انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ساخت لیست علاقه مندی ها ( بدون استفاده از لیست ویو ) برای برنامه اندروید

Question 
مدتی میشه که با این موضوع مشکل دارم دوستان اگه میشه راهنماییم کنین.
می خواستم یه لیست علاقه مندی بسازم ولی نمی خوام از لیست ویو استفاده کنم . خداییش اصلا این لیست ویو یه جوریه؟!
به جایی استفاده ار لیست ویو از باتون و اسکرول استفاده می کنم
حالا اگه راهی هست که بدون اسفاده از لیست ویو لیست علاقه مندی رو واسه برنامه درست کرد لطفا راهنمایی کنین.
اگه هم راهی نیست بازم راهنماییم کنین با تشکر.
پاسخ

سلام دوست عزیز.
من وقتی درخواست شما رو خوندم، به این موضوع فکر کردم که به چه صورت لیست علاقه مندی ها را بدون استفاده از ListView بسازیم، با مرور کردن مراحل در ذهنم متوجه شدم که نه تنها کدنویسی ساده تر نخواهد شد، بلکه شلوغ و پیچیده می شود (منظورم اینه که با تعصب نمی گم که ListView  بهتره، بلکه واقعا کارها رو ساده تر میکنه). در واقع هدف از ListView ، ساده کردن اینگونه کاربردها است تا شما حجم کمتری کد بنویسید و بهتر نتیجه بگیرید. شما در ListView ، تنها ساختار یک ردیف (row - item) را تعریف می کنید و همین ساختار در تمامی ردیف ها تکرار می شود. ولی اگر بخواهید به شکل دیگری لیست علاقه مندی را بسازید، باید الگوریتمی طراحی کنید که تک تک عناصر ردیف ها را ساخته و در خروجی نمایش بدهد.
بنابراین به نظر من ابتدا بهتر است که دو کلید زیر را بخوانید و ListView شرح داده شده در آنها را به صورت برنامه های اندرویدی جداگانه از برنامه اندروید خود بسازید، تا مفاهیم و نوع کدنویسی مربوط به ListView را به خوبی یاد بگیرید، سپس به سراغ ساخت لیست علاقه مندی ها بروید :

http://www.kelidestan.com/keys/keys.php?key=843

http://www.kelidestan.com/keys/keys.php?key=246

بنده در کلید اولی (شماره 843) سعی کرده ام که توضیحات کامل باشد.
ListView را که کامل یاد بگیرید، در آینده خیلی کمکتون میکنه، بعد به خودتون میگید ای وای من قبلا چقدر بیخودی کد می نوشتم (وقتی هم من ListView رو یاد گرفتم، دقیقا همینو به خودم گفتم).

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط salar1298

بسیار ممنون.
من بریم ببینم می تونم کاریش بکنم یا نه
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان