انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کلیدهای میانبر در برنامه اکلیپس (Eclipse Shortcuts )

سلام خدمت تمامی کلیدستانی های عزیز در این پست میخوام با کمک شما یکسری مطالب و لینک در زمینه کلیدهای میانبر که مربوط به نرم افزار اکلیپس هست را بیان کنیم که شاید برای افراد مبتدی مفید باشه.
ابتدا بگم که توی برنامه اکلیپس در منوی Window>Preferences ، در پنجره ی باز شده قسمت Generals>Keys لیست تمام کلیدهای میانبر برنامه لیست شده است.
ولی در اینجا برای درک راحتی انها تاجایی که بشه ان هارو ترجمه میکنیم(هرچند روز یکبار این پست را به روز رسانی میکنم تا کلیدهایی که جمع آوری کردم را قرار بدم)

1- با زدن ctrl +2 سمت راست منویی باز می‌شود که امکانات مفیدی از جمله: جستجو (find) در متن کد، kill (قطع کردن محاسبه و عملیات برنامه به صورت ناگهانی)، خالی کردن cash کامپیوتر، مجبور کردن برنامه برای چک کردن کدها و... دارد.
2- با F3 انتخابگر به definition می‌رود
3- ctrl+l رفتن به خط دستور (بر اساس شماره خط)
4- ctrl+9 بستن همه پاراگرافها و ctrl+0 باز کردن همه پاراگرافها
5- تغییر اسم متغیر alt+shift + R
6- F۱۲ فعال کردن صفحه editor
7- ctrl+M ماکزیموم یا مینیموم صفحه ادیتور
8- پیشنهاد راه حل برای ارورهای برنامه با ctrl+1
9- بعد از کپی کردن فایل‌های جدید (ماژول‌ها) در فولدر پروژه اگر می‌خواهید eclipse فایل‌های جدید را در فهرست فایل‌ها ببیند دکمه F5 یا کلیک سمت راست refresh را بزنید
در زیر یک فایل pdf پیوست شده که مجموعه ای از کلیدهای میانبور داخلش جمع اوری شده است.

دانلود EclipseShortcuts.pdf

نام فایل EclipseShortcuts.pdf
نوع فایل .pdf
دفعات دانلود 1,630
اندازه 12.04 KB
ارسال کننده فایل s.saeid
فهمیدن بهتر از دانستن است.
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، am5152

سلام.
خیلی ممنون از بابت این اطلاعات مفید. 
کلید میانبر مورد علاقه بنده در برنامه Eclipse ، کلیدهای Ctrl و Space است. زیرا هنگامی که این دو کلید را به طور همزمان فشار می دهیم، ((پیشنهادهایی برای تکمیل کد)) توسط برنامه Eclipse نمایش داده می شود که واقعا مفید است.
برای استفاده از آن، باید موس را در موقعیت مناسب قرار داده و بعد آن دو کلید را به طور همزمان بزنیم. مثلا بعد از نام یک متغیر (البته نقطه را بعد از آن قرار می دهیم و بعد دکمه ها را می زنیم)، درون قسمت تعیین مقدار برای یک مشخصه درون تگ (تگ مربوط به عنصر) و ...
مثلا در هنگام تعیین مقدار برای مشخصه layout_width (مربوط به یک عنصر در فایل xml)، فرض کنید قصد داریم که تمام گزینه های قابل انتخاب را ببینیم :

موس را در بین دو علامت " قرار داده و دکمه های Ctrl و Space را می زنیم تا گزینه های قابل انتخاب نمایش داده شوند و با کلیک بر روی یکی از آنها، گزینه دلخواه خود را انتخاب می کنیم :

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط s.saeid

خواهش میکنم جناب مدیر
اولا باید بگم که بله  من هم با شما هم عقیده هستم در این خصوص که بهترین کلیدهای میانبر کلیدهای Ctrl و Space هستند. و خیلی کاربردی که شما کاربردشون را در بالا ذکر کردید.
تا جایی که سعی بکنم این پست را سر پا نگه میدارم و به روزرسانی میکنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط admin

اینم یکسری از کدهای
F1=برای باز کردن help برنامه اکلیپس
Ctrl+p= برای پرینت گرفتن از کدها
F11 برای اشکال زدایی کردن
Ctrl+f11 =برای سیو کردن کدها و ران کردن برنامه
Alt+shift+r= برای تغییر نام یک فایل
فقط بگم که در اخر یک فایل wordکه تمامی این کدها + کاربرد انها در ان جمع اوری شده است را به جناب مدیر میدهم که اگر صلاح دیدند یک کلید در قسمت اموزش های اندروید ایجاد می کنند و در انجا ان فایل word  را قرار میدهند.تا هم وطنان گرامی از انها استفاده کنند.

پاسخ
 سپاس شده توسط admin

Alt+shift+v=برای انتقال یک فایل (کات کردن)
F3=برای باز کردن یک فایل(وارد شدن)
F4 =برای نمایش درختی کلاس های یک برنامه

پاسخ
 سپاس شده توسط admin

چند میانبر دیگه اضافه شد.
Ctrl+w=برای بستن فایل فعلی
Ctrl + Shift + W= برای بستن تمامی فایل های باز شده
Ctrl+z= لغو عمل اخر
Ctrl + Backspace=حذف کلمه قبلی
Ctrl + delete=حذف کلمه بعدی

پاسخ
 سپاس شده توسط admin

ALT + ← برو به ویرایشگر باز قبلی
ALT + → برو به ویرایشگر باز بعدی
ALT + ↑ انتقال یک خط کد به بالا
ALT + ↓ انتقال یک خط کد به پایین

پاسخ
 سپاس شده توسط admin

(۱۳۹۳/۱۱/۰۴, ۱۱:۳۹ ب.ظ)admin نوشته: سلام.
خیلی ممنون از بابت این اطلاعات مفید. 
کلید میانبر مورد علاقه بنده در برنامه Eclipse ، کلیدهای Ctrl و Space است. زیرا هنگامی که این دو کلید را به طور همزمان فشار می دهیم، ((پیشنهادهایی برای تکمیل کد)) توسط برنامه Eclipse نمایش داده می شود که واقعا مفید است.
برای استفاده از آن، باید موس را در موقعیت مناسب قرار داده و بعد آن دو کلید را به طور همزمان بزنیم. مثلا بعد از نام یک متغیر (البته نقطه را بعد از آن قرار می دهیم و بعد دکمه ها را می زنیم)، درون قسمت تعیین مقدار برای یک مشخصه درون تگ (تگ مربوط به عنصر) و ...
مثلا در هنگام تعیین مقدار برای مشخصه layout_width (مربوط به یک عنصر در فایل xml)، فرض کنید قصد داریم که تمام گزینه های قابل انتخاب را ببینیم :

موس را در بین دو علامت " قرار داده و دکمه های Ctrl و Space را می زنیم تا گزینه های قابل انتخاب نمایش داده شوند و با کلیک بر روی یکی از آنها، گزینه دلخواه خود را انتخاب می کنیم :

با سلام تو اکلیپس من یمشکلی  داره ک وقتی کنترل و اسپیس رو میزنی چیزی نمیاره  بنظرتون ایراد از کجاست  خطای no default propasle میده
پاسخ

(۱۳۹۵/۱۱/۲۷, ۰۳:۰۷ ب.ظ)salim1993 نوشته:  سلام تو اکلیپس من یه مشکلی  داره ک وقتی کنترل و اسپیس رو میزنی چیزی نمیاره  بنظرتون ایراد از کجاست  خطای no default propasle میده

سلام
تنظیمات اکلیپس شما ظاهرا بهم خورده
پیشنهاد میکنم از گزینه Restore Default استفاده کنید که در مسیر زیر می تونید بهش دسترسی پیدا کنید

کد:
Windows > Preferences > Java > Editor > Content Assist > Advanced > Restore Default

اینم یه تصویر از این محیط

موفق باشید. Rolleyes
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان