انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کار با Android Navigation Drawer (در برنامه نویسی اندروید)

سلام.. خسته نباشید.
من از این دو آموزش برای ساخت منوی کشویی استفاده کردم..
http://androideity.com/2013/12/16/androi...r-parte-1/
http://androideity.com/2014/02/26/androi...r-parte-2/
تو آموزش دوم از اکشن بار استفاده کرده.
ولی چون توی اپ خودم اکشن بار ندارم. میخوام ک با کلیک روی یک ایمیج ویو یا باتن منو رو باز و بسته کنه. 
چجوری میتونم اینکارو کنم؟
پاسخ

کسی اطلاعی نداره؟؟ 
پاسخ

سلام. 
موفق شده اید که قسمت Action Bar را حذف کنید ؟
منظورم این است که تنها مشکلتان در باز شدن Navigation Drawer است یا وقتی که Action Bar رو حذف می کنید، خطا می دهد ؟

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

(۱۳۹۳/۱۱/۰۷, ۰۶:۴۲ ب.ظ)'admin' نوشته: سلام. 
موفق شده اید که قسمت Action Bar را حذف کنید ؟
منظورم این است که تنها مشکلتان در باز شدن Navigation Drawer است یا وقتی که Action Bar رو حذف می کنید، خطا می دهد ؟

الان تنها مشکلم 
باز شدن Navigation Drawer هستش.. 
این کد ها روهم اضافه کردم ولی نشد..

کد پی‌اچ‌پی:
        drawerLayout = (DrawerLayout)findViewById(R.id.drawer_layout);

drawerView = (View)findViewById(R.id.lista);

\\\\

Button btnMenu = (Button)findViewById(R.id.searchs);

btnMenu.setOnClickListener(new OnClickListener() {

@
Override

public void onClick(View arg0) {

drawerLayout.openDrawer(drawerView);

}
        }); 

پاسخ

این خط از کدها رو ببینید :

کد پی‌اچ‌پی:
NavDrawerLayout.closeDrawer(NavList); 

مربوط به بستن است، بنابراین باز کردن نیز باید مشابه آن باشد. شما عبارت NavDrawerLayout را بنویسید، بعد یک علامت نقطه بگذارید و سپس کلیدهای Ctrl و Space را به صورت همزمان بزنید تا نرم افزار Eclipse ، روش های قابل اعمال به آن را نمایش بدهد و با دیدن لیست آنها، احتمالا روش مربوط به باز کردن را می توانید پیدا کنید. همچنین ورودی را هم به درستی و مشابه کد بالا تعیین کنید.
من خودم تاکنون Navigation Drawer رو با کد باز و بسته نکردم، ولی اگر جای شما بودم، ابتدا قسمت Action Bar رو حذف نمی کردم و یک بار همین کد بالا که برای بستن است را با یک دکمه تست می کردم (منظورم باز کردن دستی (عادی) و سپس بستن با استفاده از دکمه ای است که کد بالا را اجرا کتد). اگر عمل کرد، سپس کدی برای باز کردن می نوشتم و اگر مشکلی نبود، آنگاه به سراغ حذف Action Bar می رفتم (شاید حذف آن، مشکل ایجاد می کند و روش ها دیگر به درستی عمل نمی کنند).

bookbook 
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

(۱۳۹۳/۱۱/۰۷, ۰۸:۵۹ ب.ظ)'admin' نوشته: این خط از کدها رو ببینید :

کد پی‌اچ‌پی:
NavDrawerLayout.closeDrawer(NavList); 

مربوط به بستن است، بنابراین باز کردن نیز باید مشابه آن باشد. شما عبارت NavDrawerLayout را بنویسید، بعد یک علامت نقطه بگذارید و سپس کلیدهای Ctrl و Space را به صورت همزمان بزنید تا نرم افزار Eclipse ، روش های قابل اعمال به آن را نمایش بدهد و با دیدن لیست آنها، احتمالا روش مربوط به باز کردن را می توانید پیدا کنید. همچنین ورودی را هم به درستی و مشابه کد بالا تعیین کنید.
من خودم تاکنون Navigation Drawer رو با کد باز و بسته نکردم، ولی اگر جای شما بودم، ابتدا قسمت Action Bar رو حذف نمی کردم و یک بار همین کد بالا که برای بستن است را با یک دکمه تست می کردم (منظورم باز کردن دستی (عادی) و سپس بستن با استفاده از دکمه ای است که کد بالا را اجرا کتد). اگر عمل کرد، سپس کدی برای باز کردن می نوشتم و اگر مشکلی نبود، آنگاه به سراغ حذف Action Bar می رفتم (شاید حذف آن، مشکل ایجاد می کند و روش ها دیگر به درستی عمل نمی کنند).

ممنون از شما..  مشکلم حل شد.
فقط یه سوال دیگه ک به این مبحث ربطی نداره دارم..
اینکه من میخوام توی لیست ویو زمانی ک روی آیتم کلیک میشه ؛ رنگ آیتم انتخاب شده تغییر کنه.
از این آموزشتون هم نتونستم استفاده کنم
http://www.kelidestan.com/keys/keys.php?key=2900
نمیدونم چرا android:listSelector   نداره اصلا 
از راه دیگه ای نمیتونم؟؟

پاسخ

(۱۳۹۳/۱۱/۰۹, ۱۲:۱۴ ق.ظ)'ahh90' نوشته: اینکه من میخوام توی لیست ویو زمانی ک روی آیتم کلیک میشه ؛ رنگ آیتم انتخاب شده تغییر کنه.
از این آموزشتون هم نتونستم استفاده کنم
http://www.kelidestan.com/keys/keys.php?key=2900
نمیدونم چرا android:listSelector   نداره اصلا 
از راه دیگه ای نمیتونم؟؟

کلید زیر را امتحان کنید :

کلید شماره 3003

مشحصه ای که ذکر کردید را باید خودتان به تگ ListView در فایل xml متناظر با لایه گرافیکی Activity اضافه کنید.
لطفا سوالات غیر مرتبط را در موضوعات جداگانه بپرسید.
با تشکر.

bookbook 
پاسخ
 سپاس شده توسط sohrabjam ، شماره مجازی امارات

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان