انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طراحی برنامه اس ام اس اندروید

باسلام و خسته نباشید...
من میخواهم یک برنامه اس ام اس طراحی کنم...متن اس ام اس ها در کجا قرار بدهم؟؟چطور دکمه اشتراک گذاری قرار بدم؟؟
listview یا fragment اگه میشه یه راهنمایی کنید...
بازم ممنونم
Flower

پاسخ

سلام.
برای ارسال پیامک (SMS) به گوشی یک فرد، دو کلید زیر را بخوانید :

کلید شماره 2635

کلید شماره 2419

نوع قرار دادن دکمه به ساختار برنامه شما بستگی دارد. معمولا پیامک ها چون کوتاه هستند، در ListView نمایش داده می شوند که هر item از ListView دارای یک دکمه برای به اشتراک گذاری خواهد بود. این موارد سلیقه ای می باشد، ولی اگر ListView را انتخاب کردید، در فایل xml متناظر با ساختار گرافیکی item ها، یک دکمه (Button) قرار می دهید و در Adapter مربوط به ListView هم کدهای مربوط به شناسایی دکمه و تعیین کدهای ارسال پیامک را برای آن می نویسید (مثال کاملی از Listview را در کلید شماره 843 بخوانید).

چگونگی ذخیره اطلاعات، به سلیقه برنامه نویس بستگی دارد (و همچنین روش هایی که بیشتر در آنها تجربه دارد). مثلا ممکن است یکی از پایگاه داده (database) استفاده کند و یا فرد دیگری آنها را در فایل strings.xml ذخیره نماید (برای برنامه های با حجم اطلاعات بالا، پایگاه داده توصیه می شود). در این مورد، بد نیست کلید زیر را بخوانید :

کلید شماره 2253

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

از راهنماییتون بسیار ممنونم
ولی مشکلم این که وقتی درون لیست ویو قرار میدم ظاهر مرتبی نداره و نمیتونم فونت اضافه کنم
اگه می تونید درباره ظاهر لیست ویو هم یه کمکی بکنید ممنون...
آدمین جان یه خواهش دیگه هم دارم
من در موضوع های قبلی درخواست کمک برای اضافه کردن اکتیویتی های زیاد رو به علاقه مندی داشتم بعد از کلی تلاش وجستجو
موفق نشدم درست کنم بی زحمت یه راهنمایی واضح تر دراین باره کنید...
از پیگیری تون واقعا ممنونم
Flower
پاسخ
 سپاس شده توسط admin

سلام.
در مورد تعیین فونت برای item های ListView ، موضوع زیر را بخوانید :

http://www.kelidestan.com/forum/showthread.php?tid=4956

ظاهر item های Listview را باید با تغییر کدهای فایل xml ای که ساختار گرافیکی item ها را تعیین می کند، تغییر بدهید.

در مورد لیست علاقه مندی ها و جستجو، کاربران دیگری هم مشکل داشتند، ولی واقعیت این است که کاربران، ساختارهای مختلفی را در ذهن خود دارند و اگر بخواهیم برای همه آنها کدنویسی کنیم، وقت زیادی نیاز دارد و متاسفانه این روزها خیلی گرفتارم (راهنمایی هم زیاد بوده و کافی است کمی در انجمن جستجو کنید). اگر به ساختار و منطق آنها دقت کنید، حتما می توانید آنها را به ساختار دلخواه خود تبدیل کنید.

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان