انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تغییر رنگ بندی هر item از ListView ، در برنامه نویسی اندروید

تغییر رنگ بندی هر item از ListView ، در برنامه نویسی اندروید

(۱۳۹۳/۰۹/۲۶, ۰۷:۱۴ ب.ظ)'admin' نوشته: سلام.
بله این مشکل از آنجا ناشی می شود که بخش تعیین رنگ item را در روش getView نوشته ایم.
برای رفع این مشکل :
یک آرایه با تعداد عناصر برابر تعداد item های ListView بسازید و در آن، نام 4 رنگ را به صورت تکرار شونده بنویسید (در ابتدای اجرای کدهای Activity و خارج از روش getView). اکنون در روش getView ، کدهای قبلی در مورد رنگ ها را حذف کرده و بر اساس متغیر position که شماره متناظر با item است، یک رنگ را از آن آرایه شامل نام رنگ ها می خوانید و در پس زمینه item نمایش می دهید.

سلام. من برای تغییر رنگ بندی آیتمها از همین روش استفاده می کنم و درست کار می کنه. در برنامه من رو هر آیتمی که کلیک میشه، برنامه به یه اکتیویتی دیگه ای هدایت میشه. حالا مساله ای که هست اینه که میخوام موقع کلیک روی هر آیتم بک گراند اون آیتم رنگش عوض بشه. برای این کار از کلید شماره 2900 استفاده کردم، تقریبا درست کار می کنه ولی موقع کلیک که بک گراند آیتم عوض میشه، این بک گراند روی آیتم قرار میگیره و در نتیجه نوشته آیتم مخفی میشه. این شاید به دلیل کد:

کد پی‌اچ‌پی:
android:drawSelectorOnTop="true" 

باشه ولی خب این رو هم حذف می کنم دیگه کلاً کار نمی کنه.
لطفا راهنمایی کنید.
پاسخ

پیام‌های این موضوع
RE: تغییر رنگ بندی هر item از ListView ، در برنامه نویسی اندروید - توسط saeid2014 - ۱۳۹۳/۰۹/۲۸, ۱۲:۱۶ ب.ظ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان