انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کار با صفحه نمایش های بزرگ (در برنامه نویسی اندروید)

سلام. خسته نباشید.
من برنامم رو روی صفحه نمایش های 4 تا 5.5 اینچ تست کردم. textview ها کاملا خوب و بدون مشکل بودن.
ولی وقتی روی 6 اینچ به بالا اجرا کردم متن ها ریز میشه. یعنی مشکلم با فبلت و تبلت هاست.
به نظر شما باید از پوشه layout-large استفاده کنم یا layout-xlarge ??
ممنون 
پاسخ

سلام.
چون اندازه فونت متن ها کوچک است، باید واحد sp را برای اندازه فونت به کار ببرید.
دو کلید زیر را بخوانید :

کلید شماره 336

کلید شماره 337

اگر تست کردید و مناسب نبود، آنگاه توصیه می شود که برای تمام اندازه ها، فایل های xml جداگانه بسازید (ولی حتما واحدشون sp باشه)(البته به نظرم، تعیین یک مقدار مناسب بر حسب واحد sp ، مشکل را برطرف خواهد کرد و نیازی به این کار نباشه).

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط داش بهروز ، ahh90

با سلام

اگه از تنظیم اندازه متن در برنامه  استفاده کنید بهتره. چون کاربر می تونه اندازه متن را به دلخواه خودش تغییر بده

پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، داش بهروز ، ahh90

جواب اساتید کاملا درست و بجاست...همون طور که دوستمون گفت..شما بهتر قابلیت تنظیمات برای سایز رو توی برنامه تون داشته باشید..چون باعث میشه برنامه انعطاف پذیر تر باشه..یعنی شخص بتونه خودش متناسب با ساختار چشم و ...اندازه رو تنظیم کنه....
اما اگه قصد همچین کاری رو ندارید...جواب استاد درسته...اگر شما برای اندازه سایز   از واحد sp بجای dp استفاده کنید..این مشکل بوجود نمیاد...
اینکه بخوایید بخاطر فقط یک اندازه متن یه فایل جداگانه ای بسازید..به نظر من ،بازم میگم به نظر من کار عاقلانه نیست...مگر اینکه بخواهید برای اندازه بزرگ ساختار صفحه و نحوه ی چیدمانش عوض کنید
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، ahh90

خیلی ممنون از همگی 
مشکلم حل شد . 
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان