انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تغییر رنگ بگراند Listview (در برنامه نویسی اندروید)

Sad 
سلام دوستان،وقتتون بخیر باشه...

من یه لیست ویو دارم که اینطوریه:

3 تا مشکل داره این Listview الان 4 روزه منو دیوانه کرده Sad(((((((((

- رنگ متن های لیست هیچ رقمه تغییر نمیکنه!!!
- رنگ زمینه خود Listview تغییر اصلا نکرد که نکرد هرکاری کردم از هرجایی چه بخش جاوا،چه xml چه بخش گرافیکی!!!!
- سایز نوشته های لیست که به عنوان هر آیتم ما میشناسیم به هیچ عنوان عوض نمیشه Sad(

کمک کنید دوستان

کدهایی که توی بخش XML برای Listview هم داره اینطوریه:

کد پی‌اچ‌پی:
<ListView
        android
:id="@android:id/list"

android:layout_width="wrap_content"

android:layout_height="wrap_content"

android:layout_alignLeft="@+id/main_fav"

android:layout_below="@+id/main_all"

android:layout_centerHorizontal="true"

android:layout_centerVertical="true"

android:layout_marginTop="15dp"

android:fadingEdge="vertical|horizontal"

android:paddingTop="15dp" >

</
ListView
پاسخ

سلام.
معمولا در ساخت ListView ، سه مورد زیر را داریم :

1- تگ ListView در فایل xml متناظر با Activity
2- یک فایل xml برای تعریف لایه گرافیکی برای item های ListView (که ممکن است برنامه نویس چنین موردی را به کار نبرد)
3- کدهای java در Activity برای تعریف ListView 

خوب حالا ما با این سه بخش، می توانیم مشخصات را تغییر بدهیم، اما برخی مشخصات را باید در مورد 2 و 3 اعمال کنیم (برخی مشخصات هم برای همان مورد شماره 1، یعنی تگ اصلی ListView به کار می روند). اگر مورد شماره 2 وجود نداشت، باید مورد شماره 3 (یعنی کدنویسی java متناظر برای تغییرات) را به کار ببریم(منظورم برای اعمال تغییرات است، زیرا همیشه شماره 3 را داریم).
اکنون برای تغییر رنگ متن و همچنین اندازه فونت متن، شما باید در فایل xml متناظر برای item ها (یعنی همان مورد شماره 2)، TextView مربوط به آن متن ها را یافته و مشخصه های xml برای تغییر رنگ متن و اندازه فونت ها را برای آن به کار ببرید. حالا اگر فایل xml نداشتیم، پس عنصرهای به کار رفته در item ها، با کدنویسی java تعریف شده اند (مورد شماره 3)، پس باید محل تعریف آن عنصر TextView در کدهای java را یافته (معمولا در Adapter) و سپس مشخصات را با کدنویسی java به آن اعمال کنید.

رنگ پس زمینه، بستگی به تعریف ساختار گرافیکی item ها دارد و اینکه آیا کل پس زمینه Activity را می پوشانند یا نه. شما رنگ پس زمینه فایل xml متناظر با item ها را تغییر داده و تغییرات را مشاهده کنید. اگر بخشی از کل پس زمینه Activity هنوز مشخص بود، آن را نیز تغییر بدهید.

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط khunires

(۱۳۹۴/۰۲/۱۱, ۰۵:۲۱ ب.ظ)'admin' نوشته: سلام.
معمولا در ساخت ListView ، سه مورد زیر را داریم :

1- تگ ListView در فایل xml متناظر با Activity
2- یک فایل xml برای تعریف لایه گرافیکی برای item های ListView (که ممکن است برنامه نویس چنین موردی را به کار نبرد)
3- کدهای java در Activity برای تعریف ListView

خوب حالا ما با این سه بخش، می توانیم مشخصات را تغییر بدهیم، اما برخی مشخصات را باید در مورد 2 و 3 اعمال کنیم (برخی مشخصات هم برای همان مورد شماره 1، یعنی تگ اصلی ListView به کار می روند). اگر مورد شماره 2 وجود نداشت، باید مورد شماره 3 (یعنی کدنویسی java متناظر برای تغییرات) را به کار ببریم(منظورم برای اعمال تغییرات است، زیرا همیشه شماره 3 را داریم).
اکنون برای تغییر رنگ متن و همچنین اندازه فونت متن، شما باید در فایل xml متناظر برای item ها (یعنی همان مورد شماره 2)، TextView مربوط به آن متن ها را یافته و مشخصه های xml برای تغییر رنگ متن و اندازه فونت ها را برای آن به کار ببرید. حالا اگر فایل xml نداشتیم، پس عنصرهای به کار رفته در item ها، با کدنویسی java تعریف شده اند (مورد شماره 3)، پس باید محل تعریف آن عنصر TextView در کدهای java را یافته (معمولا در Adapter) و سپس مشخصات را با کدنویسی java به آن اعمال کنید.

رنگ پس زمینه، بستگی به تعریف ساختار گرافیکی item ها دارد و اینکه آیا کل پس زمینه Activity را می پوشانند یا نه. شما رنگ پس زمینه فایل xml متناظر با item ها را تغییر داده و تغییرات را مشاهده کنید. اگر بخشی از کل پس زمینه Activity هنوز مشخص بود، آن را نیز تغییر بدهید.

ممنونم مدیر عزیز...
ولی من دست و پا شکسته متوجه شدم حرفتون رو Sad

من از بخش xml هرکاری کردم رنگش تغییر کنه نشد که نشد!

من این app شمارو هم از کافه بازار خریدم ولی توش توضیح این قضیه نبود چون گفتم شاید اونجا باشه...

از بخش جاوا کد رنگ برای بگراند Listview چه کدیه؟!

پاسخ

(۱۳۹۴/۰۲/۱۲, ۰۸:۴۱ ق.ظ)'khunires' نوشته: من این app شمارو هم از کافه بازار خریدم ولی توش توضیح این قضیه نبود چون گفتم شاید اونجا باشه...

کدوم app ؟ اسمش یا لینکش رو ذکر میکنید ؟ 
بنده قبلا در کافه بازار، مایکت و پارس هاب برنامه های اندروید داشتم، ولی اکنون هیچ برنامه ای در حالت انتشار نیست. 

--------------------------------------------------------------

برای درک بهتر مواردی که ذکر کردم، توصیه می کنم ابتدا مبحث زیر را بخوانید :

کلید شماره 843

سپس دسته بندی زیر را ببینید که در آن مثال هایی از تغییر رنگ پس زمینه item ها است، ولی همان کلید بالا هم می تواند کافی باشد (تنها ویژگی تغییر رنگ عنصر را یافته و برای لایه موجود در فایل xml متناظر با item به کار ببرید) :

http://www.kelidestan.com/keys/categorie...Category=9

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

(۱۳۹۴/۰۲/۱۳, ۱۱:۴۲ ق.ظ)'admin' نوشته:
(۱۳۹۴/۰۲/۱۲, ۰۸:۴۱ ق.ظ)'khunires' نوشته: من این app شمارو هم از کافه بازار خریدم ولی توش توضیح این قضیه نبود چون گفتم شاید اونجا باشه...

کدوم app ؟ اسمش یا لینکش رو ذکر میکنید ؟ 
بنده قبلا در کافه بازار، مایکت و پارس هاب برنامه های اندروید داشتم، ولی اکنون هیچ برنامه ای در حالت انتشار نیست. 

--------------------------------------------------------------

برای درک بهتر مواردی که ذکر کردم، توصیه می کنم ابتدا مبحث زیر را بخوانید :

کلید شماره 843

سپس دسته بندی زیر را ببینید که در آن مثال هایی از تغییر رنگ پس زمینه item ها است، ولی همان کلید بالا هم می تواند کافی باشد (تنها ویژگی تغییر رنگ عنصر را یافته و برای لایه موجود در فایل xml متناظر با item به کار ببرید) :

http://www.kelidestan.com/keys/categorie...Category=9

این بوده خریدم: http://cafebazaar.ir/app/com.programing.sors/?l=fa

پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، شماره مجازی امارات

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان