انجمن سایت کلیدستانتابع تبدیل (در متلب)زمان کنونی: ۱۳۹۷/۰۲/۰۷، ۰۷:۱۸ ق.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: ayande
آخرین ارسال: ayande
پاسخ 3
بازدید 3751

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تابع تبدیل (در متلب)

تابع تبدیل (در متلب)

#1
سلام
من یک تابع تبدیل یک سیستم را می خوام با اعمال تاخیر زمانی به صورت e^t /as+b در متلب بدون استفاده از simulink بدست بیارم ممکنه راهنمایی کنید که چطوری میشه بدستش آورد.
 ممنون بابت سایت خیلی خوبتون
پاسخ

تابع تبدیل (در متلب)

#2
سلام.
خیلی ممنون. 
برای به دست آوردن تابع تبدیل یک سیستم، باید تبدیل لاپلاس (Laplace Transform) تابع ورودی به سیستم و همچنین تبدیل لاپلاس خروجی را داشته باشیم و بعد با تقسیم این دو، تابع تبدیل به صورت تبدیل لاپلاس به دست می آید. بنابراین شما یا باید خروجی متناظر با ورودی را هم داشته باشید یا اینکه با سیمولینک یا یک سری فرمول (که کدنویسی می کنید)، خروجی را بر اساس ورودی به دست بیاورید. بنابراین اگر قصد دارید از سیمولینک استفاده نکنید، حداقل باید یک سری فرمول داشته باشید که با گرفتن یک ورودی، خروجی سیستم را به شما بدهد (یا در حوزه زمان، یا در حوزه لاپلاس) و بعد بر اساس آن، تابع تبدیل را به دست بیاورید.
عبارتی که برای ورودی نوشتید، صورت آن در حوزه زمان است که باید آن را به حوزه لاپلاس ببرید (یا کل آن در حوزه زمان باشد یا کل آن در حوزه لاپلاس)(در نهایت به حوزه لاپلاس تبدیل می کنیم تا با یک تقسیم ساده، تابع تبدیل به دست بیاید). تبدیل لاپلاس آن، در کلید زیر نوشته شده است :

کلید شماره 2365

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط ayande

تابع تبدیل (در متلب)

#3
ببخشید من صورت کسر را اشتباه نوشتم درستش   e^as  است که در حوزه لاپلاس  است در واقع میخوام یه تاخیری که در حوزه زمان به سیستم اعمال شده آن را در حوزه لاپلاس بررسی کنم  .
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان