انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ساخت برنامه اندروید شامل یک گالری عکس که عکس ها از یک سرور گرفته شود

سلام من میخوام یه برنامه درست کنم که تعداد زیادی عکس داشته باشه مثلا 1000 تا عکس
و هر تعداد عکس جزو یه طبقه بندی باشن
مثلا ابتدا یک لیست ویو باشه که هر ایتم از لیست ویو تعدادی عکس که مربوط به عنوان اون ایتم لیست ویو هست نمایش داده بشه
چطوری و با چه دستوری میتونم این کار رو انجام بدم
ایا اموزشی برای این کار هست؟
یک اموزش دیده بودم تو این سایت که سه تا عکس رو از ادرس url دریافت میکرد و نمایش داده میشد
برای برنامه هایی که تعداد عکس خیلی زیاد هست چه روشی استفاده میشه؟
پاسخ

سلام.
برای برنامه های اندرویدی که باید تعدادی عکس از اینترنت دانلود شوند، توصیه می شود که از cache کردن عکس ها در حافظه خارجی (External Storage) استفاده کنید (که عکس های تکراری دوباره دانلود نشوند). آموزش آن را در کلید زیر نوشته ایم :

کلید شماره 2777

شما روش cache کردن عکس ها با کدهای کلید فوق را که یاد بگیرید، دیگر نوع نمایش عکس ها به برنامه اندروید مورد نظرتان بستگی دارد، یعنی مورد بالا خیلی پیچیده نیست و تنها آدرس URL عکس و همچنین ImageView ای که باید عکس در آن نمایش داده شود را دریافت می کند و بعد از دانلود و cache کردن عکس، آن را در ImageView نمایش می دهد. بنابراین شما ساختار مورد نظر خود برای نمایش عکس ها را طراحی می کنید و تنها در زمانی که باید عکس در ImageView نمایش داده شود، از کد مورد نظر برای نمایش عکس استفاده می کنید.
در مورد گالری هم انواع زیادی وجود دارد که source code آنها را می توانید در اینترنت بیابید.
برای تعداد زیاد عکس، شیوه کار تفاوتی نمی کند و فقط ملاحظات مربوط به حافظه (memory) را در نظر بگیرید :

کلید شماره 253

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

ممنونم از اینکه جواب دادید
خوب من این اموزش ها رو دیده بودم و تا حدودی کمکم کرده ولی مساله من اینه
من میخوام یک گرید ویو ایجاد کنم که وقتی روی هر کدوم از ایتم های این گرید ویو کلیک میشه به اکتیویتی دوم وارد بشه و عکس مربوط به اون ایتم رو از اینترنت بگیره و اونجا لود کنه
نمیخوام به تعداد هرایتم یک اکتیویتی داشته باشم
میخوام هروقت روی یکی از ایتم ها کلیک شد وارد اکتیویتی دوم بشه و عکس رو اونجا لود کنه

برای این موضوع چه پیشنهادی داری؟
اگر کدهام رو بذارم میتونید برام اصلاحش کنید ؟
پاسخ

در کلیدستان، تنها روش کلی را بیان می کنیم (کدنویسی به عهده خود کاربران است).
شما باید شماره item ای که بر روی آن اشاره شده (یا هر نوع اطلاعات دیگر، مثل آدرس URL عکس) را به Activity مورد نظر ارسال کرده و سپس بر اساس آن، عکس از اینترنت دانلود شده و نمایش داده شود. مثلا می توانید آدرس URL (آدرس اینترنتی) مربوط به عکس را به Activity ارسال کنید و کدنویسی های آن Avtivity هم به این صورت خواهد بود که یک رشته (String) که در آن URL عکس تعریف شده را دریافت کرده و سپس بر اساس آن، عکس را دانلود کرده و نمایش می دهد.
کلید زیر اگرچه در مورد یک ListView است، اما همین روند ارسال اطلاعات به Activity ، هنگام اشاره بر روی یک item ، را به خوبی شرح می دهد (حتی می توانید از همین ListView استفاده کنید) :

کلید شماره 843

در مورد GridView ، کلید زیر را بخوانید :

کلید شماره 2776

در مورد ارسال اطلاعات، از یک Activity به Activity دیگر، کلید زیر را بخوانید :

کلید شماره 236

bookbook 
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

ممنونم
ولی من همه این اموزش ها رو قبلا دیده بودم
من با اموزش های شما خیلی کار میکنم
بلدم چطوری با تصاویر و متن ها رو به اکتیویتی دیگه ارسال کنم
ولی نمیتونم گرید ویویی ایجاد کنم که تصویر کلیک شده بر روی ایتمش رو توی اکتیویتی دومی از اینترنت لود کنه
هرچی هم گشتم چیزی تو این زمینه تو اینترنت وجود نداشت
ممکنه شما یه چنین اموزشی رو قرار بدید ؟
خیلی بهش نیاز دارم
پاسخ

تمام مراحل در سایت کلیدستان شرح داده شده و هیچ نیازی به آموزش جدید نیست. مراحل رو براتون شرح میدم که مطمئن شوید :

1- ساخت GridView برای نمایش عکس ها که با اشاره بر روی هر item ، یک سری کد اجرا شود (در آن آموزش، با اشاره بر روی هر item ، یک پیام نمایش داده می شود، حال شما تنها باید کدهای نمایش پیام را با کد رفتن به Activity جدید عوض کنید)

2- هنگامی که روی یک item کلیک می کنیم، باید به یک Activity خاص برویم که یک رشته (String) باید به آن Activity ارسال شود. این رشته، آدرس URL عکس می باشد. شما باید یک آرایه (Array) از جنس رشته (String) داشته باشید که آدرس URL مربوط به عکس ها در آن ذخیره شده باشد و با اشاره بر روی یک item از GridView ، رشته متناظر با item از آرایه فراخوانی شده و به Activity مورد نظر ارسال گردد.

3- نمایش عکس بر اساس آدرس URL آن (به همراه cache کردن) (در آن Activity خاص) --> در Activity مورد نظر، یک ImageView تعریف می شود. کلاس های (classes) به کار رفته در همان مبحثی که در مورد cache کردن عکس ها ذکر شد، تنها آدرس URL مربوط به عکس و همچنین ImageView ای که می خواهیم عکس در آن نمایش داده شود را دریافت می کند و عملیات دانلود، cache کردن و نمایش عکس در ImageView را انجام می دهد.

برای مراحل فوق، همان آموزش هایی که لینکشان را ذکر کردم، کافی می باشند. 

bookbook 
پاسخ
 سپاس شده توسط aliasghar

اقا دمت گرم
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان