انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بهینه سازی تصویر با ژنتیک با optimization tool (در متلب)

سلام
اقا من میخوام با الگوریتم ژنتیک یک تصویر رو بهینه کنم مثلا تصویر Deblurring Images که در خود برنامه متلب هست وقتی صفحه optimization tool رو باز میکنم و در قسمت fitness sunction اسم رو وارد می کنم و متغییر ها رو مشخص می کنم ارور میده که

Optimization running.
Error running optimization.
Undefined function 'Deblurring' for input arguments of type 'double

تورو خدا هرکی میدونه راهنمایی کنه وقت دارم استاد نمره مو نمیده
پاسخ

تورو خدا یکی نیست کمکم کنه Sad((((((((((((((((((((((
پاسخ

سلام.
یک عکس کامل از تنظیمات و گزینه هایی که انتخاب می کنید، اینجا قرار بدهید (یا اگر کدنویسی داشته، کدها را اینجا قرار بدهید).
اگر متوجه مشکل شدم، تذکر می دهم.

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

Photo 
ببینید سه تا عکس براتون گذاشتم عکس اول مربوط به تابع rastrigin هست که از تابع های آماده در متلب هست و به راحتی با ژنتیک اجرا میشه
عکس دوم مربوط به تابع deblurring هست که وقتی می خواهیم اجراش کنیم با این ارور مواجه میشه من میخوام از همین تابع ها اماده در متلب استفاده کنم کد نویسی ندارم
عکس سوم هم مربوط به کد های تصویر debluring هستش

پاسخ

تابع Deblurringfcn که برای Fitness function تعیین کرده اید، وجود ندارد. شما باید تابعی را انتخاب کنید که در متلب وجود داشته باشد یا خودتان تابعی جدید بسازید.
مثلا در لینک زیر :

http://www.mathworks.com/help/gads/examp...rithm.html

تابع به صورت زیر تعریف شده  (کدی که در فایل simple_multiobjective.m ذخیره می شود) :

کد پی‌اچ‌پی:
function simple_multiobjective(x)
y(1) = (x+2)^10;
y(2) = (x-2)^20

و بعد (در برنامه اصلی) :

کد پی‌اچ‌پی:
FitnessFunction = @simple_multiobjective;
numberOfVariables 1;
[
x,fval] = gamultiobj(FitnessFunction,numberOfVariables); 

برای توضیحات بیشتر (و سایر کدها)، به لینک بالا مراجعه کنید (البته برای ایرانیان مسدود است و باید با نرم افزارهای خاصی (عاج فیل شکن) به آن سایت وارد شوید).

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

ممنون از کمکتون
فقط چجوری میتونم همین تابع Deblurringfcn رو تعریف کنم و اجراش کنم؟؟ خیلی سخته؟
پاسخ

بطور مثال میخوام الگوریتم deconvwnr که برای دیبلور کردن تصویر هسته با استفاده از ژنتیک بهینه کنم (تابع deconvwnr در متلب وجود دارد)
http://0up.ir/up10/guest/Untitled_57931.png
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان