انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تنظیم محدوده color bar در متلب

با سلام 
می خواستم محدوده کالر بار (color bar) رو خودم تعیین کنم با استفاده از چه دستوری میتوونم این کارو انجام بدم؟
یه نمودار رسم کردم که خود متلب براش محدوده 0.5 تایی کالر بار رو معلوم می کنه اما من می خوام جزئی تر باشه ( در حدود 0.2) میشه واسه اش کاری انجام داد؟
پاسخ

سلام.
چون ممکن است که دو حالت مد نظرتون بوده باشد، پس هر دو حالت را شرح می دهم.
حالت اول :
قصد نداریم که ماکزیمم و مینیمم در colorbar تغییر کند و تنها می خواهیم که تعداد اعدادی که در کنار clorbar نمایش داده شده اند را تغییر بدهیم. برای این منظور، به مثال زیر توجه کنید :

کد:
clear all
close all
clc

surf(peaks(30))
h=colorbar;
set(h,'YTick',-10:1:10);

سه خط اول کدها، برای عدم تداخل برنامه فعلی با برنامه های قبلی اجرا شده در متلب می باشد.
نتیجه اجرای کد متلب بالا :

حالت دوم :
قصد داریم که ماکزیمم و مینیمم colorbar را تغییر بدهیم. برای این منظور، به مثال زیر توجه کنید :

کد:
clear all
close all
clc

surf(peaks(30))
colorbar;
caxis([-3 3]);

نتیجه اجرای کد متلب بالا :

نکته : دقت کنید که در این حالت، اعدادی که در خارج از محدوده جدید قرار بگیرند، هم رنگ با ماکزیمم (در صورت بزرگتر بودن از ماکزیمم) یا هم رنگ با مینیمم (در صورت کوچکتر بودن از مینیمم) نمایش داده می شوند.

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط ramoona ، شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان