انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی در json و ایجاد برخی امکانات (در برنامه نویسی اندروید)

سلام خدمت دوستان و مدیر محترم

من با توجه به کلید های سایت کلیدستان اپی نوشتم که در آن ارتباط بین اپ و سرور رو از طریق دیتابیس و پی اچ پی برقرار کردم و اطلاعات را به درستی در لیست ویو دریافت میکنم!

و همچنین با توجه به کلید های دیگه اتصال به اینترنت رو چک و پیغام مورد نظر ظاهر میشه!

در هریک از مراحل بالا مشکلاتی دارم که نیاز به راهنمایی بزرگواران دارم.

در مورد اول و ارتباط از طریق json چطور میتونم برای هر آیتم از لیست ویو دو button با ارجا به لینک اینترنتی قرار بدهم؟ یا با کلیک بر روی هر آیتم از لیست ویو کادری زیر هر آیتم باز شود و باتن با لینک های مربوطه به همان آیتم باز شود؟

در مورد دوم و چک کردن اتصال به اینترنت.. مشکل اینجاست که وقتی اینترنت وصل و در حال کارکردن با نرم افزار هستم و ناگهان اتصال اینترنت قطع شود بجای نمایش صفحه عدم اتصال برنامه فورس کلوز میکنه. درصورتی که اگر از ابتدا اتصال قطع باشه و داخل برنامه میشم صفحه عدم اتصال نمایش داده میشه و به درستی کار میکنه!

مورد آخر هم نحوه صفحه بندی در روش json داخل اپ هستش چگونه امکانپذیره؟

برای روشن شدن موضوع و رساندن منظور از مورد اول و دوم یک اپ برای دانلود قرار میدم که دقیقا همین خواسته من هستش!!

در پیوست قرار گرفت

امیدوارم در اولین پست تو این سایتم بی لطفی نکنید و پاسخگو باشید

پیشاپیش ممنون

فایل‌های پیوست

دانلود iromusic.group.apk

نام فایل iromusic.group.apk
نوع فایل .apk
دفعات دانلود 181
اندازه 538.4 KB
ارسال کننده فایل masoudba
پاسخ

سلام.
(۱۳۹۴/۰۲/۰۵, ۰۱:۱۹ ب.ظ)'masoudba' نوشته: در مورد اول و ارتباط از طریق json چطور میتونم برای هر آیتم از لیست ویو دو button با ارجا به لینک اینترنتی قرار بدهم؟ یا با کلیک بر روی هر آیتم از لیست ویو کادری زیر هر آیتم باز شود و باتن با لینک های مربوطه به همان آیتم باز شود؟

در کدهای Adapter مربوط به ListView ، که برای ساخت عناصر موجود در item ها به کار می رود، کدهای مربوط به ساختن دو Button را بنویسید. می توانید لیست لینک ها را در یک آرایه (Array) تعریف کرده و سپس بر اساس متغیر position که شماره متناظر با item است (در کدهای Adapter)، لینک متناظر با item را از آرایه بخوانید.

(۱۳۹۴/۰۲/۰۵, ۰۱:۱۹ ب.ظ)'masoudba' نوشته: در مورد دوم و چک کردن اتصال به اینترنت.. مشکل اینجاست که وقتی اینترنت وصل و در حال کارکردن با نرم افزار هستم و ناگهان اتصال اینترنت قطع شود بجای نمایش صفحه عدم اتصال برنامه فورس کلوز میکنه. درصورتی که اگر از ابتدا اتصال قطع باشه و داخل برنامه میشم صفحه عدم اتصال نمایش داده میشه و به درستی کار میکنه!

باید Exception مربوط به خطا را یافته و در try و catch ذکر کنید.

(۱۳۹۴/۰۲/۰۵, ۰۱:۱۹ ب.ظ)'masoudba' نوشته: مورد آخر هم نحوه صفحه بندی در روش json داخل اپ هستش چگونه امکانپذیره؟

منظورتون از صفحه بندی json رو متوجه نمی شم.

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

تشکر از پاسختون

منظور بنده از صفحه بندی مثلا:

در روش json لیست ویو دریافتی 100 آیتم هست
ولی میخایم ۱۰ آیتم از ۱۰۰ آیتم نمایش داده بشه و با کلیک بر باتن نکست ۱۰ آیتم بعدی نمایش داده شود

در مورد قرار دادن باتن در لیست ویو تلاش کردم ولی از بخش onclicklistener باتن ها داخل adapter لیست ویو اخطار توسط اکلیپس گرفته میشه

باز هم تشکر از توجه شما
پاسخ

(۱۳۹۴/۰۲/۰۶, ۰۱:۳۲ ق.ظ)'masoudba' نوشته: منظور بنده از صفحه بندی مثلا:

در روش json لیست ویو دریافتی 100 آیتم هست
ولی میخایم ۱۰ آیتم از ۱۰۰ آیتم نمایش داده بشه و با کلیک بر باتن نکست ۱۰ آیتم بعدی نمایش داده شود

اطلاعات item ها را در یک آرایه 100 عنصری ذخیره می کنید.
یک متغیر را به عنوان شماره اولین عنصری که باید از آرایه خوانده شود در نظر بگیرید که ابتدا برابر 0 خواهد بود، ولی با اشاره بر روی دکمه (button)، تعداد 10 واحد به آن اضافه می شود (البته ماکزیمم مقدار را در نظر داشته باشید). سپس هر بار، ListView را از اول و با فراخوانی 10 عنصر از آرایه می سازیم (بر اساس مقدار آن متغیر به عنوان شماره اولین عنصر که باید خوانده شود).

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان