انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل در شروع برنامه نویسی اندروید (android AAPT problem)

سلام دوستان..من تازه اینجا عضو شدم
یه مشکلی که در ایجاد پروژه داشتم این بود که بر اساس آموزش های ساخت برنامه برای اندروید تا اینجا پیشرفتم که پروژه رو در ایکلپیس ایجاد کنیم.
من تنظیماتش رو انجام دادم، و در نهایت finish رو زدم.
پروژه ساخته میشد، اما پنجره اتمام کار نمی رفت. خوب من گفتم ایجاد شده دیگه..پنجره رو بستم.
اما از همون ابتدا که پروژه ایجاد شده بود ( قبل از بستن پنجره) کنارش یه ضرب در قرمز اومده بود. باز کردم فایلاش رو دیدم مربوط به rss هست. (من تازه کارم همنوز درک کاملی از این فایلا و کارشون ندارم.) این تصویر:

مشکل چیه؟ چطور برطرفش کنم؟
خیلی ممنون
پاسخ

سلام.
لینک زیر را ببینید :

http://stackoverflow.com/questions/13928...e-resource

بر اساس راهنمایی های آن :
ابتدا برنامه eclipse را بسته و دوباره اجرا کنید. اگر مشکل برطرف نشد، پروژه اندروید را Clean کنید (کلید شماره 358)(اگر یک پروژه ای است که قبلا روی آن کار کرده اید، قبل از Clean کردن، یک کپی به عنوان back up از آن بگیرید).
اگر باز هم درست نشد، برنامه ها (eclipse و SDK Manager و ...) را به آخرین نسخه update کنید. 
همچنین بده توصیه می کنم که ADT Bundle را دانلود نمایید (بسته نرم افزاری کامل شامل eclipse و SDK Manager و ...) :

http://www.kelidestan.com/android/androi...bundle.php

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط mohammad hosein

ممنون بابت پاسختون.
ولی خوب درست نشد.
فک کنم آخرین نسخه هم نصب باشه... .
من قبلا هم کار می کردم دقیقا تو همین مرحله به مشکل بر می خوردم:|
پاسخ

بنابراین همان ADT Bundle را دانلود کنید. در کل با استفاده از ADT Bundle ، با خیلی از خطاهای رایج (منظورم خطاهای هنگام ساخت پروژه اندروید جدید است) روبرو نمی شویم.

bookbook 
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

یعنی الان هر چی از نصب دارمو پاک کنم و برنامه های توی این بسته رو نصب کنم؟
پاسخ

نیازی به پاک کردن برنامه های قبلی نیست، شما فایل zip مربوط به آن را دانلود کرده و در پوشه دلخواهی در کامپیوتر خود، unzip می کنید و بدون نیاز به نصب، تنها آیکون مربوط به برنامه eclipse را در آن یافته و اجرا می کنید. البته JRE رو هم باید روی سیستمتون نصب کرده باشید که فایل آن نیز در همان لینک برای دانلود قرار داده شده است.

bookbook 
پاسخ

سلام.
به نظر من مشکل در پایین بودن و یا نصب نبودن jre می تونه باشه.
پیشنهاد می دم با توجه به سیستم عاملتون (32 یا 64 بیتی)  jdk 8 رو نصب کنین و در قسمت properties و زیرمنو java build path چک کنید که ورژنه جاوا شناخته شده یا خیر.
در ضمن باید تنظیمات path ویندوزتون رو هم در system environment با جاوا 8 تنظیم کنید.
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، mohammad hosein

با سلام و خسته نباشید. اکلیپس من ورژن جدید هست و خوب کار می کرد. مینیمم sdk رو از 4.4 به 3.0 تغییر دادم، اررور می گیره و زیر R ها موقع لینک دادن خط قرمز میکشه مثلا R.id.btn_massege_call
جاوا و اکلیپس رو دوباره نصب کردم و لی نشد. ممنون می شم راهماییم کنین.
عکس خطاها:
http://www.axgig.com/images/03817384561868504253.jpg
پاسخ

(۱۳۹۵/۰۷/۱۲, ۰۳:۲۰ ق.ظ)sowieso2020 نوشته: با سلام و خسته نباشید. اکلیپس من ورژن جدید هست و خوب کار می کرد. مینیمم sdk رو از 4.4 به 3.0 تغییر دادم، اررور می گیره و زیر R ها موقع لینک دادن خط قرمز میکشه مثلا R.id.btn_massege_call
جاوا و اکلیپس رو دوباره نصب کردم و لی نشد. ممنون می شم راهماییم کنین.
عکس خطاها:
http://www.axgig.com/images/03817384561868504253.jpg

اکی شد. از پوشه build tools بود. به گفته سایت stack overfolow میتونه از جابجایی ورک اسپس یا پوشه res هم باشه. و یا از تغییر نام پکیج پروژه، چون مانیفست اندروید نتونسته اسم پروژه رو تطبیق بده.
در هر صورت من مشکل رو اینطور حل کردم که یه پروژه جدید ساختم و تمام فایل های لایوت و جاوا و البته مانیفست رو جایگزین کردم...
Big Grin Yes Big Grin
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان