انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی برای ساخت برنامه اندروید مشابه افتابه

سلام دوستان
میخام یک برنامه ای بسازم که مثل برنامه افتابه باشه
یعنی دقیقا همون رو نه یک برنامه ای که در سبک برنامه افتابه باشه رو میخام تهیه کنم که مثلا یک سوالی رو به نمایش در بیارم و تعدادی حرف رو بزارم که از بین اون حرف ها به سوالم جواب بده اگر درست بود به مرحله بعدی بره
چه پیش نیاز هایی رو باید در مبحث برنامه نویسی اندروید بگزرونم تا بتونم همچین برنامه ای بسازم؟؟
تاکید کنم که من قصد ندارم که کپی برداری کنم از اون برنامه فقط راهنمایی خواستم که چطوری میشود در اون سبک برنامه نوشت؟
فهمیدن بهتر از دانستن است.
پاسخ

اینکه درچه سطحی باشید؟.نمیدونم با اندروید کار کردید یا نه؟..به نظر من بازی آفتابه خیلی ساختار راحتی دارد برای ساخت...شما اگر دقت کنید قسمتهای برنامه این نوع بازی ها رو میشه به قسمتهای زیر تقسیم کرد..
قسمت اول:که شامل تعدادی عکس هست..که این قسمت توسط برنامه فتوشاپ تدوین شده ..پس این قسمت ارتباطی با اندروید ندارد..
قسمت دوم:یه صفحه کلید هست برای تایپ حروف..که این رو هم میشه با یک TableLayout دکمه ها رو بسازید.که ساختار سختی به هیچ عنوان نداره..
قسمت سوم: چک کردن حروف وارد شده توسط فرد با جواب معما .اگر درست بود برو سوال بعد اگه نه فلان کار رو کن
قسمت چهارم:اضافه کردن سکه یا راهنمایی ..که کافیه یه دیتابیس بسازید ..یعنی مثلا اگر جواب درست بود 20 تا عدد به سکه اضافه و ذخیره کن..
قسمت پنجم: راهنمایی بازی..که اصلا ساختار خاصی نداره..
این بازی رو من دقیق بازی نکردم..نمیدونم آیا قابلیت آپدیت از داخل داره یانه ..که اگر هم باشه..کافیه اشنایی با جیسون داشته باشید..هر ماه لینک عکس و جوابها و معما رو بفرستی داخل دیتابیس برنامه..

به نظر من بازی آفتابه چون ایده ی جدیدی بود خیلی موفق بود(این رو هم بگم ایده این بازی هم برگرفته از نمونه خارجیش بود..یعنی ایده هم از اونور کپی برداری شده بود،.وگر نه از لحاظ برنامه نویسی ساختار چنان پیچیده ای نداره..میشه با کار کردن درحد متوسط هم بسازید این برنامه رو...

میدونم مطالب بالا رو خودتون بهتر از من بلدید..امیدوارم منظورتون همین باشه.
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، s.saeid

سلام مهندس خیلی ممنون از جواب کامل و بدون نقصی که دادین
همون مراحلی که اشاره کردین مثل کار با دیتا بیس  رو تا حدودی بلدم
خیلی تشکر میکنم که اطلاعاتتون را در اختیار بنده قرار دادین
در صورت نیاز باز هم درخواست کمک میکنم

فهمیدن بهتر از دانستن است.
پاسخ
 سپاس شده توسط داش بهروز ، شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان