انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نامرتب بودن فهرست مطالب ذخیره شده در دیتابیس (در اندروید)

سلام دوستان  کسی میدونه مشکل من کجاست فهرست مطالبم پشت سرهم نمیاد  ودوتیکه میشه مثل زیر:

فصل اول
فصل دوم
فصل سوم
 فصل ششم
فصل پنجم
فصل چهارم

چیکار کنم مرتب بشن وپشت سرهم باشن .من مطالبم رو داخل دیتابیس ذخیره کردم وفراخوانی کردم ممنون میشم کمک کنید
پاسخ

سلام.
زمانی که اطلاعات را از جدول (table) موجود در پایگاه داده فراخوانی می کنید، ردیف هایی (rows) که برگردانده می شوند، به ترتیب قرارگیری در جدول هستند. بنابراین مثلا ردیف مربوط به ((فصل ششم))، زودتر از ردیف مربوط به دو فصل قبل از آن قرار گرفته است. بنابراین می توانید که در جدول، یک ستون (Column) جدید قرار بدهید که در آن، شماره ای متناظر با ترتیب فصل ها درج کرده و سپس هنگام نوشتن query مربوط به فراخوانی، تعیین کنید که ردیف ها بر اساس آن شماره مرتب شوند (باید در query از عبارت ORDER BY استفاده کنید). به عنوان مثال، لینک زیر را ببینید :

http://www.tutorialspoint.com/sqlite/sql...der_by.htm

یا در صورت تمایل، می توانید عنوان ردیف ها را تغییر بدهید.

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

salam

فایل‌های پیوست

عکس(ها)

پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان