com.kelidestan.com;

import android.app.Activity;
import android.content.Intent;
import android.os.Bundle;
import android.os.CountDownTimer;

public class 
Activity_2 extends Activity {

@
Override

protected void onCreate(Bundle savedInstanceState) {

super.onCreate(savedInstanceState);

setContentView(R.layout.activity_2);

new 
CountDownTimer(5000,1000){
            @
Override

public void onTick(long millisUntilFinished){} 

@
Override

public void onFinish(){

//set the new Content of your activity

startActivity(new Intent(Activity_2.thisMainActivity.class));
            }
        }.
start();

}

@
Override

protected void onStop() {

super.onStop();

finish();
    }

bookbook 
پاسخ
 سپاس شده توسط esikley

تشکر از ادمین عزیز بابت پاسخ با راهنمایی دوست عزیز علیرضا مشکل رو حل کردم و اما پاسخی ک شما دادید و ارجاع ب کلید مربوطه باعث شد بتونم ارور رو بدرستی تحلیل و بررسی کنم و بدونم این مشکلات ناشی از چیه از این بابت ممنون ک پاسخ کاملی دادید.
عرضم به حضورتون ک این کارها رو انجام دادم و الان با مشکل سوال قبلم   مواجه هستم وعلتش رو پیدا نمیکنم و اررور خاصی هم نمیده ک پیگیری کنم 
پاسخ

(۱۳۹۴/۰۲/۲۴, ۰۲:۲۵ ق.ظ)'esikley' نوشته: دست شما درد نکنه بابت راهنمایی همونطور ک گفتید ی خورده باهاش ور رفتم و مشکل برطرف شد اما الان ک برنامه رو اجرا میکنم صفحه سفید میاره بعد چند ثانیه ی کادر تیره دور صفحه ایجاد میشه انگار ک مثلا میخواد بره ی صفحه دیگه ولی باز صفحه سفید همینطور بعد چند ثانیه این عمل تکرار میشه طبق راهنمایی ک ادمین عزیز کردن انجام دادم اون مرحله گذاشتن اکتیویتی دوم ب عنوان اصلی هم انجام دادم ک الان اینطوری شده بیشتر یعنی جای اکتیویتی ها ک عوض کردم اینطور میشه ولی جاشون ک درست میکنم صفحه اول همون صفحه فهرست اینا بالا میاره ؟

کد پی‌اچ‌پی:
<activity
            android

<
intent-filter>
            <

<
            </
intent-filter>
        </
activity>

<
activity
            android

</
activity

که بعد از تغییرات طبق راهنمایی ک توی این کلید شماره 2726   بود  باید ب این شکل باشه 

کد پی‌اچ‌پی:
<activity
            android

<
intent-filter>
            <

<
            </
intent-filter>
        </
activity>

<
activity
            android

</
activity

بازم عذر میخوام بابت سوالات مبتدیان و اینکه وقت شما عزیزان رو میگیرم 

کد java مربوط به Activity را ذکر کنید (برای بررسی).

bookbook 
پاسخ
 سپاس شده توسط esikley

از ادمین محترم و دوست عزیز اقا علیرضا بابت راهنمایی تو این چند روز ک داشتن وباعث میشن امثال من مبتدی قدم ب قدم ب جلو پیشرفت کنیم ممنون 
مشکل حل شد البته  با بررسی های ک روی کد ها داشتم و بعد کلی پروژه باز و بسته کردن و حذف و اضافه کردن و رفع اررور ها بوسیله راهنمایی که دوستان عزیز انجام دادن، ممنون از همه عزیزان امیداورم در کنار شما اساتید  بتونم اول به جامعه خود به دنیا  کمک کنم موفق باشید.
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، 00Alireza00 ، شماره مجازی امارات

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان