انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گسترش لیست علاقه مندی ها (برای برنامه اندروید)

سلام
من کد هایی که توی قسمت اموزش گذاشتید کپی کردم و یکم ویرایشش کردم, حالا میخوام بدونم چطور میتونم مثلا سابجکت 1ام توش لیست ویو باشه، سابجکت دوم توش ویجت دکمه باشه، سابجکت 3وم و چهارم تکست باشن و سابجکت آخرم با زدن روش خارج بشه.
من فقط میخوام بدونم کدوم اکتیویتی و کجاش رو ویرایس کنم تا به خواسته ام برسم...
پاسخ

سلام.
شما از آموزش ساخت لیست علاقه مندی (کلید شماره 2259) استفاده کرده اید که تنها از یک Activity برای نمایش محتوای موضوع ها استفاده می کند. اما این طور که گفتید، محتوای موضوع ها قرار است که کاملا متفاوت باشد. بنابراین دو راه دارید :
1- برای موضوع های مختلف، Activity های جداگانه ای بسازید، که در این صورت، باید کدهای لیست علاقه مندی را تغییر بدهید تا با آن ساختار، سازگار شود. مثل ساختار آموزش زیر :

کلید شماره 251

2- همین ساختار (تنها یک Activity) را حفظ می کنید و سپس بر اساس عددی که به Activity ارسال شده، کدهای متفاوتی را اجرا خواهید کرد. یعنی برای هر عدد، یک فایل xml متفاوت را برای Activity قرار می دهید و سپس بر اساس محتوای آن، کدهای java را می نویسید (کدهای java متفاوت بر اساس عدد دریافت شده). 

هر کدام از روش های فوق، دردسرهای خاص خودش را دارد (باید به ساختار و کدها، تسلط داشته باشید).

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

روش 2 خوبه چون من برنامه ام رو یه بار کامل کردم اما حدود 120 تا اکتیویتی شد میخوام همرو با ی یا چندتا اکتیویتی کلی حلش کنم.

نمیخوام صفحه xml درست کنم,میخوام با یک xml کلی همرو به اون منتقل کنم بعد با کد نویسی تو جاوا بهش لیست ویو باتن یا تکست ویو اضافه کنم.
میشه این کار و کرد؟
پاسخ

مثلا سابجکت اولم که میره تو قسمتی که نوشته متن مربوط به اموزش اول, اونجا دوباره یه گلوبال تعریف کنم که ی لیست ویو توش باشه با 26 تا آیتم...میشه این کارو کرد؟

پاسخ

(۱۳۹۳/۰۹/۲۵, ۰۹:۱۳ ب.ظ)'َArash sammak' نوشته: روش 2 خوبه چون من برنامه ام رو یه بار کامل کردم اما حدود 120 تا اکتیویتی شد میخوام همرو با ی یا چندتا اکتیویتی کلی حلش کنم.

نمیخوام صفحه xml درست کنم,میخوام با یک xml کلی همرو به اون منتقل کنم بعد با کد نویسی تو جاوا بهش لیست ویو باتن یا تکست ویو اضافه کنم.
میشه این کار و کرد؟

بله با کدنویسی java هم می شود تعدادی عنصر را به لایه گرافیکی (فایل xml) اضافه کرد :

کلید شماره 324

فقط ممکنه تعیین موقعیت نسبی آنها کمی سخت شود، البته برای آن نیز کدهای java کمک می کنند (تعیین عرض و ارتفاع و ...).

bookbook 
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

اضافه کردنش رو بلدم ,فقط میخوام بودنم کجا و توی کدوم اکتیویتی باید این تغییرات رو بدم.؟؟؟
پاسخ

(۱۳۹۳/۰۹/۲۵, ۰۹:۲۳ ب.ظ)'َArash sammak' نوشته: اضافه کردنش رو بلدم ,فقط میخوام بودنم کجا و توی کدوم اکتیویتی باید این تغییرات رو بدم.؟؟؟

Activity با نام Show_Subjects که برای نمایش محتوای مبحث ها به کار می رود. در آن، شماره ای دریافت می شود که بر اساس آن، محتوا نمایش داده می شود.

bookbook 
پاسخ

من یه golobal دیکه تعریف کردم که عددشو 25 گذاشتم یک show subject dدیگه که اون 25 تارو نمایش میده,حالا باید توی اون show object تو جایی که سابجکت 1 و نشون میده بگم show subjec2 رو نشون بده؟
پاسخ

سلام میخوام همین داده هایی که شو سابجکت نشون میده رو به جا لیست ویو تو تب هاست نشون بدم.چی کار باید بکنم؟
پاسخ

(۱۳۹۳/۰۹/۲۹, ۱۰:۴۹ ب.ظ)'َArash sammak' نوشته: سلام میخوام همین داده هایی که شو سابجکت نشون میده رو به جا لیست ویو تو تب هاست نشون بدم.چی کار باید بکنم؟

سلام.
منظورتون رو متوجه نشدم. یعنی قصد دارید که یک برنامه اندروید به صورت tab بندی داشته باشید ؟

یعنی مشابه عکس زیر (کاری به ListView آن ندارم، منظورم tab های بالای عکس است) :

bookbook 
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان