انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ذخیره کردن متن EditText (در برنامه نویسی اندروید)

سلام،
آقا admin من میخوام یک EditText بزارم هرچی توش بزارم همون لحظه ذخیره بشه یعنی نیازی به دکمه ای برای ذخیره نداشته باشه. و EditText وارد یه صفحه نشه که توی اون اطلاعات وارد کنم. به صورت عادی باشه، میشه یه توضیح ساده بدین؟
پاسخ

سلام با این که با یه سرچ ساده تو انجمن  میوتنستی پیدا کنی ولی این کدشه :

کد پی‌اچ‌پی:
EditText et = (EditTextfindViewById(R.id.edittext);

et.addTextChangedListener(new TextWatcher() {

@
Override

public void onTextChanged(CharSequence arg0int arg1int arg2int arg3) {

// TODO Auto-generated method stub

}

@
Override

public void beforeTextChanged(CharSequence arg0int arg1int arg2,

int arg3) {

}
            @
Override

public void afterTextChanged(Editable arg0) {

// اینجا میتونی از طریق SharedPreferences 
                // متن مورد نظرتون رو ذخیره کنید 
                // و دوباره خارج از کد ادیت تکست متن مورد نظرتون رو که با SharedPreferences 
                // ذخیره کردید  در ادیت تکست ست کنید 

}
        }); 

دو تا کلید از ذخیره سازی :

کلید 288
و
کلید 248

فک میکنم کلید 288 آسون تر باشه برای شما

موفق باشید
پاسخ
 سپاس شده توسط admin

سلام.
این طور که متوجه شدم، شما قبلا کلید شماره 248 را خوانده اید و چون در آن، باید یک پنجره باز شده و مقدار را دریافت کند، برای مورد شما مناسب نیست.
در آن کلید، ما از عنصر EditTextPreference استفاده می کردیم، اما شما قصد دارید که یک EditText معمولی داشته باشید (با همان ظاهر معمولی و ساده) و تنها این ویژگی را داشته باشد که متن نوشته شده در آن، ذخیره شود.
راه حلی که به ذهن بنده می رسد این است که هنگام بسته شدن کامل (destroy شدن) آن Activity حاوی عنصر EditText (یا هنگام رفتن آن به حالت Stop یا Pause)، متن درون EditText را ذخیره کنیم و هنگام شروع Activity ، مقدار ذخیره شده را خوانده و در EditText نمایش بدهیم.
برای این منظور، ابتدا یک متغیر متناظر را برای آن در نظر گرفته و با استفاده از SharedPreferences (کلید شماره 288) آن را ذخیره می کنیم. این متغیر در ایتدا دارای مقدار تهی (یعنی یک String خالی) خواهد بود. در کدهای روش onCreate مربوط به Activity (که به محض شروع Activity ، اجرا می شوند)، کدی می نویسیم که این مقدار را خوانده و در EditText نمایش بدهد (کلید شماره 266).
برای اینکه وقتی Activity بسته می شود (destroy می شود)(و یا هنگامی که Activity به حالت Stop یا Pause می رود)، مقدار را ذخیره کنیم (برای فراخوانی مقدار نوشته شده در EditText ، کلید شماره 265 را بخوانید)، می توانیم در روش های onPause و onStop کد مربوط به ذخیره مقدار را بنویسیم یا اینکه می توانیم کد مورد نظر را در روش onDestroy بنویسیم (توصیه می کنم کلید شماره 2802 را بخوانید).

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza74 ، arsalan132 ، شماره مجازی امارات

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان