انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رسم اشتباه شکل تابع! (در متلب)

Question 
سلام
من سعی کردم توی متلب تابع x^(2/3)+1/x^(1/3) رو با دستور ezplot رسم کنم اما نمیدونم چرا درست رسم نمی کنه! یعنی برای x های منفی اصلا مقداری رو رسم نمیکنه درصورتی که x=-1 تابع رو صفر میکنه و خود برنامه هم وقتی دستور solve رو برای این تابع اجرا میکنم مقدار 1- رو میده!! اما موقع رسم قسمت x های منفی رو اصلا رسم نمی کنه!!
لطفا راهنمایی کنید...
پاسخ

سلام.
کدهاتون رو ذکر کنید تا بررسی کنم.

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

کد پی‌اچ‌پی:
syms x
ezplot
(x^(2/3)+1/x^(1/3))
axis([-5 5 -5 5]) 
پاسخ

آیا کسی نیست مرا یاری دهد؟؟ عایا...؟
پاسخ

در محدوده قبل از صفر، اعدادی که به دست می آیند، اعداد مختلط می باشند. بنابراین یا باید اندازه آنها را به دست آورده و رسم کنیم یا بخش های حقیقی و موهومی آن اعداد را جداگانه رسم نماییم. من با کد زیر، هر سه را براتون رسم کردم (بعد از عدد صفر، دو تا از آنها همپوشانی دارند، یعنی اندازه عدد با قسمت حقیقی آن برابر است) :

کد پی‌اچ‌پی:
clear all
close all
clc

syms x
h1 
ezplot(real(x^(2/3)+1/x^(1/3)));
set(h1'Color''r''LineWidth'2)

hold on

h2 
ezplot(imag(x^(2/3)+1/x^(1/3)));
set(h2'Color''b')

h3 ezplot(abs(x^(2/3)+1/x^(1/3)));
set(h3'Color''g')

legend('real','imaginary','absolute value'

نتیجه اجرای کد متلب بالا :

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط mahta

ممنون
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان