انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یک سوال در مورد edittext (کد USSD) (در اندروید)

Smile 
سلام.
من میخوام یک نرم افزار برای کد ussd خودم طراحی کنم.که:

مثلا در مورد کد: *789# .در داخل یک edit text شماره تلفن ذخیره بشه که میشه (*789*0913-----) بعد شماره کارت طرف ذخیره بشه که میشه ( 789*0913---*شماره کارت* .و همین طور تا اخر.نحوه ای ذخیره کردن شماره در edit text را خواندم اما نمی دانم که چطور میتونم کاری کنم که این کد ها به صورت خواسته شده برای کاربر اجرا بشه تا بتونه خریدشو انجام بده.
بعد ایا میشه به نرم افزار فهماند که وقتی از یک شماره ای خاص پیامک امد ان پیامو به داخل خودش وارد کنه به صورتی که بشه تغیرش داد.

ممنون میشم کمکم کنید.[عکس: flower.gif]
پاسخ

سلام.
(۱۳۹۳/۱۲/۱۳, ۰۱:۳۹ ب.ظ)'mobailegsm' نوشته: مثلا در مورد کد: *789# .در داخل یک edit text شماره تلفن ذخیره بشه که میشه (*789*0913-----) بعد شماره کارت طرف ذخیره بشه که میشه ( 789*0913---*شماره کارت* .و همین طور تا اخر.نحوه ای ذخیره کردن شماره در edit text را خواندم اما نمی دانم که چطور میتونم کاری کنم که این کد ها به صورت خواسته شده برای کاربر اجرا بشه تا بتونه خریدشو انجام بده.

شما ساختار کد را می سازید، بعد برای پرداخت، باید کد USSD توسط Intent اجرا شود (برای شماره گیری آن توسط کاربر). یک مثال در لینک زیر موجود است :

http://www.blog.hami-r.com/post/21_آموزش...سط_Intent/

البته بنده خودم تا به امروز آن را پیاده سازی نکردم، ولی اگر ساختار کدی که به شما داده اند و همچنین راهنمای بانک را بیان کنید (یا لینکی از آن را ذکر کنید)، سعی می کنم که آن را تست کنم. زیرا بخش مهم، این است که موفقیت آمیز بودن پرداخت را متوجه شویم (تنها شماره گیری مهم نیست). در این موارد، معمولا بانک یک خروجی را به ما می دهد که از آن می توان موفقیت آمیز بودن یا نبودن پرداخت را متوجه شد.

(۱۳۹۳/۱۲/۱۳, ۰۱:۳۹ ب.ظ)'mobailegsm' نوشته: بعد ایا میشه به نرم افزار فهماند که وقتی از یک شماره ای خاص پیامک امد ان پیامو به داخل خودش وارد کنه به صورتی که بشه تغیرش داد.

باید از یک BroadcastReceiver استفاده کنید که وقتی پیامکی دریافت می شود، یک سرویس (Service) از برنامه اندروید شما اجرا شود یا برنامه اندروید باز شده و یک Activity خاص (با پردازش هایی بر روی پیامک)، به کاربر نمایش داده شود :

http://www.vogella.com/tutorials/Android...ticle.html

مثال هایی در مورد دریافت پیامک ها در وب موجود است (فقط کد متناظر برای دریافت از یک شماره خاص را باید بیابید).

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

Smile 
سلام.
کد من به این صورت اجرا میشه:

1*6099*789* که وارد بخش خرید مشیه
بعد 1* وارد قسمت وارد کردن شماره میشود که باید قبلا در داخل edit text وارد شده باشد که مشود.از راست به چپ ( *1*0936-----* ) .
بعد وارد قسمت انتخاب یا وارد کردن میزان شارز میشود ( بیشتر از 10000 ریال) که در درون یک edit text وارد میشود. از راست به چپ( *1*0936----*10000* )
بعد وارد قسمت انتخاب نوع شارژ میشه ( مستقیم یا ویژه و....) که میشه . از راست به چپ( *1*0936----*10000*1*)
در اخر شماره کارت وارد میشود ( داخل edit text ذخیره شده ) و بعد وارد قسمت وارد کردن رمز کارت میشه که میشه . از راست به چپ( *1*0936----*10000*1*شماره کارت*رمز# ).

به نحوی باشه که شماره تلفن و شماره کارت و مقدار شارژ در edit text های جداگانه وارد شود . و شماره مبایل و شماره کارت از قبل ذخیره شود.
پاسخ

کلید زیر رو براتون نوشتم (البته نکات ساده را هم در آن تذکر دادم تا سایر کاربران آن موارد را متوجه شوند) :

کلید شماره 3019

برای دریافت پاسخ از بانک یا شرکت مورد نظر، اگر خود بانک یا شرکت، راهنمایی ذکر کرده اند، لینک آن را ذکر کنید تا بررسی کنم.

bookbook 
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

سلام.

راهنما و شرایط استفاده از سیستم کدهای ussd

برای اطلاع از شرایط لطفا از لینک زیر استفاده کنید

راهنمای استفاده از خدمات کدهای ussd
پاسخ

سلام من یه مشکل دارم با کد *712# بانک ملت وقتی این کدرو روی گوشیم (motorola Droid Razr m) میگیرم پیغام Call forwarding میده چیکار باید بکنم که بتونم از بانک ملت استفاده کنم؟  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
پاسخ

Smile 
(۱۳۹۳/۱۲/۱۶, ۱۰:۵۴ ق.ظ)'baghiani' نوشته: سلام من یه مشکل دارم با کد *712# بانک ملت وقتی این کدرو روی گوشیم (motorola Droid Razr m) میگیرم پیغام Call forwarding میده چیکار باید بکنم که بتونم از بانک ملت استفاده کنم؟  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

احتمالا سیم کارت های میکرو از ussd پشتیبانی نمیکنند.اگه در شماره گیری *140*11# مشکل داره میتونه اشکال این باشه
پاسخ

(۱۳۹۳/۱۲/۱۴, ۱۰:۴۵ ب.ظ)'mobailegsm' نوشته: سلام.

لینک مورد نظر، کاربر را به صفحه اصلی پنل کاربری هدایت می کند. حتی در سایت ثبت نام کردم، ولی باز هم همین اتفاق می افتد.
ممکن است به دلیل مسائل امنیتی، تنها کاربرانی که برخی تنظیمات را انجام داده اند (مثلا ثبت یک فروشگاه)، می توانند آن را ببینند، در این صورت، می توانید راهنما را به صورت یک فایل html یا pdf یا .. ذخیره کرده و پیوست کنید (دقت کنید که راهنمای مربوط به دریافت پاسخ از USSD مد نظرمان است و با سایر راهنماهای سایت مورد نظر، کاری نداریم).

bookbook 
پاسخ

Smile 
(۱۳۹۳/۱۲/۱۸, ۱۲:۰۴ ب.ظ)'admin' نوشته:
(۱۳۹۳/۱۲/۱۴, ۱۰:۴۵ ب.ظ)'mobailegsm' نوشته: سلام.

لینک مورد نظر، کاربر را به صفحه اصلی پنل کاربری هدایت می کند. حتی در سایت ثبت نام کردم، ولی باز هم همین اتفاق می افتد.
ممکن است به دلیل مسائل امنیتی، تنها کاربرانی که برخی تنظیمات را انجام داده اند (مثلا ثبت یک فروشگاه)، می توانند آن را ببینند، در این صورت، می توانید راهنما را به صورت یک فایل html یا pdf یا .. ذخیره کرده و پیوست کنید (دقت کنید که راهنمای مربوط به دریافت پاسخ از USSD مد نظرمان است و با سایر راهنماهای سایت مورد نظر، کاری نداریم).

سلام.
شما وقتی در سایت ثبت نام کردید به صفحه ای اصلی برگشت که محصول مورد نظر انتخاب کنید. گذینه ای محصولات.
بعد اینکه این شرکت هیچ نوع اعطلاعاتی در مورد دریافت اعطلاعات از سیستم را در اختیار قرار نداده.من خودم یک نرم افزار اجرای کدهای ussd که با یک کلیک به درگاه متصل میشود را ططراحی کردم  ( نرم افزار تک شارژ ) فقط قصد دارم که توسعه بدم.

ممنون

پاسخ

سلام.
ممنون بخاطر اموزشتون.اما من میخواستم که چند Edittext  داشته باشم.باید خروجی ها رو چگونه وارد کنم.
ممنون

پاسخ

سلام ببخشید من یه فروشگاه دارم که فقط چند مدل جنس دارم. میشه با سی شارپ برنامه نویسی کد ussd کرد؟؟ که از این طریق خرید کرد ؟!؟! اگه میشه ممکنه راهنماییم کنید لطفا ؟
اگه با سی شارپ نمیشه با چیا میشه؟ من اصلا اپلیکیشن نمیخوام ، فقط میخوام کد بزنن برن خرید کنن.
برای شروع چیکار کنم؟
میشه کمکم کنید؟

پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان