انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اندروید استادیو (Android Studio) یا eplicse ؟

سلام 
از دوستانی که با این نرم افزار کار کردن 
میخواستم بدونم  کدومش واسه برنامه نویسی بهتره 
و صد البته راحت تره 
با eplicse کار کردم ولی با اندروید استادیو نه 
مثله ااون دانش برنامه نویسی جاوا رو میخاد یا نه کار باهاش راحت تره 
یه چیزی مثله نرم افزار اتوران ساز هست ؟؟؟
پاسخ

سلام
به نظر من برای شروع اکلیپس خیلی بهتره و بعد از اینکه یکمی مسلط شدی اندروید استدیو
Android Studio بسیار پیشرفته تر هست و اینکه اکثر برنامه نویس های حرفه ای  Android Studio رو ترجیح میدن و  بهش کوچ کردن
در کل من اکلیپس را ترجیح میدم

فهمیدن بهتر از دانستن است.
پاسخ
 سپاس شده توسط mojaavid

(۱۳۹۴/۰۱/۱۱, ۰۸:۳۰ ب.ظ)'s.saeid' نوشته: سلام
به نظر من برای شروع اکلیپس خیلی بهتره و بعد از اینکه یکمی مسلط شدی اندروید استدیو
Android Studio بسیار پیشرفته تر هست و اینکه اکثر برنامه نویس های حرفه ای  Android Studio رو ترجیح میدن و  بهش کوچ کردن

درست 
ولی نرم افزاری هست که برنامه اندریود بسازی بدون دانش برنامه نویسی؟؟؟

پاسخ

بله هست
بستگی به نرم افزاری داره قصد دارید بسازید
مثلا برای ساخت برنامه برای سایت یا وبلاگتون از این سایت می تونید کمک بگیرید که در طی 4 مرحله یک برنامه اندروید میتونید بسازید
این سایت : http://appyet.com
در کل توصیه میکنم که اگر دانش برنامه نویسی ندارید و میخوایید برنامه های ساده درست کنید از سایت هایی کمک بگیرید که بصورت انلاین میشه باهاشون برنامه طراحی کرد
اگر بخوایید من چندتا از این سایت هارو میشناسم میتونم بهتون معرفی کنم

پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، aliasghar ، داش بهروز ، mojaavid

(۱۳۹۴/۰۱/۱۱, ۰۸:۳۰ ب.ظ)'s.saeid' نوشته: سلام

برای طراحی و design نسخه هایی مثل lollipop که متریال مد شده ، بهتره از اندروید استودیو استفاده بشه.

ضمنا ، اندروید استودیو پیشنهادی گوگل هست.و اینکه شما بگی ایکلیپس خوبه یا بد نظر شخصیه.
منم اولش همین نظر رو داشتم و با ایکلیپس شروع کردم اما وقتی اندروید استودیو رو که اجرا می کنید به قدرتش پی خواهید برد Smile

پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، داش بهروز

همان طور که دوستان گفتن ،اینکه کدام بهتره به نظر من بسته به نوع کار و میزان راحتی برنامه نویس با محیط ،
یکی با محیط اکلیپس راحته ..یک اندروید استودیو یکی هم با IDE..
فقط چند نکته:
اینکه اکلیپس فراگیر شده نسبت به IDE .یکی از دلایل غیر رایگان بودن IDE هست.بخاطر همین بیشتر برنامه نویسه برای شروع اکلیپس انتخاب میکنند...
در مورد اندروید استودیو .چون خوده گوگل حامیش هست.میشه چشم اندازه خوبی رو در آینده تجسم کرد و برخی از باگهایی که این محیط  داره  میشه برطرف کرد..
برخی از اساتید که من میشناسم ،همیشه تاکید به استفاده از IDE میکنند..ولی من خودم در ابتدا با شروع کردن با این محیط به مشکل خوردم نتونستم این محیط رو امتحان کنم زیاد..اما از خیلی از افراد شنیدم که این محیط خیلی قدرتمند هست..
میشه به autoComplete بسیار قوی که داره اشاره کرد_یا داشتن پرویو همزمان با نوشتن کد در Xml_دیباگر قدرتمند_
و از اکلیپس هم به عنوان یک محیط (شلخته ) مثال میزنند...
اگر با اکلیپس کار میکنید باید دور از ذهن ندونید که بعضی وقتها به مشکلاتی بخورید که راه حل آن فقط ریستارت کردن برنامه است!!!!!!
من خودم بسته به نوع کدی که میزنم از اکلیپس و استودیو استفاده میکنم...

پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، mojaavid

(۱۳۹۴/۰۱/۱۱, ۰۸:۴۵ ب.ظ)'s.saeid' نوشته: بله هست
بستگی به نرم افزاری داره قصد دارید بسازید
مثلا برای ساخت برنامه برای سایت یا وبلاگتون از این سایت می تونید کمک بگیرید که در طی 4 مرحله یک برنامه اندروید میتونید بسازید
این سایت : http://appyet.com
در کل توصیه میکنم که اگر دانش برنامه نویسی ندارید و میخوایید برنامه های ساده درست کنید از سایت هایی کمک بگیرید که بصورت انلاین میشه باهاشون برنامه طراحی کرد
اگر بخوایید من چندتا از این سایت هارو میشناسم میتونم بهتون معرفی کنم

در باره این موضوع می دونم 
ولی این سایت ها مثلا برای ساخت یک کتاب اندروید به صورت وب ویو نیستند ؟؟؟؟؟
مثلا نمیشه یک نرم میلیون پیامک فارسی رو با انواع امکانات با این سایت ها ساخت یا میشه؟؟؟

پاسخ

سلام
دقیق نمی دونم
ولی من یک سرویسی رو میشناسم که ظاهرا میشه باهاش برنامه طراحی کرد خودم استفاده نکردم ولی بد نیست یه نگاهی به این برنامه و سایت زیر بندازید
برنامه :برنامه ساز JoApp
اینم یه سایت فارسی زبان در این زمینه هست که گفتم بهتون معرفی کنم
http://bejo.ir/

پاسخ

(۱۳۹۴/۰۱/۱۲, ۱۲:۰۰ ب.ظ)'s.saeid' نوشته: سلام
دقیق نمی دونم
ولی من یک سرویسی رو میشناسم که ظاهرا میشه باهاش برنامه طراحی کرد خودم استفاده نکردم ولی بد نیست یه نگاهی به این برنامه و سایت زیر بندازید
برنامه :برنامه ساز JoApp
اینم یه سایت فارسی زبان در این زمینه هست که گفتم بهتون معرفی کنم
http://bejo.ir/

چیز شاخ یا چیز جدیدی نیست.آپشن هایی که داره رو شما خودتونم میتونید بصورت عملی پیادش کنید.

پاسخ
 سپاس شده توسط s.saeid ، mojaavid

بله درسته عرض کردم که با این روش اگر بخواییم برنامه بسازیم کاره خیلی زیادی نمیشه انجام داد و دستمون به اصطلاح باز نیست و اپشن های زیادی نداره تو دستمون نیست
ولی از هیچی بهتره برای یک مبتدی

پاسخ
 سپاس شده توسط mojaavid ، am5152

(۱۳۹۴/۰۱/۱۲, ۰۲:۱۱ ب.ظ)'s.saeid' نوشته: بله درسته عرض کردم که با این روش اگر بخواییم برنامه بسازیم کاره خیلی زیادی نمیشه انجام داد و دستمون به اصطلاح باز نیست و اپشن های زیادی نداره تو دستمون نیست
ولی از هیچی بهتره برای یک مبتدی

of course but , 
Code is Poetry 
برای افراد مبتدی بله اما برای برنامه نویس کافی نیست  Smile

پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان