انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دانلود تعدادی فایل از اینترنت و ذخیره در حافظه خارجی (در اندروید) (دانلودر حرفه ای)

دانلود تعدادی فایل از اینترنت و ذخیره در حافظه خارجی (در اندروید) (دانلودر حرفه ای)

سلام
من می خوام یه برنامه بنویسم که تعداد زیادی فایل موسیقی رو ضمیمه داره
چون آوردن اون همه فایل داخل خود اپ حجم برنامه رو بالا می بره دنبال راهی هستم که این فایلا از نت دانلود بشه و فایل هایی که قبلا دانلود شدند دوباره دانلود نشن، اگر یه progersbar  هم برای نمایش روند دانلود داخلش بیاد که عالیه
لطفا راهنماییم کنید، من همه مشکلاتمو از طریق این سایت حل کردم لطفا تو حل این مشکل هم کمکم کنید
پاسخ

متعجبم از اینکه بی جواب موند
پاسخ

سلام.
بنده توصیه می کنم که از Download Manager های آماده ای که در اینترنت یافت می شود استفاده کنید.
مثلا خود اندروید، یک کلاس با نام DownloadManager دارد ولی نیاز به یک حداقل API دارد که باید ببینید برای اهداف شما مناسب است یا خیر. بعضی هم برای API های پایین تر،  Download Manager هایی را توسعه داده اند.
مهمترین چیز این است که با خروج کاربر از برنامه اندروید، دانلود متوقف نشود (که معمولا از service استفاده می شود تا این اتفاق نیفتد و دانلود مستقل از برنامه اندروید انجام شود).
بنابراین به سراغ کدنویسی یا مباحثی که پروژه اندروید آماده برای تست ندارند، نروید. پروژه های اندروید مختلف را دانلود کنید و ببینید که کدامیک برای شما مناسب تر است (بستگی به حداقل نسخه API ، نوع کدنویسی ها، خواسته های شما از آن و ... دارد). 

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

من پروژه اندروید موجود در لینک زیر را توصیه می کنم (البته ابتدا توضیحات بنده را تا انتها بخوانید بعد به سراغش بروید) :

https://github.com/JiboStore/DownloadProvider

یکی از دغدغه های من، داشتن سیستم دانلودی با امکانات کامل بود، ابتدا خودم بر اساس راهنمایی های مختلف، شروع به کدنویسی کردم ولی متوجه شدم که هرچقدر هم که برنامه نویس زمان بگذارد، باز هم ممکن است مشکلاتی به وجود بیاید و خیلی از راهنماهای موجود در اینترنت یا غلط بودند یا ناقص بودند و اکثر مواردی هم که ناقص بودند، به گونه ای کدنویسی شده بودند که افزودن امکانات جدید به آنها دشوار بود. بنده راهنماها را کامل کنار گذاشتم و به سراغ سیستم هایی رفتم که می دانستم توسعه دهندگان آنها زمان زیادی را صرف برطرف کردن مشکلاتشان کرده اند.
پروژه ای که بنده معرفی کردم، خالی از اشکال نیست، ولی حداقل از سایر پروژه های اندرویدی که بنده تست کردم، بهتر بود. یعنی ممکن است هنوز هم مجبور باشید تغییرات مورد نظرتان را به آن اعمال کنید. اتفاقا شیوه کدنویسی این پروژه به شکلی است که ممکن است برای یادگیری نحوه عملکرد آن، به زمان زیادی نیاز داشته باشید.

برخی امکانات :
1- قابلیت stop و pause و resume
2- ذخیره اطلاعات دانلود ها (آدرس URL و ...) در database (پس تاریخچه ای از دانلود ها و وضعیت آنها خواهیم داشت)
3- دانلود فایل ها با استفاده از service (با بستن برنامه اندروید، دانلود ادامه می یابد و متوقف نخواهد شد)
4- نمایش لیست تاریخچه دانلود ها (دانلودهای کامل شده، دانلود های pause شده، دانلود های در حال دانلود به همراه نمایش میزان پیشرفت دانلود در یک ProgressBar)
5- نمایش میزان پیشرف دانلود، هم در یک Activity شامل لیست همه دانلود ها و هم در Notification (در Notification ، میزان پیشرفت دانلود با ProgressBar نمایش داده می شود)

این موارد امکانات این پروژه اندروید بود، اما نقطه ضعف هایی نیز دارد :
1- بخش نمایش در Notification کمی ضعیف است.
2- اگر بر روی یک دانلود تکراری اشاره کنید، آن را به صورت یک فایل جدید دانلود می کند (البته این مورد ممکن است برای سایر دوستان نقطه ضعف باشد، ولی به نظر من همین شیوه بهتر است، زیرا مثلا شاید نسخه جدید فایل در همان آدرس قبلی قرار داده شده باشد، بنابراین نیازی به چک کردن تکراری بودن آدرس URL فایل نیست)

موارد دیگری هم بود که فعلا حضور ذهن ندارم.

bookbook 
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط h.a.m.i.d ، sohrabjam

مشکل من هم دقیقا مشکل این دوست ماست ولی با پاسخ های داده شده به جایی نرسیدم.میشه لطفا کدش رو بذارید برامون؟
پاسخ

(۱۳۹۳/۱۰/۱۳, ۰۱:۱۰ ق.ظ)'samaneh_62' نوشته: مشکل من هم دقیقا مشکل این دوست ماست ولی با پاسخ های داده شده به جایی نرسیدم.میشه لطفا کدش رو بذارید برامون؟

سلام.
در همان لینکی که قرار دادم، یک پروژه اندروید کامل وجود دارد که می توانید دانلود کرده و استفاده نمایید.

bookbook 
پاسخ
 سپاس شده توسط samaneh_62

اگرچه توصیه می شود که پروژه اندروید را از همان لینک دریافت کنید، ولی برای پیشگیری که لینک در دسترس نباشد یا هر اتفاق دیگر، فایل پروژه اندروید را پیوست این ارسال می کنم (دانلود شده از لینک اصلی، در تاریخ 1393/12/21).

فایل‌های پیوست

دانلود DownloadProvider-master.zip

نام فایل DownloadProvider-master.zip
نوع فایل .zip
دفعات دانلود 451
اندازه 117.55 KB
ارسال کننده فایل admin
bookbook 
پاسخ

بابت این سورس خیلی ممنون واقعا عالیه ولی من ازش سر در نمیارم
من فعلا قطعه کدی رو از شما میخام که بتونه دانلود فایل رو به نوتیفیکیشن بار گوشی ببره و مزاحم کارای کاربر نباشه

مثلا من این کد رو دارم ولی میخام در موردش توضیح بدید البته اگه زحمتی نیست

http://stack.androiddev.ir/231/%D8%AF%D8...w=232#a232

این کد رو میشه برام توضیح بدید که توی برنامم چجوری ازش استفاده کنم؟ خیلی عجله دارم باید سریع این بخش برنامه رو تکمیل کنم
ممنونم ازتون
پاسخ

(۱۳۹۳/۱۰/۰۳, ۰۳:۱۷ ب.ظ)'admin' نوشته: من پروژه اندروید موجود در لینک زیر را توصیه می کنم (البته ابتدا توضیحات بنده را تا انتها بخوانید بعد به سراغش بروید) :

یکی از دغدغه های من، داشتن سیستم دانلودی با امکانات کامل بود، ابتدا خودم بر اساس راهنمایی های مختلف، شروع به کدنویسی کردم ولی متوجه شدم که هرچقدر هم که برنامه نویس زمان بگذارد، باز هم ممکن است مشکلاتی به وجود بیاید و خیلی از راهنماهای موجود در اینترنت یا غلط بودند یا ناقص بودند و اکثر مواردی هم که ناقص بودند، به گونه ای کدنویسی شده بودند که افزودن امکانات جدید به آنها دشوار بود. بنده راهنماها را کامل کنار گذاشتم و به سراغ سیستم هایی رفتم که می دانستم توسعه دهندگان آنها زمان زیادی را صرف برطرف کردن مشکلاتشان کرده اند.
پروژه ای که بنده معرفی کردم، خالی از اشکال نیست، ولی حداقل از سایر پروژه های اندرویدی که بنده تست کردم، بهتر بود. یعنی ممکن است هنوز هم مجبور باشید تغییرات مورد نظرتان را به آن اعمال کنید. اتفاقا شیوه کدنویسی این پروژه به شکلی است که ممکن است برای یادگیری نحوه عملکرد آن، به زمان زیادی نیاز داشته باشید.

برخی امکانات :
2- ذخیره اطلاعات دانلود ها (آدرس URL و ...) در database (پس تاریخچه ای از دانلود ها و وضعیت آنها خواهیم داشت)
3- دانلود فایل ها با استفاده از service (با بستن برنامه اندروید، دانلود ادامه می یابد و متوقف نخواهد شد)
4- نمایش لیست تاریخچه دانلود ها (دانلودهای کامل شده، دانلود های pause شده، دانلود های در حال دانلود به همراه نمایش میزان پیشرفت دانلود در یک ProgressBar)
5- نمایش میزان پیشرف دانلود، هم در یک Activity شامل لیست همه دانلود ها و هم در Notification (در Notification ، میزان پیشرفت دانلود با ProgressBar نمایش داده می شود)

2- اگر بر روی یک دانلود تکراری اشاره کنید، آن را به صورت یک فایل جدید دانلود می کند (البته این مورد ممکن است برای سایر دوستان نقطه ضعف باشد، ولی به نظر من همین شیوه بهتر است، زیرا مثلا شاید نسخه جدید فایل در همان آدرس قبلی قرار داده شده باشد، بنابراین نیازی به چک کردن تکراری بودن آدرس URL فایل نیست)

سلام خدمت شما دوست عزیز 
ممنون از این پروژه دانلودر 
بنده یه اپ میخوام بسازم که فایل های صوتی رو دانلود کنه که حجم اپ زیاد نشه 
اپ بنده به این شکل که مثلا یه لیست ویو داره و تعدادی موزیک که دکمه دانلود و پخش داره 
این پروژه رو خروجی گرفتم یه ادیت تکست داره که لینک رو  اونجا وارد میکنی و دانلود میشه حالا چه کار کنم که به جای کپی کردن لینک در ادیت تکست با زدن روی دکمه دانلود دانلود شروع بشه ؟
ممنون میشم راهنماییی کنید 
پاسخ

(۱۳۹۳/۱۰/۰۳, ۰۳:۱۷ ب.ظ)'admin' نوشته: من پروژه اندروید موجود در لینک زیر را توصیه می کنم (البته ابتدا توضیحات بنده را تا انتها بخوانید بعد به سراغش بروید) :

برخی امکانات :

سلام
من این پروژه دانلود و ران کردم بدون مشکل اجرا شد ولی هر ادس فایلی که میزارم دانلود نمیکنه و فیل میشه. میشه راهنمایی کنید که مشکل از کجاست.
ممنونم

پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان