انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دسترسی از اکتیویتی جاری به رویداد کلیک اکتیویتی دیگر (در اندروید)

سلام
اگر بخوایم از یک اکتیویتی به رویداد کلیک یک دکمه یا ایمیج ویو که خودش تو یه اکتیویتی دیگه هست دسترسی داشته باشم باید چه کدی بنویسم؟
سپاس
پاسخ

سلام.
در این موارد، روش بهتر این است که کدهای مورد نظرتان را در یک کلاس (Class) بنویسید و سپس در هر دو قسمتی که قصد دارید آن کدها اجرا شوند، تنها اجرای کدهای کلاس (class) را داشته باشید. در واقع می شود یک سری کد مشترک که قصد داریم در چند Activity مختلف بتوانیم آنها را اجرا کنیم (این طوری حجم کدهای پروزه اندروید نیز زیاد نخواهد شد و کدهای تکراری نخواهیم داشت).
برای این منظور، کلید زیر را بخوانید :

کلید شماره 2796

اگر منظورتون از دسترسی به رویداد، مثلا کلیک روی دکمه (Button) از طریق کدنویسی است، همان روشی که گفتم را نیز می توان به کار برد، ولی کلید زیر را هم بخوانید :

کلید شماره 826

البته کلید فوق برای زمانی است که دکمه (Button) در همین Activity فعلی باشد.

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط samaneh_62

مطالب رو خوندم.مرسی سودمند بودند
حالا اگه بخوام دقیق تر بگم اینجوری میشه که من 2 تا اکتیویتی دارم :اکتیویتی 1 و اکتیویتی 2
اکتیویتی1 من شامل 5 تا ایمیج ویو هست .در اکتیویتی 2 میخوام بررسی کنم که کدوم ایمیج ویو روش کلیک شده که با توجه به اون ، فایل مربوط به همون ایمیج ویو پخش شه.(برای پخش مشکلی ندارم).اینجا به نظرم نوشتن کلاس زیاد به کار نمیاد درسته؟ چه کدی باید بنویسیم؟من vb و c++ کار کردم و مفاهیم رو میدونم ولی طرز نوشتن کد در اندروید رو نمیدونم.من در واقع طرز نوشتن این خط رو میخوام :
(if (main.imageView1_main_jirjirak.setonclicklistener==true
سپاسگزارم از راهنماییهاتون
پاسخ
 سپاس شده توسط admin

من دو روش را پیشنهاد می کنم.
1- این طور که متوجه شدم، از Activity اول به Activity دوم می رویم، بنابراین شما یک شماره را بر اساس ImageView ای که بر روی آن اشاره شده، به Activity دوم ارسال می کنید (مثلا اگر روی ImageView دوم اشاره شده، عدد 2 را به Activity دیگر ارسال می کنید). با استفاده از کلید زیر :

کلید شماره 236

اگر دقیقا هنگام اشاره بر روی ImageView ها به Activity دوم می روید که در همان موقع، شماره متناظر با ImageView را به Activity ارسال می کنید، اما اگر همان لحظه نیست، می توانید یک متغیر تعریف کنید و شماره را در آن ذخیره نموده و هنگام رفتن به Activity دوم، شماره را از متغیر خوانده و به Activity دوم ارسال نمایید (با همان کد کلید فوق).

2- هم برای زمانی که مستقیما از Activity اول به Activity دوم می رویم و هم برای مواردی که ممکن است به طور مستقیم به Activity دوم نرفته باشیم (مثلا یک Activity دیگر در بین آنها باشد)، می توانید شماره متناظر با ImageView اشاره شده بر روی آن را با SharedPreferences (یا روش های دیگر برای ذخیره اطلاعات و تنظیمات) ذخیره کنید و سپس در Activity دوم، آن شماره را بخوانید. در مورد SharedPreferences ، دو کلید زیر را بخوانید :

کلید شماره 288

کلید شماره 248

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط samaneh_62

سپاسگزارم از توضیحات بسیار کامل شما  
پاسخ
 سپاس شده توسط admin

سلام.
دوستان من یک تولبار ایجاد کردم و داخل همین تولبار هم نویگیشن دراور درست کردم .داخله این نویگیشن چندتا گزینه نوشتم(صفحه اصلی . پروفایل و غیره) من حالا داخل این پروفایل که وارد میشم و به گول خودمون وارد این اکتیویتی پروفایل که میشم دوتا لینیه لیات تعریف کردم که داخل یکی از لینیه لیاتم که همون هدر خواهد بود ایمیج ویو گذاشتم .من چه کدی بنویسم که کاربر بتونه تصویره هدر و تغییر بده و تصویرشو داخل این امیج ویو بگذاره ممنون میشم کمکم کنید.
پاسخ

سلام من تازه عضو این سایت شدم با راهنماییهای شما عزیزان خیلی از مشکلاتم حل شد و جواب سوالاتمو گرفتم.
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان