انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه دریافت و ذخیره تصاویر از سرور و نمایش در GridView ، در برنامه اندروید

سلام دوستان

خسته نباشید

یه تعداد عکس میخوام از سرور دریافت کنم ؛ توی Sd ذخیره کنم و  توی گرید ویو نمایش بدم برای این کار خیلی تلاش کردم و کتابخانه های  Universal Image Downloder  و Picaso  و ...

رو هم امتحان کردم اما متاسفانه نتونستم نحوه استفاده ازشون رو یاد بگیرم.

لطفا یکی از اول به صورت اصولی نحوه دریافت و ذخیره اطلاعات رو بگه

با تشکر از همه شما عزیزان
پاسخ

از همه کسانی که میتونن کمک کنن درخواست عاجزانه دارم کمکم کنن

admin جان به ما هم لطفی کن لطفا
پاسخ

سلام دوست عزیز.
بنده در حد توانم به دوستان کمک می کنم و تنها مشکلم کمبود وقت است. اگر از نظر زمان برایتان مشکلی نباشد، بنده تا حدود 7 روز دیگر، دو آموزش در سایت کلیدستان می نویسم. یکی در مورد نمایش عکس در GridView که البته کدهای آن کمی شخصی است (منظورم اینه که ممکنه کدها با آموزش های سایر سایت ها متفاوت باشه، چون نمایش GridView برای گوشی های با صفحه نمایش های با اندازه مختلف، خیلی متفاوت بود و بنده مجبور شدم کمی کد به آن اضافه کنم تا این مشکل تا حدودی رفع بشه، حالا نمی دونم که آیا بهترین حالت کدنویسی برای GridView بوده یا خیر و آیا به درد شما میخوره یا خیر)، زیرا من GridView را در برنامه ((کاریکاتور)) به کار بردم (البته الآن در هیچ فروشگاه اندرویدی نیست، یعنی خودم برداشتمش ). 
آموزش دیگر هم در مورد دانلود عکس از اینترنت و ذخیره آن در حافظه خارجی (External Storage) می باشد که در آن از cache کردن استفاده می کنیم تا اگر عکسی قبلا دانلود شده، در اجراهای دوباره برنامه اندروید، دوباره دانلود نشود. من البته قبلا دو آموزش در مورد دانلود عکس از اینترنت و نمایش در Imageview نوشته ام، اما در آنها از ذخیره عکس ها و cache کردن خبری نیست.
بنابراین اگر زمان برایتان اهمیتی ندارد بفرمایید تا مبحث ها را تا 7 روز دیگر بنویسم و لینک آنها را در همین موضوع برایتان قرار بدهم (می توانید تا آن موقع روی بخش های دیگر برنامه اندروید خود کار کنید).

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط hamedg ، aliasghar

(۱۳۹۳/۰۷/۲۲, ۱۱:۲۱ ق.ظ)'admin' نوشته: سلام دوست عزیز.
بنده در حد توانم به دوستان کمک می کنم و تنها مشکلم کمبود وقت است. اگر از نظر زمان برایتان مشکلی نباشد، بنده تا حدود 7 روز دیگر، دو آموزش در سایت کلیدستان می نویسم. یکی در مورد نمایش عکس در GridView که البته کدهای آن کمی شخصی است (منظورم اینه که ممکنه کدها با آموزش های سایر سایت ها متفاوت باشه، چون نمایش GridView برای گوشی های با صفحه نمایش های با اندازه مختلف، خیلی متفاوت بود و بنده مجبور شدم کمی کد به آن اضافه کنم تا این مشکل تا حدودی رفع بشه، حالا نمی دونم که آیا بهترین حالت کدنویسی برای GridView بوده یا خیر و آیا به درد شما میخوره یا خیر)، زیرا من GridView را در برنامه ((کاریکاتور)) به کار بردم (البته الآن در هیچ فروشگاه اندرویدی نیست، یعنی خودم برداشتمش ). 
آموزش دیگر هم در مورد دانلود عکس از اینترنت و ذخیره آن در حافظه خارجی (External Storage) می باشد که در آن از cache کردن استفاده می کنیم تا اگر عکسی قبلا دانلود شده، در اجراهای دوباره برنامه اندروید، دوباره دانلود نشود. من البته قبلا دو آموزش در مورد دانلود عکس از اینترنت و نمایش در Imageview نوشته ام، اما در آنها از ذخیره عکس ها و cache کردن خبری نیست.
بنابراین اگر زمان برایتان اهمیتی ندارد بفرمایید تا مبحث ها را تا 7 روز دیگر بنویسم و لینک آنها را در همین موضوع برایتان قرار بدهم (می توانید تا آن موقع روی بخش های دیگر برنامه اندروید خود کار کنید).

با سلام و عرض ادب خدمت ادمین محترم

خیلی ممنونم از جوابتون ، واقعا لطف دارین ، منتظر آموزش های خوبتون میمونم و بازم سپاسگذارم

فقط جسارتن لطفا در آموزش بجای کش از حافظه جانبی برای ذخیره استفاده نمائید یه دنیا ممنونم ازتون

پاسخ
 سپاس شده توسط admin

سلام و خسته نباشید

فقط خواستم عرض ادب کرده باشم و بگم که منتظرم ادمین جان

مرسی بخاطر همه زحماتی که میکشی
پاسخ
 سپاس شده توسط admin

دقیقا شد 7 روز (کارهایی داشتم که قبل از این دو پروژه باید انجام می دادم). 
برای نمایش تعدادی عکس، با استفاده از GridView ، کلید زیر را بخوانید :

http://www.kelidestan.com/keys/keys.php?key=2776

البته ابتدا آن را بر روی گوشی های مختلف تست کنید و ببینید همان چیزی است که می خواهید یا خیر.

برای دانلود عکس از اینترنت و همچنین ذخیره آنها در حافظه خارجی (External Storage) و نمایش آنها در ImageView (با قابلیت Cache کردن)، کلید زیر را بخوانید :

http://www.kelidestan.com/keys/keys.php?key=2777

فایل ها در حافظه خارجی (External Storage) ذخیره می شوند، کدنویسی برای  SD card به عهده خودتان باشد (با خواندن کدها، ساختار آنها را متوجه می شوید و می توانید مسیر ذخیره شدن فایل ها را تغییر بدهید، همچنین روی گوشی خودم SD card  نداشتم و نمی توانستم کدها را تست کنم و ترجیح دادم که virtual device هم برای شبیه سازی به کار نبرم). شرط هایی را هم باید برای  SD card  بگذارید که مثلا اصلا گوشی  SD card  داشته باشد و یا پر نباشد و ... .

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط hamedg ، aliasghar ، شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان